Korán kezdtek rajzani a cserebogarak
Még csak április végén járunk, de a májusi cserebogarak máris ellepték a kerteket. Nem csak néhány egyedről van szó, rajzanak az áprilisi és a májusi cserebogarak is. Aki nem akar komoly kártételtől szenvedni, kénytelen lesz vegyszerekhez nyúlni.
Az utóbbi hetek szokatlanul meleg hőmérséklete lehet az oka annak, hogy hirtelen megszaporodtak a rovarok a kertekben, gyümölcsösökben. Kiváltképp furcsa, hogy már a májusi cserebogár is rajzik, egész konkrétan több gyümölcsöst elleptek már a kártevők.
A cserebogarak kártétele elsősorban a levélrágás, ugyanis szívesen fogyasztják a fák fiatal leveleit. Ekkor a szemfüles gazda még tehet ellenük valamit, mégpedig vegyszeres úton ritkíthatja őket, ezzel meggátolva a további kártételt, amely akár a termésmennyiség rovására is mehet.
Hirdetés
A probléma azonban az, hogy ha nem lépnek idejében a gazdák és a cserebogarak lerakják petéiket a talajba, azok ellen már nem lehet mit tenni és tovább szaporodhat az amúgy sem kicsi állomány.
Érdekesség |
Konyhakertekben működő védekezési módszer lehet, ha reggelente lerázzuk a fáról a cserebogarakat és a tyúkokkal megetetjük őket. Így a vegyszeres védekezést is elkerülhetjük és a baromfiudvar lakói is jól járnak. |
A cserebogarak mellett az atkák is jelentősen elszaporodtak az utóbbi időszakban. Sőt, olyannyira tombolnak, hogy már az első telepeiket is létrehozták, így sürgősen permetezni kell azoknak, akiket zavar az elsősorban esztétikai gondot okozó kártevők.
Célszerű többféle szert felváltva alkalmazni ellenük, amelyeket bőséges lémennyiséggel, apró cseppképzéssel kell használni.
Forrás: hirado.hu
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés