Karácsonyi könyvajánló: Kártevők elleni védekezés lehetőségei
Keszthelyi Sándor kötete a növényevő kártevők elleni védekezés lehetőségeit foglalja össze. A könyvet olvasva a gazda áttekintést kap a jelen védekezési eljárásairól, az agrotechnikai, fizikai, biológiai és kémiai védekezés mellett az integrált és komplex védekezési szemléletekről is. Részletesen kifejti a raktári kártevők elleni védekezés megoldásait, valamint a megkülönböztetett jelentőségű kártevők elleni teendőket.
A mű egy rövid történeti áttekintéssel kezdődik, mely a kártevők elleni védekezés történetét foglalja össze, majd áttér a kártételt és védekezést befolyásoló élettelen és élő feltételekre. Ez magába foglalja a fény, hő, víz hatásai mellett a kártevő biológiájának és a kártevő-növény kapcsolat összefüggéseit is.
A kártevők elleni agrotechnikai védekezés szakaszban az alábbi területek vannak:
Hirdetés
- termőterület megválasztása
- talajművelés
- tápanyag-utánpótlás
- vetésszerkezet
- faj-, fajta-, illetve hibridválasztás
- növényápolás
- betakarítás
Korábbi könyvajánlónkat ebben a cikkünkben találja meg.
A fizikai védekezés tárgyalása kitér a különböző észlelési technikák bemutatására, de a kártevők elriasztásának vagy távoltartásának módjaira is. A biológiai védekezéssel foglalkozó oldalakon a kártevők természetes ellenségein alapuló technikák mellett a feromonokon alapuló védekezésről, az autocid védekezésről, sőt számtalan biológiai és magáról a biotechnológiai védekezési módról is beszámol. A kémiai védekezésről szóló részben elsősorban a különböző zoocid hatóanyagokról és ezek hatásairól van szó. De teret kap a kijuttatási technológiák és a hatékonyságuk felmérésének tárgyalása is.
Ezt követi a kártevők elleni védekezés összetett szemlélete, majd az integrált védekezés bemutatása.
A könyv végén két speciális téma is helyet kapott. Az egyik a raktári kártevők és az ellenük való védekezés összefoglalása, mely magába foglalja mind a hagyományos, kemikáliákkal történő, mind pedig az újabb, környezetet kevésbé terhelő módszereket. A másik pedig a megkülönböztetett fontosságú kártevők és az ellenük való védekezés. Különös tekintettel az idegenhonos és karantén kártevőkre, valamint ezek kategorizálására.
A szerző, Keszhelyi Sándor
A szerző 1976. április 14-én született Pécsett. Egyetemi tanulmányait Keszthelyen végezte, ahol 1999-ben a Pannon Agrártudományi Egyetemen okleveles agrármérnöki, a Veszprémi Egyetem Georgikon Mezőgazdaságtudományi Karán 2002-ben növényorvosi szakmérnöki diplomát szerzett. 2004-ben Prof. Dr. Sáringer Gyula témavezetésével sikerrel védte meg „A kukoricamoly bionómiája” című PhD disszertációját. 2013-ben habilitált doktori címet szerzett. 2003-tól a Kaposvári Egyetem Növénytudományi Intézetébe került, ahol jelenleg is, mint egyetemi docens dolgozik.
Munkája és hobbija is a növényevő rovarok kutatásához és gyűjtéséhez kötődik. Elsősorban a szántóföldi, kiemelten a kukorica ízeltlábú kártevőinek ökológiai és kártételi vizsgálataival foglalkozik. Gyakorlati tapasztalatait a szántóföldi növénytermesztéssel foglalkozó családi gazdaságukból is szerzi. Ezeket a többéves megfigyeléseket a „Szántóföldi növények kártevői” című könyvében foglalta össze. A könyvismertetőt az Agrofórum közölte.
A könyv adatai
Keszthelyi Sándor: Kártevők elleni védekezés lehetőségei
Agroinform, Budapest, 2017; ISBN 978-615-5666-10-0
keménykötés, 247 oldal, 78 ábra és színes kép
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 400 hirdetés 89 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés