Legyen szó szántóföldi öntözésről a kalászos és kapás növények esetén, vagy faiskoláról, gyümölcsösről, akár vetőmag-, zöldségtermesztésről: minden feladatra a megfelelő dobos öntözőgépet kínáljuk. Négy sorozatával a Beinlich öntöződobok minden alkalmazáshoz a tökéletes megoldást adják.

A Magtár Kft. 30 év tapasztalatával segíti az öntözni kívánó és tudó termelőket Magyarországon. Öntöződobok terén ehhez a megfelelő műszaki hátteret és minőséget a német Beinlich gyártónál találta meg. Négy sorozatával a Beinlich minden feladatra a tökéletes dobot kínálja. A termékpaletta a Monsuntól, a Beinlich dobgépek zászlóshajójától a változatos Primuson át a világ legnagyobb MB sorozatáig terjed. Minden géptípus különböző kivitelben és PE csőméretben kapható, és sajátos robusztusságuk jellemzi: például a dobok sima belső falai védik a PE csövet, míg az alváz más változatai sokoldalú felhasználást tesznek lehetővé áthajtóként, ill. kihúzható gép.

default

Beinlich öntöződobok nagyon rugalmasan használhatók 50-1000 méteres táblahosszig. A helyhez kötött különböző körforgó és lineár öntözőberendezésekkel ellentétben a Beinlich gépei mobilak. Több kisebb, de területileg elszórtan elhelyezkedő szántóföldekkel rendelkező gazdálkodóknak ideális választás. Még a legnagyobb öntöződob is kevesebb, mint három méter széles, így a közúti a szállításhoz is megfelelő.

Nézzük meg, hogyan is működik egy ilyen dobos öntözés:

Az öntözési folyamat elején a gazdálkodó az öntöződobot a traktor hidraulikájára csatlakoztatja. A 2-4 méter átmérőjű tömlődob egy hidraulikusan működtetett forgógyűrűre van felszerelve. Ennek segítségével a kezelő a dobot a kívánt pozícióba forgatja. Miután a tömlődob a helyére került, a szintén hidraulikusan működtetett támasztólábak a talajba nyomódnak és rögzítik a dobot. A vízbetáplálásra csatlakozást követően a szórófejkocsit a kívánt távolságra kihúzva kezdődhet az öntözés. A vizet nem csak öntözésre használja a gép, hanem egy turbinán keresztül áramlik és egy hajtóművön keresztül meghajtja a dobot. Ennek eredményeképpen nagyon lassú sebességgel visszahúzza a tömlőt és ezáltal a szórófejkocsit is a dobhoz, miközben a kívánt mennyiségű vizet öntözi ki a területre. Ha a kocsi visszaér a géphez az öntözési folyamat automatikusan leáll. Ezután néhány egyszerű feladat elvégzése után az öntöződob a következő öntözési helyre vontatható.

A Beinlich öntöződobok számtalan alap és opciós felszereléssel érhetőek el, melyek néhány fontos elemét az alábbi ábra jól szemlélteti (1.ábra).

A Beinlich technológiai megoldása lehetővé teszi a gazdálkodók számára, hogy egy mobiltelefonos alkalmazás segítségével pontosabban öntözzék területüket. Az alkalmazás neve Raindancer, és segítségével a gazdálkodók optimálisan meghatározhatják, mikor használják az öntöződobot. Érzékelők segítségével határozzák meg a talaj nedvességtartalmát, valamint az alkalmazás összekapcsolja az információkat felhasználó tartózkodási helyére vonatkozó időjárás-előrejelzéssel. Ezekből az adatokból számítja ki a szoftver a növények fejlődésének elősegítéséhez és az esetleges vízpazarlás megelőzéséhez szükséges vízmennyiséget. A rendszer használatával gazdálkodók akár 20-30 százalék vizet is megtakaríthatnak.

https://youtu.be/CZpvg-jP0YY

Mivel a víz egyre szűkösebb a világon, a hatékony felhasználás módszerei nagyon szívesen állnak a gazdálkodók körében. A Beinlich eladásainak növekedése azonban nem csak a környezettudatosság növekedésével magyarázható. A gazdálkodók kétségbeesetten keresik a költségeik csökkentésének módjait. Az élelmiszeripar egyre jobb minőséget követel, miközben kiéleződik az árháború. A gazdálkodók a nagyobb fenntarthatóság minden lehetőségét üdvözlendő befektetésnek tekintik a jövőbe. Főleg, hogy a bankok is ezt a tendenciát hirdetik, mert a fenntarthatóság egyre inkább befolyásolja a hitelnyújtásnál a kockázatértékelést.

A Beinlich öntöződobok kizárólagos magyarországi forgalmazója a Magtár Kft.
Öntözési megoldásokért keresse öntözési irodánkat az alábbi elérhetőségeken:
Öntözési iroda
Tel: +36 56 510-030
+36 20/413-6973

Email: ontozes@magtarkft.hu
Honlap: www.ontozes-magtarkft.hu

(x)

További híreink

Magyarországon évente 21 milliárd forint vadkárigény keletkezik, változik a kezelése

2024.07.03.

Tavaly novemberben vetődött fel a Nemzeti Agrárkamarában először, hogy átveszik a vadkárigények teendőit a károsultaktól.

Megjött a tájékoztató a területi monitoring rendszer ellenőrzéseiről

2024.07.03.

A területi monitoring rendszer (TMR) a mezőgazdasági termelő által bejelentett területek vonatkozásában azonosítja a kérelemben bejelentettek és a műhold által észleltek eltéréseit.

Zajlik a szezon, itt az első nyári hónap gépes összefoglalója

2024.07.03.

A gépek témájához kapcsolódóan hoztunk híreket júniusból, hogy egy helyen összegyűjtve is böngészhetőek legyenek a tartalmak.

Már csak néhány napig lehet szavazni a 2024-es Év Szaktanácsadója címre

2024.07.02.

Az Agrárminisztérium és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara idén is keresi az Év Szaktanácsadóját. A cím odaítélésének első lépése a jelöléssel kezdődött.

Bővül a cseh és magyar szövetség: együttműködési megállapodást kötött az Agrofert és a Széchenyi István Egyetem

2024.07.02.

A Széchenyi István Egyetem stratégiai partnerségi együttműködési megállapodást kötött az Agrofert, a.s. vállalattal Csehország fővárosában, Prágában, a cégcsoport székhelyén.

Megnövelték a Gazdahitel költségvetését Romániában

2024.07.02.

Bővül a romániai Gazdahitel kerete: az eredetileg megszabott 815,5 millió lejről (65 milliárd 200 millió forint)  646 millió lejjel 1461,5 millió lejre, mintegy 116 milliárd 920 millió forintnyira nő a program költségvetése.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Hirdetésfeladás