A Gus egy, a spárga betakarítása céljából kifejlesztett, teljesen automatizált berendezés. Mesterséges intelligenciával és navigációs technológiákkal, robusztus robotikával és új technológiával optimalizálja a betakarítási folyamatot. A cambridge-i Autopickr a fejlesztője.

Az Autopickr egy cambridge-i székhelyű agrártechnológiai vállalat. Csúcstechnológiás, alacsony költségű betakarítási és szántóföldi megoldások fejlesztésére szakosodott a mezőgazdasági ágazat számára.

A cambridge-i székhelyű Autopickr a Gus nevű robotizált precíziós mezőgazdasági és betakarítási platformot fejleszti, elsőként a spárga betakarításához (Forrás: Autopickr)

Munkaigényes feladatokhoz

A vállalat olyan adaptív robotplatformokon dolgozik, amelyeket úgy terveztek, hogy megbirkózzanak a munkaigényes feladatokkal mind a szántóföldeken, mind az üvegházakban az egész mezőgazdaságban.

A Gus megközelítőleg 45 kg súlyú. A négykerekű, akkumulátoros platform az összes betakarítható spárga 100 százalékát képes önállóan szedni, nyolc-tíz órás műszakban. Kezeléséhez két fő szükséges. Könnyű és kompakt : a Gus szállítható kisteherautóval, teherautóval, vontatóval vagy kis utánfutóval. 20 kilogramm plusz rakomány spárgát tud szállítani, és a kiválasztott darabokat két kezelhető ládába osztja. A valós idejű értesítések lehetővé teszik a gazdálkodó számára, hogy tudja, mikor kell begyűjteni és kicserélni a ládákat.

2024 végére készül el

A cég társalapítója és vezérigazgatója, Robyn Sands elmondta, hogy a minimálisan életképes termék 2024 végére készül el. Majd Gus készen áll az alfa-próbákra. Sands hozzátette: a Gus modularitása alkalmassá teszi számos mezőgazdasági és kertészeti alkalmazásra, beleértve a nárcisz betakarítását és a szőlőültetvények kezelését.

(Forrás: futurefarming.com)

Megosztás

További híreink

Magyarországon évente 21 milliárd forint vadkárigény keletkezik, változik a kezelése

2024.07.03.

Tavaly novemberben vetődött fel a Nemzeti Agrárkamarában először, hogy átveszik a vadkárigények teendőit a károsultaktól.

Megjött a tájékoztató a területi monitoring rendszer ellenőrzéseiről

2024.07.03.

A területi monitoring rendszer (TMR) a mezőgazdasági termelő által bejelentett területek vonatkozásában azonosítja a kérelemben bejelentettek és a műhold által észleltek eltéréseit.

Zajlik a szezon, itt az első nyári hónap gépes összefoglalója

2024.07.03.

A gépek témájához kapcsolódóan hoztunk híreket júniusból, hogy egy helyen összegyűjtve is böngészhetőek legyenek a tartalmak.

Már csak néhány napig lehet szavazni a 2024-es Év Szaktanácsadója címre

2024.07.02.

Az Agrárminisztérium és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara idén is keresi az Év Szaktanácsadóját. A cím odaítélésének első lépése a jelöléssel kezdődött.

Bővül a cseh és magyar szövetség: együttműködési megállapodást kötött az Agrofert és a Széchenyi István Egyetem

2024.07.02.

A Széchenyi István Egyetem stratégiai partnerségi együttműködési megállapodást kötött az Agrofert, a.s. vállalattal Csehország fővárosában, Prágában, a cégcsoport székhelyén.

Megnövelték a Gazdahitel költségvetését Romániában

2024.07.02.

Bővül a romániai Gazdahitel kerete: az eredetileg megszabott 815,5 millió lejről (65 milliárd 200 millió forint)  646 millió lejjel 1461,5 millió lejre, mintegy 116 milliárd 920 millió forintnyira nő a program költségvetése.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Hirdetésfeladás