Hirdetés
Közösen fejleszti a sertéstenyésztés technológiáját 611 millió forintos támogatásból a Vitafort és a MATE
Fenntartható, környezettudatos sertéstenyésztés fejlesztésére 611 millió forint támogatást kapott a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból a Vitafort Első Takarmánygyártó és Forgalmazó Zrt., valamint a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) konzorciuma - közölte a Vitafort. A támogatási összegből a konzorciumvezető dabasi székhelyű Vitafort csaknem 445 millió forinttal részesült.
A 2 évig tartó projektben értékelni fogják, hogy a fenntartható termelésből származó alapanyagok hasznosítása miként befolyásolja a tenyész- és hízósertések teljesítményét, jólétét - írta az MTI közleménye.
A konzorcium a támogatásból komplex takarmányozási rendszert dolgoz ki, amely a termelés hatékonyságát, gazdaságosságát javítva magas biológiai értékű, omega-3 zsírsavakban gazdag húsipari alapanyagot állít elő. A projekt része a precíziós, stresszmonitorozó eszközöket alkalmazó állattartási technológia kialakítása is, amely az állatjóléthez és a fenntarthatósághoz járul hozzá - írták.
Hirdetés
A fókuszterületi innovációs projektek pályázat beadási határideje 2024 januárjában zárult. A 30,149 milliárd forintos keretből 54 projektet támogatnak - olvasható a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) honlapján, amely szerint a Vitafort és a MATE projektjének tervezett összköltsége 882 millió forint.
A nyilvános cégadatok alapján a csaknem 35 százalékban francia érdekeltségű, mintegy 4 milliárd forint jegyzett tőkéjű zrt. 2023-ban 160 dolgozót foglalkoztatott.
Fő tevékenysége az állatállomány takarmányozására előállított kész keveréktakarmányok gyártásán túl, különböző töménységű állati koncentrátumok, premixek, vitamin és gyógyszeres termékek, valamint mikroelem kompozitumok fejlesztése, menedzselése, előállítása és forgalmazása.
Piaca a belföldi vevőkörön túl, Moldova, Románia, Szlovákia, Lengyelország és Horvátország, az export értékesítés aránya az árbevételből 2023-ban 11,75 százalék volt.
Tavalyelőtt, 2023-ban az árbevétele csaknem 17 milliárd forint volt, a megelőző évi 19,2 milliárd forintot követően, adózott eredménye 2022-ről 2023-ra 265 millió forintról 289 millióra emelkedett - írták.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Megjelent a Mezőgazdasági kisüzemek beruházási támogatása pályázat
A korábbi tervezethez képest némileg változtak a pályázati kiírás feltételei.
Hogyan juttassam ki a nitrogénműtrágyát és melyik műtrágyát válasszam?
Legkésőbb januárban meg kell tervezni az őszi vetések nitrogén-fejtrágyázását, hiszen közeleg az az időszak, amikor a búza és a repce ismét fejlődésnek indul, és akkor bizony nem szabad késlekedni.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatTöbb mint 3.200 hirdetés 147 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés