A klímaváltozás ellen is bevetik a drónokat
Érdekes alternatív módszert talált a FAO és a Fülöp szigetek kormánya a természeti katasztrófák feltérképezésére: drónok segítségével mérik fel a katasztrófa sújtotta mezőgazdasági területekben keletkezett károk mértékét.
Az új rendszer kialakítása azonban nem egyszerű. A technológiát kezelők kiképzése már hetek óta folyik, valamint a felvételeket kielemző szakértőket is fel kell készíteni az új feladatra. Jó hírek azonban már érkeztek, az első próbarepülés már meg is történt az El Nino által megtépázott tartományokban.
Az új technológiával naponta akár 600 hektáros terület is felmérhető, így jelentősen felgyorsulhat a károk felmérése a szakértők szerint.
Hirdetés
A Fülöp szigeteknek kifejezetten jól jött az új módszer bevetése. Ezt a területet sújtják ugyanis leginkább a világon a trópusi viharok és egyéb természeti katasztrófák a FAO szerint. Éves szinten akár 20 erős tájfun is megtépázhatja a mezőgazdasági területeket, valamint a sorozatos áradások, az aszályok és a vulkánkitörések sem segítik az itt élők gazdálkodását.
Egy-egy ilyen természeti katasztrófa akár több évre is visszavetheti a termelést. 2013-ban például a Haiyan trópusi vihar 600 000 hektár mezőgazdasági területet pusztított el, több mint 700 millió dollár kárt okozva a szektornak.
A drónok azonban nem csak a katasztrófák után maradt károkat tudják felmérni. Segítségükkel a növényvédelmet és a tápanyag-utánpótlást is optimalizálni lehet, ugyanis a magasból kiválóan látható, hogy a szántóföld melyik részén van jelen valamilyen betegség, vagy éppen hol kevésbé fejlettek a növények. Így koncentráltan lehet kezelni a beteg, vagy fejletlen részeket, minimalizálva a kiadásokat.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés