Bemutatták a KFAST új autonóm permetezési koncepcióját. A Kubota, a FEDE (Pulverizadores Fede ) és más partnerek együttműködése során kifejlesztett koncepció célja, hogy megváltozzon a precíziós permetezés nagy, speciális növényültetvényekben. A KFAST koncepció, a Kubota Fede autonóm permetezési technológia műszaki újdonságként díjat nyert a FIMA 2024 rendezvényen. A rendezvény a mezőgazdasági gépek ágazatában a speciális növényeket célozza meg. 

A precíziós permetezés új eszköze különféle légcsoportokkal szerelhető fel, hogy megfeleljen az ültetvények speciális igényeinek (Forrás: KFAST)

A Fede és a Kubota közösen fejlesztette ki a koncepciótechnológiát Kölönlegessége az önálló permetezőrobot speciális növényekhez. Úgy tervezték, hogy megfeleljen az EU-előírásoknak és a Green Deal célkitűzéseinek.

Távirányítóval vezérelve

A KFAST robotkoncepció önállóan alkalmazza a növény-egészségügyi kezeléseket, és lehetőséget biztosít a távirányítással történő irányításra is. Szerkezeti kialakítása és az újonnan kifejlesztett 4×4-es vonóerő biztosítja a folyékony mozgást, a fordulási pontosságot és a pontos pozícionálást a speciális szántóföldek legszűkebb sorain. A nagy kapacitású, autonóm, precíziós permetezés új eszköze különféle légcsoportokkal szerelhető fel, hogy megfeleljen az ültetvények speciális igényeinek.

A folyamatban lévő kezeléseket a Specialty Crops Platform (SCP), a Fede digitális agronómiai menedzsmenteszköze figyeli és jeleníti meg. Ezenkívül a KFAST riasztásokat küld incidens vagy hatótávolságon kívüli paraméter esetén. Beleértve az üres permetezést és a dízeltartályt, hogy automatikusan visszatérjen az állomásra újratöltés céljából. 

A kezelés befejeztével minden adatot regisztrálnak. Így biztosítva a valódi nyomon követhetőséget és a szükséges információkat a digitális gazdálkodási könyv elkészítéséhez.

A kezelő négy robotot tud kezelni

A KFAST növeli az ültetvényen végzett munka termelékenységét és hatékonyságát. Egyetlen kezelő ugyanis négy robotot tud kezelni egyszerre. Lehetőség van éjszakai feladatok elvégzésére. Így kíván megoldást nyújtani a munkaerőhiányra, valamint a generációs megújulásra az agrárszektorban. 

Ezen túlmenően javítja a munkahelyi biztonságot és egészségvédelmet. Azáltal, hogy kiküszöböli a balesetek kockázatát, és drasztikusan csökkenti a munkahelyi növényvédőszer-expozíciót.

(Forrás: futurefarming.com

Megosztás

Kapcsolódó cikkek

További híreink

Magyarországon évente 21 milliárd forint vadkárigény keletkezik, változik a kezelése

2024.07.03.

Tavaly novemberben vetődött fel a Nemzeti Agrárkamarában először, hogy átveszik a vadkárigények teendőit a károsultaktól.

Megjött a tájékoztató a területi monitoring rendszer ellenőrzéseiről

2024.07.03.

A területi monitoring rendszer (TMR) a mezőgazdasági termelő által bejelentett területek vonatkozásában azonosítja a kérelemben bejelentettek és a műhold által észleltek eltéréseit.

Zajlik a szezon, itt az első nyári hónap gépes összefoglalója

2024.07.03.

A gépek témájához kapcsolódóan hoztunk híreket júniusból, hogy egy helyen összegyűjtve is böngészhetőek legyenek a tartalmak.

Már csak néhány napig lehet szavazni a 2024-es Év Szaktanácsadója címre

2024.07.02.

Az Agrárminisztérium és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara idén is keresi az Év Szaktanácsadóját. A cím odaítélésének első lépése a jelöléssel kezdődött.

Bővül a cseh és magyar szövetség: együttműködési megállapodást kötött az Agrofert és a Széchenyi István Egyetem

2024.07.02.

A Széchenyi István Egyetem stratégiai partnerségi együttműködési megállapodást kötött az Agrofert, a.s. vállalattal Csehország fővárosában, Prágában, a cégcsoport székhelyén.

Megnövelték a Gazdahitel költségvetését Romániában

2024.07.02.

Bővül a romániai Gazdahitel kerete: az eredetileg megszabott 815,5 millió lejről (65 milliárd 200 millió forint)  646 millió lejjel 1461,5 millió lejre, mintegy 116 milliárd 920 millió forintnyira nő a program költségvetése.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Hirdetésfeladás