A járványügyi intézkedések minden mezőgazdasági cégre hatással voltak a Felvidéken és egész Szlovákiában is. Sokkal többet kommunikáltak a kereskedők a gazdákkal telefonon, vagy e-mailen keresztül, és az internetet is többen használják. Már a 2020 tavaszi első hullám idején látszott, hogy a koronavírus ideje alatt nagyot ugrott a komáromi mezőgazdasági gépeket forgalmazó vállalat, az Agroservis internetes oldal a látogatottsága. Ezen keresztül informálják a gazdákat az aktualitásokról.

Az Új Szó számolt be a szlovákiai koronavírus-helyzet okozta kihívásokról. Tóth István, a cég marketingfelelőse arról beszélt, hogy semmilyen fennakadás nincs az alkatrészellátásnál és a szerviznél, viszont a kötelező higiéniai előírásokat be kell tartani. A Limagrain vetőmagforgalmazó- és nemesítő vállalat is feltalálta magát a nehéz időkben. Az oldalukon online konferenciákat indítottak. “Minden évben megrendezünk legalább 1-2 konferenciát a vállalatnál. Az idei év megszorításai végett ezeket nem lehetett megtartani, de sikerült megoldást találnunk a technika vívmányainak köszönhetően.

A virtuális mezőgazdaság éve volt a 2020-as Szlovákiában is

A virtuális mezőgazdaság alapja az információátadás

Nem szerettük volna információ nélkül hagyni a partnereinket, ezért a hálózaton keresztüli előadáshoz folyamodtunk. Termelőinknek elküldtük a meghívókat az útbaigazítással és kapcsolással együtt, és így megszületett a vizuális kapcsolat. Így tartottuk meg mindkét konferenciánkat. Az elsőt még október 20-án a „Gazdaságos tejtermelés minőséges silókukoricákból“ címen, mely főleg speciális témákkal foglalkozott a helyes silózást illetően. Majd november 30-án bemutattuk a Limagrain teljes vetőmagkínálatát a 2021-es évre. A személyes kapcsolat ugyan mindenek felett áll, de voltak szép számban résztvevőink. Abban azonban mindannyian egyetértünk, hogy ez így nem az igazi élmény! A konferenciák, iskolázások, bemutatók alkalmával a termelők végre tudnak egymással találkozni, eszmecserét folytatni, tapasztalatokat gyűjteni nemcsak az előadóktól, hanem egymástól is. Reméljük, hogy jövőre ez már így lesz és újra a régi kerékvágásba kerülünk mindannyian – mondta Mayer Silvia, a Limagrain területi képviselője.

Jó válaszok a járványra

Matúš Czakó, a BASF marketing-menedzsere szerint a cégnek sikerült rugalmasan reagálni a járvány miatt kialakult helyzetre. „Talán még sosem találkoztunk ennyire különleges évvel, mint az idei. Nem csak az időjárás változékonyságát tekintve, hanem a járványhelyzetre való tekintettel. Bár ebben a szektorban nagyon fontos a személyes találkozás a gazdákkal, most sokkal inkább a telefonos, illetve az e-mailes kommunikáció került az előtérbe. Mivel konferenciákat nem tarthatunk, több cikket jelentettünk meg az online felületeken, hogy tájékoztassuk a gazdákat az új lehetőségekről” – mondta a BASF képviselője.

Ami a termelési évet illeti, Matúš Czakó szerint a 2019/2020-as szintén nagyon egyedinek számít. „Tavasszal a szárazság nagyon sokáig kínozta a növényeket, majd megérkezett az esős időszak. Igaz, néhol a csapadék már későn jött, de másutt még időben, és ennek köszönhetően a hozamok is jól alakultak. Egyedül a napraforgónál volt érezhető a nagyobb kiesés. Az idei őszi munkákat viszont nagyon negatívan befolyásolta a csapadékos ősz. Voltak olyan helyek, ahol emiatt nem tudtak a gazdák kijutni a földekre, késtek az agrotechnikai feladatokkal, és nem tudták kellően megalapozni a jövő évi termést. Ez pedig már előre vetíti azt is, hogy valószínűleg érdekes évnek nézünk elébe 2021-ben is” – mondta a BASF szakembere.

Megosztás

További híreink

Magyarországon évente 21 milliárd forint vadkárigény keletkezik, változik a kezelése

2024.07.03.

Tavaly novemberben vetődött fel a Nemzeti Agrárkamarában először, hogy átveszik a vadkárigények teendőit a károsultaktól.

Megjött a tájékoztató a területi monitoring rendszer ellenőrzéseiről

2024.07.03.

A területi monitoring rendszer (TMR) a mezőgazdasági termelő által bejelentett területek vonatkozásában azonosítja a kérelemben bejelentettek és a műhold által észleltek eltéréseit.

Zajlik a szezon, itt az első nyári hónap gépes összefoglalója

2024.07.03.

A gépek témájához kapcsolódóan hoztunk híreket júniusból, hogy egy helyen összegyűjtve is böngészhetőek legyenek a tartalmak.

Már csak néhány napig lehet szavazni a 2024-es Év Szaktanácsadója címre

2024.07.02.

Az Agrárminisztérium és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara idén is keresi az Év Szaktanácsadóját. A cím odaítélésének első lépése a jelöléssel kezdődött.

Bővül a cseh és magyar szövetség: együttműködési megállapodást kötött az Agrofert és a Széchenyi István Egyetem

2024.07.02.

A Széchenyi István Egyetem stratégiai partnerségi együttműködési megállapodást kötött az Agrofert, a.s. vállalattal Csehország fővárosában, Prágában, a cégcsoport székhelyén.

Megnövelték a Gazdahitel költségvetését Romániában

2024.07.02.

Bővül a romániai Gazdahitel kerete: az eredetileg megszabott 815,5 millió lejről (65 milliárd 200 millió forint)  646 millió lejjel 1461,5 millió lejre, mintegy 116 milliárd 920 millió forintnyira nő a program költségvetése.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Hirdetésfeladás