Közösen tesz többet az állatorvosok képzéséért a Talentis és az Állatorvostudományi Egyetem
Az Állatorvostudományi Egyetem és a Talentis Agro Zrt. közötti együttműködési megállapodást írt alá Budapesten Sótonyi Péter rektor és Makai Szabolcs vezérigazgató. Az egyetem szerint a képzés során nagyon fontos, hogy a hallgatóik elmélyült ismeretekkel rendelkezzenek a gazdasági haszonállatokról. Magyarország legnagyobb agrárvállalkozása a gyakorlati tudás gyarapításában segíthet sokat, hangsúlyozta az esemény alkalmából az intézményvezető. A vezérigazgató pedig a zrt. összes állattartó telepét felajánlotta a diákok gyakorlatszerzésére.
Makai Szabolcs Talentis Agro Zrt. vezérigazgató meglátása szerint a megállapodás lehetőséget teremt arra, hogy akár maguknak is felneveljék a hallgatókat, de mindenképpen segíti azt, hogy olyan állatorvosok kerüljenek ki az egyetemről, akik az első naptól termelni tudnak. A Magyar mezőgazdaság írta meg, hogy a Talentis Agro Zrt. állattenyésztési ágazatában 8500 tehenet fejnek, továbbá 2000 kocát és 300 ezer tojótyúkot tartanak.
Tojástermelő integráció épül
A vezérigazgató elmondta, hogy olyan integráció kiépítését tervezik, amellyel elérik az egymillió tojótyúkos állományt, mert az így előállítható tojásnak hazai piaca van. További akvizíciók elé néznek a növénytermesztésben és a tejhasznú szarvasmarhatartásban. Jelenleg évi 80 millió liter tejet fejnek, aminek a felét külföldön értékesítik. Szeretnék elérni a 100 millió literes termelést. Megítélése szerint erre meg is van az esély, hiszen azok az életkoruk miatt visszavonuló tulajdonosok, akiknek a gyermekei nem viszik tovább a vállalkozást, eladják a telepüket.
Hirdetés
Javul az állatorvosok szakmai jövőképe
Az Állatorvostudományi Egyetemről olyan, az állattenyésztés iránt elkötelezett friss diplomásokat várnak, akik a telepekre érkezve tudják, mi a dolguk, azaz rendelkeznek az első naptól elvárt állatorvosi kompetenciákkal. E téren magasabbak a követelményeik, mint amiket az általános mezőgazdász képzésből érkezőktől várnak. Éppen ezért Makai Szabolcs nagyon rokonszenvesnek találta az egyetem gyakorlatorientált oktatási programját. A cégnél több, állatorvos végzettségű telepvezetőjük van, velük bármely szakmai kérdésben szót értenek - írták.
Gyakorlat és fejlesztések
Sótonyi Péter rektor elmondta, hogy az Állatorvostudományi Egyetem képzésében 2017-ben bevezetett hetesi gyakorlat is a gazdasági haszonállatok jobb megismerését segíti. A hallgatók az első tanévtől a harmadik év végéig váltakozva a lovak, a juhok, a sertések, a szarvasmarhák, a baromfik és az őshonos állatok gondozásával foglalkoznak. Az állatorvosok valóban kiváló állattenyésztőkké is válhatnak, mert ők ismerik legjobban az állati szervezet felépítését és élettani paramétereit. A robotika és a mesterséges intelligencia alkalmazásának térnyerésével egy-két ember üzemeltet hatalmas telepeket, ehhez viszont kvalifikált, jól képzett szakemberekre van szüksége a vállalkozásoknak - fogalmazott a szakember.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés