Jókora összeget költ a mezőgazdaság fejlesztésére a Nyugat-Dunántúlon a Nestlé
Június elején rendezték meg Bükön a Nestlé és a Magyarországi Üzleti Tanács a Fenntartható Fejlődésért (BCSDH) közös hétvégéjét, ahol közel két tucat hazai vállalat felsővezetője ismerkedett az állateledelgyár beszállítóinak új, fenntartható elemekre épülő talajmegújító mezőgazdasági gyakorlataival. A vállalat a LENs (Landscape Enterprise Networks) program segítségével működik együtt a Vas vármegyei gazdákkal annak érdekében, hogy a talajmegújító mezőgazdasági termelési gyakorlat elterjedjen idehaza is.
A világ legnagyobb élelmiszeripari vállalataként a Nestlé felelősségének tekinti az élelmiszer-előállítási és -ellátási láncok átalakítását és ezzel hozzájáruljon a bolygó természetes erőforrásainak megújulásához - írta a Vaol.hu.
A magyar gabona adja az alapot
A Nestlé Purina büki gyárába évente beszállított alapanyag jelentős részét magyar gazdáktól vásárolt gabona teszi ki. A cég finanszírozásában megvalósuló program célja, hogy javítsa az érintett területek és ellátási láncok ellenálló-képességét, csökkentse ezek kitettségét. A LENs Magyarország 2022-ben indított első üteme három gazdaságban mintegy 2000 hektáron, több mint 200 ezer euróval és természetalapú megoldások kivitelezésével járult hozzá a talajmegújító földhasználati gyakorlatok elterjesztéséhez.
Hirdetés
Így értékelték a szervezők
Nagyon jó látni az olyan gyakorlatokat, amikor egy világméretű cég lesz a változás motorja. – mondta ifjabb Chikán Attila, a BCSDH elnöke. A BCSDH küldetésének tekinti, hogy támogassa tagvállalatait a modellváltásban, és olyan üzleti megoldások megvalósításában, amelyek valódi hatással vannak a klímaváltozásra. Ezért is hoztuk el tagvállalataink elsőszámú vezetőit erre a tanulmányútra - fogalmazott.
„A Nestlé 2025-re kulcsfontosságú nyersanyagai ötödét olyan területekről fogja beszerezni, amelyeket talajmegújító módszerekkel művelnek meg. A LENS program lényege, hogy a mára már világszinten elterjedt nagyüzemi mezőgazdasági termelés negatív hatásait kiküszöbölje és az ennek kitett termőtalajt újra olyan állapotba hozza, amelynek révén a föld hosszú távon megőrizheti termőképességét” – tette hozzá Noszek Péter, a Nestlé Hungária ügyvezető igazgatója.
Vállalatok a fenntartható jövőért
A Magyarországi Üzleti Tanács a Fenntartható Fejlődésért (BCSDH) 130+ vállalat előremutató gondolkodású, első számú vezetőjének közössége, mely együtt dolgozik azon rendszerek átalakításának felgyorsításán, melyek a klímasemleges, természet-pozitív és igazságosabb jövőhöz szükségesek.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés