Az aszály miatt nagyon rossz állapotban vannak a búzatáblák Magyarország több területén is. A betakarításhoz közeledve egyre több, a várható európai termésmennyiséget lefelé korrigáló jelentést lehet látni. Az ukránok is csökkenő búzatermésről és emelkedő árakról számolnak be. Elkezdődött az áremelkedés, az orosz búza 8-10 dollárral drágult az elmúlt hetekben. Az ukrán búza tonnánkénti ára április közepére 175 dollárra nőtt a dunai kikötőkben, míg a mélytengeri kikötőkben 170 dollárra ment fel. 

A Mezőhír írta meg, hogy a romániai Konstancába 198-203 dollár (73-74 ezer Ft/t) körüli ára is lehet a búzának. Ezt a helyi elemzők azzal magyarázzák, hogy az Európai Unió, az Egyesült Államok és Ukrajna búzatermése is csökken idén, ezért a kereskedők igyekeznek bebiztosítani maguknak az árut.

Az aratáshoz közeledve egyre több, a várható európai termésmennyiséget lefelé korrigáló jelentést lehet látni

A legrosszabb minőségű ukrán búza viszont vasúton mintegy 52 ezer forintos árszinten eléri az ország nyugati határát, egy hónap alatt 140 dollárról mindössze egy dollárt emelkedett az értéke. A jövő évi termést illetően viszont azt várják az ukránok, hogy drágulni fog a termény ára.

Mennyiért érdemes odaadni?

Az oldal egy március végi cikkben arról írt, hogy a franciák miatt 20 nap alatt 10 százalékot nőtt a búza ára. Ez akkor 2017 euró/tonnás árszintet jelentett az új termésre. Párizsban azóta is 214 és 217 euró között mozog a termék árazása, a kereskedők egyelőre nem érzik úgy, hogy gond lesz a kínálattal. Sőt, az aratás előtti szállítási határidő kifejezetten nyomott menekülő árakat sejtet az ó termésre - írták.

Arról is beszámoltak, hogy még mindig vannak két évvel ezelőtti búzatételek is a magyar raktárakban, és ez nem csak nálunk van így. A szerződni vágyó kereskedők azt ígérik a gazdáknak, hogy most megoldják a tárolást, és idén tényleg elszállítják a megvásárolt gabonát a termelő telephelyéről. Akinek most a régi malmi búzáért 65-67 ezret kínálnak, az adja oda bátran, de az újra szerződni inkább 70 ezer forintos árszinten lenne érdemes - fogalmaz a cikk.

Megosztás

További híreink

Magyarországon évente 21 milliárd forint vadkárigény keletkezik, változik a kezelése

2024.07.03.

Tavaly novemberben vetődött fel a Nemzeti Agrárkamarában először, hogy átveszik a vadkárigények teendőit a károsultaktól.

Megjött a tájékoztató a területi monitoring rendszer ellenőrzéseiről

2024.07.03.

A területi monitoring rendszer (TMR) a mezőgazdasági termelő által bejelentett területek vonatkozásában azonosítja a kérelemben bejelentettek és a műhold által észleltek eltéréseit.

Zajlik a szezon, itt az első nyári hónap gépes összefoglalója

2024.07.03.

A gépek témájához kapcsolódóan hoztunk híreket júniusból, hogy egy helyen összegyűjtve is böngészhetőek legyenek a tartalmak.

Már csak néhány napig lehet szavazni a 2024-es Év Szaktanácsadója címre

2024.07.02.

Az Agrárminisztérium és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara idén is keresi az Év Szaktanácsadóját. A cím odaítélésének első lépése a jelöléssel kezdődött.

Bővül a cseh és magyar szövetség: együttműködési megállapodást kötött az Agrofert és a Széchenyi István Egyetem

2024.07.02.

A Széchenyi István Egyetem stratégiai partnerségi együttműködési megállapodást kötött az Agrofert, a.s. vállalattal Csehország fővárosában, Prágában, a cégcsoport székhelyén.

Megnövelték a Gazdahitel költségvetését Romániában

2024.07.02.

Bővül a romániai Gazdahitel kerete: az eredetileg megszabott 815,5 millió lejről (65 milliárd 200 millió forint)  646 millió lejjel 1461,5 millió lejre, mintegy 116 milliárd 920 millió forintnyira nő a program költségvetése.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Hirdetésfeladás