Van maradék citrom- vagy narancshéja? Ne dobja ki őket, hasznosak! Hogy mire lehet felhasználni azt, ami jobbára a szemetesben végzi? Például komposztáláshoz, de hasznos, amikor a kártevők természetes módon történő elűzése a cél. Vagy amikor a mindenre kíváncsi házi kedvenceinket szeretnénk távol tartani a kerttől. Nem is beszélve a hangyák és a szúnyogok elűzéséről. Ráadásul isteni illattal ajándékoz meg.

 A megmaradt citromhéj felhasználható a talaj savanyítására. Csak szárítsuk meg a citrusfélék héját, és őröljük porrá. Szórjuk a talajra, és keverjük össze (Fotó: Pixabay)

1. Komposztálás

A citrusfélék héja komposztálható, kiváló nitrogén-, foszfor- és káliumforrás. A komposzthoz adva a nagyszerű módja annak, hogy táplálóvá tegyük azt. Mielőtt a citrusfélék héját a komposztkupacba tennénk, mindenképpen törjük össze apró darabokra, hogy felgyorsítsuk a komposztálódási folyamatot. További bónuszként a citrusfélék héja megvédi a komposztot a dögevők és egyes kártevők ellen, mivel sokuk nem szereti a szagát - írta a balconygardenweb.com.

2. A kártevők természetes módon történő elűzése

Ha növényeinket enyhe kártevőfertőzés sújtja, kerüljük a kémiai növényvédő szerek használatát, és próbáljuk meg citrusfélék héjával elriasztani őket. Egyszerűen tépjük le a citrusfélék héját apró darabokra, helyezzük az érintett növény köré, vagy tépjünk lyukat a héjba, és a héjat rögzítsük a fertőzött terület közelében lévő szárhoz. Lehet, hogy nem olyan hatékony, mint a kémiai növényvédő szerek használata, de természetes és organikus.

3. Kutya- és macskariasztó

Ha szeretné megakadályozni, hogy háziállatai meglátogassák a kertet, próbáljuk ki a citrusfélék héjának használatát. A legtöbb macska és kutya utálja a citrusfélék héjának szagát. Csak keverjünk össze apró citrushéjdarabokat használt kávézaccal, és szórjuk szét a növények körül. A két illat kombinációja megakadályozza, hogy a háziállatok meglátogassák a kertjét, és trágyázza is a növényeit.

4. Citrusfélék héja a kandallóban

Szerezzünk néhány citrushéjat, dobjuk a kandallóba, és élvezzük az illatot. Ez a friss citrusillat kellemes módja annak, hogy a citrushéjakat hasznosítani tudjuk, és remek ötlet, ha a kertben bulizunk.

5. Szárított citrusfélék héja a savakat kedvelő növények számára

A megmaradt citromhéj felhasználható a talaj savanyítására. Csak szárítsuk meg a citrusfélék héját, és őröljük porrá. Szórjuk a talajra, és keverjük össze. Ez egy nagyszerű és teljesen természetes mód a talaj savasságának növelésére (Ne feledjük, a talaj pH-értékének csökkentése a felhasznált citrushéjpor mennyiségétől függ. További bónuszként néhány alapvető mikro- és makrotápanyagot is hozzáad a talajhoz.)

6. Szabaduljunk meg a hangyáktól!

A hangyák veszélyt jeklenthetnek a kertre. Megvédik a levéltetveket a katicabogarak és más ragadozók támadásától, hogy biztosítsák a mézharmat-utánpótlást, és kárt okoznak a növényekben is, mivel megzavarják a talajt a növény gyökerei körül. Ha meg akarunk szabadulni a hangyáktól, használjuk fel a citrusfélék héját. A citrusfélék héjának használata nem mérgező és szerves hangyaűző, ártalmatlan az emberekre és más állatokra, és biztosan elűzi a hangyákat a kertjéből.

7. Magvető edény citrushéjból

A citrushéjcserép nagyszerű biológiailag lebomló cserép lehet a magok indításához.

8. Szúnyogok elűzése

A szúnyogok utálják a citrusfélék héjának szagát. Ha meg akarunk szabadulni a szúnyogoktól, csak dörzsöljük a bőrünkre a citrusfélék héját, elűzi őket. Reszelt héjakat is használhatunk a veranda, a terasz és a kert körül, hogy elűzzük a szúnyogokat.

Megosztás

További híreink

Nyáron is jönnek a támogatások és pályázatok hírei

2024.07.04.

Júniusban is több cikkünk szólt a támogatások és a pályázatok témáiról, ebben a hírösszefoglalóban pedig összegyűjtöttük a legfontosabb kapcsolódó anyagokat az elmúlt hónapból.

Tisztul Békés: 10 ezer tonnányi illegális hulladéktól szabadították meg a vármegyét

2024.07.04.

Összesen mintegy 10 millió kilogrammnyi, vagyis 10 ezer tonnányi elhagyott, jogellenesen elhelyezett hulladéktól szabadították meg tavaly Békés vármegyét, csaknem 400 bejelentést vizsgáltak ki.

Partner

A Corteva innovációi a hatékonyságra és fenntarthatóságra fókuszálnak

2024.07.04.

A magyarországi gazdálkodók 2024-es mezőgazdasági tevékenységét továbbra is befolyásolják az elmúlt évek nehézségei; a klímaváltozás és az aszályos időjárás, a szomszédos országban zajló háború és annak gazdasági hatásai, valamint a terményárak hektikus változása. A hatékonyság továbbra is központi szerepet játszik a gazdálkodásban, és a Corteva Agriscience nemzetközi mezőgazdasági kutató-fejlesztő vállalat olyan fenntartható megoldásokon dolgozik, amelyek segíthetnek a magyar gazdáknak a jövedelmezőség és a termelékenység javításában még egy ilyen kihívásokkal teli időszakban is.

A magyar földeken is fontos a vadriasztó lánc használata

2024.07.04.

A magyar földeken is fontos a vadriasztó lánc használata, érdemes figyelni a szabályokra és a környezetre.

Magyarországon évente 21 milliárd forint vadkárigény keletkezik, változik a kezelése

2024.07.03.

Tavaly novemberben vetődött fel a Nemzeti Agrárkamarában először, hogy átveszik a vadkárigények teendőit a károsultaktól.

Megjött a tájékoztató a területi monitoring rendszer ellenőrzéseiről

2024.07.03.

A területi monitoring rendszer (TMR) a mezőgazdasági termelő által bejelentett területek vonatkozásában azonosítja a kérelemben bejelentettek és a műhold által észleltek eltéréseit.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Kiemelt
Solis 50 RX kabinos 12fokozat
Bács-Kiskun, Kecskemét

Solis 50 RX kabinos 12fokozat

Hitelesített telefonszám
Keressenek az ár miatt!
Kiemelt
Goldoni S 80 plus fülkés traktor
Bács-Kiskun, Kecskemét

Goldoni S 80 plus fülkés traktor

Hitelesített telefonszám

12 000 000 HUF

+ áfa
Hirdetésfeladás