Közeleg a határidő a több tartási hellyel rendelkező állattartóknak
Május 15-ig kell adatot szolgáltatniuk az állatok létszámáról és tényleges tartózkodási helyéről azoknak a állattartóknak, akik tenyészetükre több regisztrált tartási hellyel rendelkeznek. A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal közleménye szerint a jelenlegi járványhelyzetben kiemelten fontos az állatok naprakész nyomon követése. A hatékony járványügyi intézkedések előfeltétele, hogy a hatóság pontos információval rendelkezzen minden állatról. Ehhez tartozik az is, hogy egy adott tenyészetben hány állatot tartanak.
A Nébih közleménye szerint az állattartókra vonatkozó rendelet értelmében egy tenyészethez csak egy tartási hely tartozhat. Továbbá az egyedileg nyilvántartott állatoknak a pontos tartózkodási helyükön kell szerepelniük az országos adatbázisban. Azoknál a tenyészeteknél, amelyekhez a korábbi lehetőséggel élve több tartási hely tartozott, az állattartóknak adategyeztetési kötelezettsége áll fenn. Ennek során nyilatkozniuk kell minden tartási hellyel kapcsolatban, hogy kívánnak-e ott tenyészetet létesíteni.
Elektronikus úton is adatot szolgáltathatnak az állattartók
A Nébih az adminisztráció megkönnyítése érdekében kifejezetten erre az adategyeztetésre kialakított egy egységes bizonylatot, amelynek segítségével a kötelezettség akár elektronikus úton is teljesíthető. Amennyiben a határidőig az adategyeztetés nem valósul meg, akkor az informatikai rendszerben a tartási hely és tenyészet összerendelés automatikusan megtörténik. Az állattartókat az eljárás során történt változásokról a Nébih értesíti - írták.
Hirdetés
A „1418 – Komplex bizonylat” számos, jelenleg használatos bizonylatot összevonva, egy lépésben teszi lehetővé
- a tenyészetek adatainak módosítását, korábban be nem jelentett adatainak rendezését,
- az állatok tényleges tartózkodási helyének bejelentését,
- tartási helyek lezárását és azok adatainak módosítását,
- füljelzők átkötését,
- létszámadatok bejelentését.
Állat egyedadatok bejelentésére, módosítására, hibalevelek kezelésére nem alkalmas, azokat továbbra is a megszokott módon és bizonylatokon kell az állattartóknak megadni. Az önálló tenyészetek tartói, ENAR-felelősei számára a komplex bizonylat a webALI felületén érhető el. Az adategyeztetés részeként a marhalevelet az élelmiszerlánc-felügyeleti szerv hivatalból kiállítja. Az állattartónál már rendelkezésre álló sertés ENAR füljelzők továbbra is felhasználhatóak, így az átállásnak e tekintetben nincs anyagi vonzata - írta a hivatal.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés