Szarvasmarha-tenyésztést támogató ötlet győzött a NAK TechLab Egyetemi Ötletverseny budapesti döntőjében. Nemzeti Agrárgazdasági Kamara a Design Terminál szakmai közreműködésével megrendezett program a mezőgazdaság kiaknázatlan lehetőségeinek feltárására törekszik. Az ötletversenyre olyan egyetemi hallgatói csapatok jelentkezését várták, akik innovatív elképzeléseikkel és hatékony megoldásaikkal segíthetik a hazai mezőgazdaság digitalizációját, egyúttal valós, gyakorlati agrárproblémákra válaszolnak.

Az első helyezett a CowBaj csapat lett, amelynek ötlete a szarvasmarha-tenyésztés gyakorlatában nyújt segítséget. A csapat problémafelvetése szerint a szarvasmarhák egyharmadánál lép fel sántaság. Ennek diagnosztizálása az állatorvosok részéről pénz- és időigényes, emiatt ritkán végzik el. A megoldás egy erre automatizált rendszer, amely mesterséges intelligenciával figyeli meg az állatok viselkedését és mozgását. A kamerás megfigyelés adatait a rendszer továbbítja egy számítógépes alkalmazásba, ahol a gazda követni tudja a szarvasmarhák állapotát.

A CowBaj csapat nyerte a NAK TechLab Egyetemi Ötletverseny budapesti döntőjét, közöttük öltönyben Győrffy Balázs, a NAK elnöke

Az első helyezett jutalma egy drón volt és részt vehet egy nemzetközi innovációs fesztiválon is. Ráadásul további szakmai konzultációban is részesül a fejlesztés tökéletesítéséhez, valamint részt vehet a NAK TechLab inkubációs programban. Ez egyedülálló lehetőség arra, hogy a startupok vezető nagyvállalati partnerekkel együtt dolgozzanak a piacot meghódító megoldásaikon. A második NAK TechLab inkubátor szeptemberben indul, erre augusztus 30-ig várják az érdeklődők jelentkezését - írta az MTI.

A versenyzőket szakmai zsűri értékelte: Balról jobbra Katona Bence, a Hiventures vezérigazgatója; dr. Juhász Anikó agrárgazdaságért felelős helyettes államtitkár; Győrffy Balázs, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) elnöke, Dr. Gyuricza Csaba, a Szent István Egyetem megbízott rektora és Umenhoffer Péter az Axiál Kft. marketingigazgatója

Sikeresebb és jobb lehet a magyar mezőgazdaság a fejlesztésekkel

Győrffy Balázs a döntő után értékelte a versenyt: „Öröm volt részt venni a programban és zsűrizni azokat az ötleteket, amelyek egyértelműen azt a célt szolgálják, hogy sikeresebbé tegyük a magyar agrárgazdaságot. Jó volt látni azt is, hogy számos olyan fiatal is érkezett a programra, aki nem agráregyetemen tanul. Ez azt mutatja, hogy hozzánk hasonlóan látnak fantáziát a hazai mezőgazdaságban, így ennek az ágazatnak bizonyára van jövője.”

További híreink

Magyarországon évente 21 milliárd forint vadkárigény keletkezik, változik a kezelése

2024.07.03.

Tavaly novemberben vetődött fel a Nemzeti Agrárkamarában először, hogy átveszik a vadkárigények teendőit a károsultaktól.

Megjött a tájékoztató a területi monitoring rendszer ellenőrzéseiről

2024.07.03.

A területi monitoring rendszer (TMR) a mezőgazdasági termelő által bejelentett területek vonatkozásában azonosítja a kérelemben bejelentettek és a műhold által észleltek eltéréseit.

Zajlik a szezon, itt az első nyári hónap gépes összefoglalója

2024.07.03.

A gépek témájához kapcsolódóan hoztunk híreket júniusból, hogy egy helyen összegyűjtve is böngészhetőek legyenek a tartalmak.

Már csak néhány napig lehet szavazni a 2024-es Év Szaktanácsadója címre

2024.07.02.

Az Agrárminisztérium és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara idén is keresi az Év Szaktanácsadóját. A cím odaítélésének első lépése a jelöléssel kezdődött.

Bővül a cseh és magyar szövetség: együttműködési megállapodást kötött az Agrofert és a Széchenyi István Egyetem

2024.07.02.

A Széchenyi István Egyetem stratégiai partnerségi együttműködési megállapodást kötött az Agrofert, a.s. vállalattal Csehország fővárosában, Prágában, a cégcsoport székhelyén.

Megnövelték a Gazdahitel költségvetését Romániában

2024.07.02.

Bővül a romániai Gazdahitel kerete: az eredetileg megszabott 815,5 millió lejről (65 milliárd 200 millió forint)  646 millió lejjel 1461,5 millió lejre, mintegy 116 milliárd 920 millió forintnyira nő a program költségvetése.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Hirdetésfeladás