A Mogyi Kereskedelmi Kft. 8,4 milliárd forintos beruházásra készül a Bács-Kiskun megyei Baján. A cég erre Magyar Közlönyben megjelentek szerint közel 4,2 milliárd forint állami támogatást kap. A pénzből az elsősorban olajos növények termesztésével, pörkölésével, csomagolásával és értékesítésével foglalkozó vállalkozás egy napraforgó-pirító és -csomagoló üzemet alakítana ki a szükséges szociális helyiségekkel, kibővítené készáruraktárát és a telepi infrastruktúráját is. 

Az Agrokép írta meg, hogy Baján működik a vállalat egyik leánycége, a Bácska Sütő és Édesipari Kft., amely tartósított lisztes áru gyártásával foglalkozik. A Bácska Kft. mellett további leány- és társvállalatai is vannak a Mogyi Kft.-nek, amelyek az értékesítést és az értéklánc egyes elemei erősítik. Az egyik bulgáriai érdekeltsége vetőmagot állít elő, a másik diót és magvakat, és ezekkel kereskedik is, ahogyan a saját előállítású egyéb élelmiszeripari késztermékekkel is teszi ezt.

A Mogyi Kereskedelmi Kft. 8,4 milliárd forintos beruházásra készül a Bács-Kiskun megyei Baján, a pénzből az elsősorban olajos növények termesztésével, pörkölésével, csomagolásával és értékesítésével foglalkozó vállalkozás egy napraforgó-pirító és -csomagoló üzemet alakítana ki a szükséges szociális helyiségekkel, kibővítené készáruraktárát és a telepi infrastruktúráját is

Külföldön is meghatározó szereplő a Mogyi

A Mogyinak Szerbiában, Oroszországban, Olaszországban és Szlovákiában vannak cégei, termékei pedig a világ 27 országába jutnak el. Honlapja szerint a Mogyi a 70 százalék körüli piaci részesedésével abszolút hazai piacvezető, és komoly pozíciót foglal el további, elsősorban Kelet-Európai országokban. Közben nő egyes termékei iránt a kereslet Nyugat-Európában, például Olaszországban, Németországban és az Egyesült Királyságban.

Ezzel egybecsengenek a társaság utolsó elérhető éves beszámolójának adatai: 2020-ban nemcsak a konszolidált árbevételét növelte 7,2 milliárd forinttal 38,1 milliárdra, hanem ezen belül tovább emelkedett, már 57 százalékon áll az export aránya. Közben az üzemi eredményét a 2016-os hatodával, 4,2 milliárd forintra, korrigált adózott eredményét még nagyobb mértékben, 4,5 milliárd forintra növelte. Mindezt úgy, hogy a saját tőkéje is nagyobb lett 3 milliárd forinttal. Pedig a vállalatai eltérően szerepeltek. A vetőmagtermesztő bulgáriai Agro-Bio Semena és a kereskedő Mogyi Russia például negatív saját tőkét mutatott ki, a felerészben Mogyi-tulajdonú másik bulgáriai cégnek, a Bulseed Kft.-nek pedig 2020-ban nem volt árbevétele, illetve a részesedés bruttó értéke nem érte el a 10 millió forintot - írták.

A cég története és termeltetési rendszere

A Mogyit 1990-ben olyan magvak forgalmazására alapította a tulajdonos testvérpár – Kenyeres Zoltán és Kenyeres Imre –, amelyeket addig nem lehetett kapni Magyarországon. A weboldaluk szerint a kezdetben 5 alkalmazottal működő cég ma már több mint 800 fős, bár az éves beszámoló 2020-ra 580 fős konszernszintű átlagos statisztikai létszámot ír, amely az előző évi 102 százaléka. A Mogyi Kft. többféle kereskedelmi márkás termékek is gyárt, a többi között a Lidl, a Kaufland, a Penny Market, a Spar, a Tesco, a Biedronka, a Polomarket, a Carrefour, a Konzum, a Netto és a CBA számára.

A Mogyi Kft. az egyik legjelentősebb szereplője az olajos magvak és a popcorn kategóriának az európai piacon. Kiemelkedő termékei a napraforgómag, a popcorn, a tökmag és a mogyoró. Ez elsősorban annak az egyedi termeltetési rendszernek köszönhető, melyet a cég működtet és amely felöleli a teljes folyamatot a magok elvetésétől a csomagolt termékek polcra kerüléséig. Ez egy különösen jól kontrollált folyamat, ami a „termelőtől a fogyasztó asztaláig” ideológiát valóban kézzel foghatóvá teszi. A további termékekhez felhasznált alapanyagok szigorúan és következetesen ellenőrzött forrásból származnak, hogy megfeleljenek a legmagasabb minőségi követelményeknek - írták a technológiájukról.

Megosztás

Kapcsolódó cikkek

További híreink

Magyarországon évente 21 milliárd forint vadkárigény keletkezik, változik a kezelése

2024.07.03.

Tavaly novemberben vetődött fel a Nemzeti Agrárkamarában először, hogy átveszik a vadkárigények teendőit a károsultaktól.

Megjött a tájékoztató a területi monitoring rendszer ellenőrzéseiről

2024.07.03.

A területi monitoring rendszer (TMR) a mezőgazdasági termelő által bejelentett területek vonatkozásában azonosítja a kérelemben bejelentettek és a műhold által észleltek eltéréseit.

Zajlik a szezon, itt az első nyári hónap gépes összefoglalója

2024.07.03.

A gépek témájához kapcsolódóan hoztunk híreket júniusból, hogy egy helyen összegyűjtve is böngészhetőek legyenek a tartalmak.

Már csak néhány napig lehet szavazni a 2024-es Év Szaktanácsadója címre

2024.07.02.

Az Agrárminisztérium és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara idén is keresi az Év Szaktanácsadóját. A cím odaítélésének első lépése a jelöléssel kezdődött.

Bővül a cseh és magyar szövetség: együttműködési megállapodást kötött az Agrofert és a Széchenyi István Egyetem

2024.07.02.

A Széchenyi István Egyetem stratégiai partnerségi együttműködési megállapodást kötött az Agrofert, a.s. vállalattal Csehország fővárosában, Prágában, a cégcsoport székhelyén.

Megnövelték a Gazdahitel költségvetését Romániában

2024.07.02.

Bővül a romániai Gazdahitel kerete: az eredetileg megszabott 815,5 millió lejről (65 milliárd 200 millió forint)  646 millió lejjel 1461,5 millió lejre, mintegy 116 milliárd 920 millió forintnyira nő a program költségvetése.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Hirdetésfeladás