Jön a pálinka párlatadó jegy!
Döntés született Brüsszelben, mely szerint nem lehet Magyarországon sem adó nélkül házi pálinkát készíteni. A megoldás, hogy januártól bevezetik az úgynevezett párlatadó jegyet. A rendszer 2016. január 1-től lép hatályba, amikortól évi 1000 Ft-os átalányadót kell fizetni és megváltani a párlatadó jegyeket.
Literenként 700 Ft-os párlatadó jegyet vezetnek be januártól, az érintetteknek legalább 5 ilyen jegyet kell megváltaniuk (az egy főre jutó átlagos szeszfogyasztás alapján számolták ki). Aki ilyen adójegyet vált, igazolja, hogy jogosan tart otthon gyümölcspárlatot. A párlatadó jegyet az önkormányzatoknál lehet beszerezni, és ők lesznek felelősek az ellenőrzésekért. Emellett a Vám- és Pénzügyőrség is fog ellenőrzéseket végezni. Adóraktári engedélyre, alkoholok mérésére, és nyilvántartás vezetésére továbbra sem lesz szükség. Bár ez lehet, hogy kevésbé vigasztalja majd a pálinkafőzőket, akiknél a literenkénti előállítási ár 7-800 Ft körül mozog, a párlatadó jeggyel azonban ez az ár megkétszereződik. A Magyar Pálinka Lovagrend Egyesület szerint azonban még így is olcsóbb lesz az így előállított párlat, mint a bolti pálinka, kb. 1/3 árra lehet készülni.
Ha hiányra, vagy többletre bukkannak az ellenőrzés során, azután fizetni kell. Nem érdemes trükközni azzal, hogy nem, vagy kevesebb adójegyet vesz a párlatfőző, ugyanis szélsőséges esetben el is kobozhatják a berendezését és meg is semmisíthetik a párlatot. A rendszer 2016. január 1-től lép hatályba, amikortól évi 1000 Ft-os átalányadót kell fizetni, és megváltani a szükséges mennyiségű párlatadó jegyeket.
Hirdetés
Forrás: HírTV
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés