Kecskekeringő a román mélygarázsban: több mint 50 állatot kellett kiszabadítani
Elég rosszul élte meg egy szerencsétlenül járt romániai kecskenyáj, hogy hatalmas köd ereszkedett a Gorj megyei Zsilvásárhelyre. Nem elég, hogy a belvárosba tévedt az állatcsoport, de végül egy bevásárlóközpont mélygarázsában találták magukat, ahol ott ragadtak. Az esetről készült képek és videók szerint az állatok teljesen összezavarodva bolyongtak az ott parkoló autók között. A történet végül szerencsés véget ért.
A Pandurul.ro oldal cikke alapján a Telex számolt be a romániai kecskenyáj különleges kalandjáról. Eszerint az állatok egy 2023. decemberi vasárnap este a zsilvásárhelyi Târgu Jiu bevásárlóközpont mélygarázsában a gépkocsik között igyekeztek visszatalálni a gazdájukhoz.
A nagy felfordulást okozó nyáj valószínűleg a városra leszálló köd miatt tévedt el, megdöbbentve a vásárlókat és a pláza alkalmazottait, akik végül riasztották a hatóságokat. Több rendőrcsapat érkezett a helyszínre, hogy a több mint 50 kecskét kiterelje a mélygarázsból. A tulajdonost ezután sikerült azonosítani, felvették vele a kapcsolatot, hogy vigye haza a kecskéit.
Hirdetés
A Wikipedia szócikke szerint Zsilvásárhely romániai város a Havasalföldön, Olténia északi részén, közel Erdély déli határához, a Zsil-folyó völgyében. Gorj megye székhelye. Népessége 2021-ben mintegy 73 ezer fő volt. 1426-ban már rendszeres vásárhelynek említik. A városban a középkorban és az újkor elején virágzott az állatkereskedelem, innen hajtották az állatokat a Vulkán-szoroson át Erdélybe.
A kecsketartásról
A kecske a szegény ember tehene - írta az Agrárközösség. A közvélekedés szerint a kecske igénytelen állat, tartása, etetése, gondozása nem jelent különösebb problémát, ám a való életben nem mindig érvényesül ez a papírforma, ezen a területen bőven akadnak kihívások. Érdemes utánaolvasni a gyakorlatnak és a tapasztalatoknak, hogy elkerülhetőek legyenek a hasonló szökések és a kellemetlen meglepetések. Azt a Háziállat.hu oldalon írták, hogy a kecske (Capra aegagrus hircus) - akárcsak a juh - az egyik legrégebben háziasított állatunk. A gazdasági haszonállatok között egyedi a "mindent hasznosító képessége". Olyan területek, mint a meredek kopárok és ugarok meg sem kottyannak neki. Nagy területet bejár, mozgásigénye is óriási. A kecske a testtömeghez viszonyított tejtermelésben az élen áll. Húsa megfelel a korszerű konyha követelményeinek. Szőre illetve bőre ipari nyersanyag. Még a trágyája is értékes.
Mit eszik a kecske?
Ha nincs mód legeltetésre, takarmányozása is megoldható. Napi 2-3 kg szárazanyagot igényel. Azonban a közhiedelemmel ellentétben a kecske válogatós, az egyféle takarmányt hamar megunja. Tegyük változatossá étrendjét különféle kerti gyommal, gyümölccsel, desszert gyanánt pedig konyhai maradékokkal is kedveskedhetünk. Téli időszakban létfenntartásra 1-1,5 kg réti széna, 0,5-1 kg takarmányszalma és 2 kg takarmányrépa adagolása elegendő.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 90 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés