Határidő előtti kifizetés a tenyészkos- és tenyészbaktartóknak
Hamarabb jutnak pénzhez az állattartók: idő előtt utalja a támogatást a Magyar Államkincstár a tenyészkos- és tenyészbaktartóknak. A támogatás a juh- és kecskeágazat termelési hatékonyságának növelését szolgálja.
A Magyar Államkincstár (Kincstár) a jogszabályokban biztosított ügyintézési határidőt lerövidítve 2017 december 1-vel végrehajtotta a támogatási kérelmek bírálatát és folyósítását. Erről a Kincstár honlapja számolt be.
A tenyészkos és tenyészbak tenyésztésbe állításának mezőgazdasági csekély összegű támogatásáról szóló 74/2016. (XI. 29.) FM rendelet alapján benyújtott kérelmekre tehát hamarabb kapják meg a pénzt az állattartó gazdák.
Hirdetés
A Kincstár – a hatályos jogszabályi rendelkezések alapján – a támogatás végösszegének kiszámításakor az ügyfél rendelkezésére álló szabad csekély összegű támogatási keretét is figyelembe vette. Az idén bevezetett új intézkedés alapján az állattartók két benyújtási időszakban adhattak be támogatási kérelmet a Kincstárhoz.
Az első kérelmezési kör alapján 2017. május végén 1821 állattartó részére 235 millió forint, míg az októberi kérelmek benyújtása alapján 2017. november végén 972 állattartó részére 133 millió forint támogatás kifizetése történt meg.
A támogatás a juh- és kecskeágazat termelési hatékonyságának növelését szolgálja.
A tenyészkos és tenyészbak tenyésztésbe állításának mezőgazdasági csekély összegű támogatásáról szóló rendeletet itt olvashatja el.
Mennyit fizetnek a tenyészkos- és tenyészbaktartóknak?
A támogatás összege a saját állományból származó és a támogatási időszakban tenyésztésbe állított apaállat esetén az alábbi pontokban foglaltak szerint kerül megállapításra, míg a támogatási időszakban megvásárolt és tenyésztésbe állított apaállat esetén az apaállat ellenértékének 75%-a, de legfeljebb
- apaállattá minősített növendék kosonként, illetve növendék bakonként 45 000 forint,
- az „A” törzskönyvben nyilvántartott tenyészkosonként, illetve tenyészbakonként 120 000 forint,
- a „K” köztenyésztésre használható besorolást kapott tenyészkosonként, illetve tenyészbakonként 90 000 forint azzal, hogy a támogatás nem haladhatja meg az állattartó és a vele egy és ugyanazon vállalkozásnak minősülő vállalkozás részére rendelkezésre álló szabad csekély összegű támogatási keretet.
A kecsketartást érintő változásokról itt számoltunk be korábban, a juhtartás helyzetéről pedig ebben a cikkünkben olvashat.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés