870 millió forintos beruházással fejlesztette vágóüzemét a baromfi-feldolgozással foglalkozó bátaszéki Bát-Grill Kft. A projektet a Gazdaságfejlesztési és innovációs operatív program (GINOP) 321 millió forintos támogatásával finanszírozták. A cég a fejlesztésre több mint 321 forint vissza nem térítendő támogatást, és csaknem 330 millió forint kölcsönt nyert el.

A projektben a vágósor technológiai korszerűsítése és a vágóüzemcsarnok bővítése is szerepelt. Ezáltal az üzem területe az eddigi 3800 négyzetméterről 5000 négyzetméterre nőtt. Aminek következtében a brojlercsirke-vágósor a korábbi 2 ezer helyett óránként 4 ezer csirke vágását teszi lehetővé. A fejlesztésre azért volt szükség, mert a cég már nem tudta kielégíteni a meglévő partnerei igényeit az addigi kapacitással. A bővüléssel az üzem fokozatosan növeli termelését - írta a Gazdaságfejlesztés.gov.hu oldal.

Közel 900 millió forintból fejleszt a bátaszéki Bát-Grill Kft. baromfifeldolgozó üzeme a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (GINOP) keretében - képünk illusztráció

Növekvő bevételt termel a bátaszéki baromfifeldolgozó

A társaság 2019-es nettó árbevétele elérte a 6 milliárd forintot, 2018-as adózott eredménye 422 millió forint körül alakul. Várakozásaik szerint idén az árbevétel várhatóan 10-15 százalékkal növekszik majd. Az 1995-ben alapított, mintegy 150 embert foglalkoztató társaság csaknem 60 százalékban a belföldi piacon értékesíti a vágott baromfit, amely kizárólag hazai termelőktől származik. A Bát-Grill Kft. fő tevékenysége a broiler csirkék vágása és elsődleges feldolgozása. Tulajdonosai magyar magánszemélyek és magyar tulajdonban lévő üzleti vállalkozások. A tulajdonosi szerkezet a megalakulás óta csak minimális mértékben változott - írják magukról.

A broiler csirkék vágásáról

Az elsődleges és a továbbfeldolgozási szakasz a gyártási folyamatok tervezésével és előkészítésével kezdődik. A gyártási tervezetet a hazai és külföldi vevői igények alapján állítják össze. A feldolgozási tevékenység minden piacra az európai normáknak teljesen megfelelő körülmények között történik. A korszerű levegős vagy vízpermetezéses előhűtési technológia után darabolják a vágott testeket, majd csomagolják azokat. Brojler csirkék esetén az elektronikus felsőpályás tömegosztályozó berendezéssel történik a termékek egyedi és gyűjtő tömeg-mérése, így lehetőség van pontos, higiénikus egyedi-, illetve gyűjtőcsomagolás elvégzésére, amely alapfeltétele a jó minőségű végterméknek. A csirkedarabolás a vevői igényekhez alkalmazkodva kézi, illetve gépi úton egyaránt végezhető - írja a Baromfi Termék Tanács.

További híreink

Magyarországon évente 21 milliárd forint vadkárigény keletkezik, változik a kezelése

2024.07.03.

Tavaly novemberben vetődött fel a Nemzeti Agrárkamarában először, hogy átveszik a vadkárigények teendőit a károsultaktól.

Megjött a tájékoztató a területi monitoring rendszer ellenőrzéseiről

2024.07.03.

A területi monitoring rendszer (TMR) a mezőgazdasági termelő által bejelentett területek vonatkozásában azonosítja a kérelemben bejelentettek és a műhold által észleltek eltéréseit.

Zajlik a szezon, itt az első nyári hónap gépes összefoglalója

2024.07.03.

A gépek témájához kapcsolódóan hoztunk híreket júniusból, hogy egy helyen összegyűjtve is böngészhetőek legyenek a tartalmak.

Már csak néhány napig lehet szavazni a 2024-es Év Szaktanácsadója címre

2024.07.02.

Az Agrárminisztérium és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara idén is keresi az Év Szaktanácsadóját. A cím odaítélésének első lépése a jelöléssel kezdődött.

Bővül a cseh és magyar szövetség: együttműködési megállapodást kötött az Agrofert és a Széchenyi István Egyetem

2024.07.02.

A Széchenyi István Egyetem stratégiai partnerségi együttműködési megállapodást kötött az Agrofert, a.s. vállalattal Csehország fővárosában, Prágában, a cégcsoport székhelyén.

Megnövelték a Gazdahitel költségvetését Romániában

2024.07.02.

Bővül a romániai Gazdahitel kerete: az eredetileg megszabott 815,5 millió lejről (65 milliárd 200 millió forint)  646 millió lejjel 1461,5 millió lejre, mintegy 116 milliárd 920 millió forintnyira nő a program költségvetése.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Hirdetésfeladás