Az izraeli székhelyű Soos Technology nevű állattenyésztési technológiai vállalkozás lett a héten megrendezett Grow-NY élelmiszer- és mezőgazdaság verseny 1 millió dolláros díjának nyertese. Technológiájukkal a baromfi embriók nemi fejlődését befolyásolják, hímekből nőstényeket képesek előállítani.

A Soos Technology célja, hogy inkubációs rendszere révén felkavarja a kereskedelmi célú tojás-keltetőipart. Technológiájukkal a baromfi embriók nemi fejlődését befolyásolják, hímekből nőstényeket képesek előállítani. Különböző faktorokat alkalmaznak, beleértve a hőmérsékletet, a páratartalmat, a hangrezgést és a szén-dioxid szintet, hogy befolyásolják a reproduktív rendszerért felelős génexpressziót - írta meg a The Spoon.

Kakasembriókat változtatna tojókká egy új technológia (Fotó: Pixabay, scratsmacker)

A kereskedelmi célú tojás-keltetőipar köztudottan kegyetlen a hím csibékkel szemben. Mivel a hímek nem tudnak tojást rakni, és túl sok időbe telik, amíg kifejlődnek, a hím csibéket gyakran megsemmisítik, például ledarálják, ahogy arról már korábban is írtunk. Ez azt jelenti, hogy évente 6 milliárd hím csibét ölnek meg. A Soos Technology inkubációs rendszere révén véget akar vetni ennek az élet-, energia-, víz- és inkubációs térpazarlásnak.  

https://www.youtube.com/watch?v=cOSOd3pjYHU&feature=emb_logo

Számos ország, például az Egyesült Államok, Franciaország, Németország és Kanada arra törekszik, hogy megszabaduljon ettől a kegyetlen, de bevett ipari gyakorlattól, és az „in-ovo” eszközökkel próbálkoznak. A módszer magában foglalja az embrió nemének meghatározását jóval a csibe kikelését megelőzően, a hím csibék selejtezésének teljes elkerülése érdekében.

Megosztás

További híreink

Válaszok kellenek arról, hol tart a magyar agrárdigitalizáció

2024.07.05.

Tanulmány készül annak érdekében, hogy az Európai Unió tagállamai pontosabban lássák, hol tart a mezőgazdaság digitalizációja

Sürgősen változtatni kell a magyar mezőgazdaság vízellátásán

2024.07.05.

A jóval a rendszerváltás előtt megépült keleti és nyugati főcsatornán kívül nem nagyon fejlődött az infrastruktúra, pedig az ország bővelkedik felszíni vizekben.

Új eszközök és büntetések segítenek a gazdáknak a termőföld felvásárlókkal szemben

2024.07.05.

Javul a termelők helyzete, mert új eszközök és büntetések segítenek a gazdáknak a termőföld felvásárlókkal szemben.

Nyáron is jönnek a támogatások és pályázatok hírei

2024.07.04.

Júniusban is több cikkünk szólt a támogatások és a pályázatok témáiról, ebben a hírösszefoglalóban pedig összegyűjtöttük a legfontosabb kapcsolódó anyagokat az elmúlt hónapból.

Tisztul Békés: 10 ezer tonnányi illegális hulladéktól szabadították meg a vármegyét

2024.07.04.

Összesen mintegy 10 millió kilogrammnyi, vagyis 10 ezer tonnányi elhagyott, jogellenesen elhelyezett hulladéktól szabadították meg tavaly Békés vármegyét, csaknem 400 bejelentést vizsgáltak ki.

Partner

A Corteva innovációi a hatékonyságra és fenntarthatóságra fókuszálnak

2024.07.04.

A magyarországi gazdálkodók 2024-es mezőgazdasági tevékenységét továbbra is befolyásolják az elmúlt évek nehézségei; a klímaváltozás és az aszályos időjárás, a szomszédos országban zajló háború és annak gazdasági hatásai, valamint a terményárak hektikus változása. A hatékonyság továbbra is központi szerepet játszik a gazdálkodásban, és a Corteva Agriscience nemzetközi mezőgazdasági kutató-fejlesztő vállalat olyan fenntartható megoldásokon dolgozik, amelyek segíthetnek a magyar gazdáknak a jövedelmezőség és a termelékenység javításában még egy ilyen kihívásokkal teli időszakban is.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Kiemelt
Solis 50 RX kabinos 12fokozat
Bács-Kiskun, Kecskemét

Solis 50 RX kabinos 12fokozat

Hitelesített telefonszám
Keressenek az ár miatt!
Kiemelt
Goldoni S 80 plus fülkés traktor
Bács-Kiskun, Kecskemét

Goldoni S 80 plus fülkés traktor

Hitelesített telefonszám

12 000 000 HUF

+ áfa
Hirdetésfeladás