Le van maradva Románia a biogazdálkodásra való áttérésben az EU elvárásokhoz képest
Az EU-ban a mezőgazdasági terület 10,5 százalékán folyik biogazdálkodás, Romániában ez az arány mindössze 5 százalék. Az Európai Környezeti Ügynökség jelentése szerint ahhoz, hogy 2030-ra elérje a 25 százalékot, a biogazdálkodás alatt álló területek éves gyarapodási ritmusa a duplájára kellene nőjön.
Az Európai Unió célkitűzése az, hogy 2030-ban a mezőgazdasági művelés alatt álló területek 25 százalékán biogazdálkodás folyjon. Nagyon úgy tűnik, hogy ez nem fog megvalósulni, 2022 végén ugyanis még csak 10,5 százalék volt az arány. Románia ezen a téren is az EU sereghajtói közé tartozik, írja az economedia.ro cikkére hivatkozva a Maszol.ro portál.
Osztrák elsők
A biogazdálkodás éllovasa Ausztria, ahol a művelés alatt álló terület 27 százalékán folyik környezetbarát mezőgazdasági tevékenység. Észtország 23, Svédország pedig 20 százalékon áll. Egyetlen más tagállam sincs, mely elérné a 20 százalékot.
Hirdetés
A sereghajtó Málta, 1 százalék körüli értékkel, ami azonban sem nem oszt, sem nem szoroz, tekintve a szigetország méreteit. Románia hátulról a hatodik, nagyjából 5 százalékkal, megelőzve Bulgáriát, Írországot, Lengyelországot és Hollandiát is. Magyarország szintén a rangsor második felében foglal helyet 7 százalék körüli értékkel.
A legtöbb biogazdálkodású területtel Franciaország rendelkezik, 2,9 millió hektárral, megelőzve Spanyolországot (2,7 millió ha), Olaszországot (2,3 millió ha) és Németországot (1,6 millió ha).
Az Európai Környezeti Ügynökség tavalyi jelentése szerint ahhoz, hogy 2030-ra elérje a 25 százalékot, a biogazdálkodás alatt álló területek éves gyarapodási ritmusa a duplájára kellene nőjön.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés