Magyar pénzből épül 57 millió dolláros oltóanyaggyártó-beruházás Mongóliában
57 millió dolláros oltóanyaggyártó-beruházásról kötött megállapodást a magyar kormány Mongóliában. Ehhez 46 millió dolláros hitelkeretet nyitott az Eximbank annak támogatására, hogy a magyar vízgazdálkodási és bányaipari cégek még nagyobb piaci részesedést tudjanak szerezni az ázsiai országban. Hazánk segélyhitelprogram keretében biztosít forrást ahhoz, hogy magyar cégek építsék fel Mongólia legnagyobb állatvakcina gyárát, amelyet magyar technológiával szerelnek fel.
A keleti nyitás stratégia keretében különösen figyelnünk kell Mongóliára, amely jelenleg a legnagyobb gazdasági növekedést mutatja Ázsiában. Gazdasága rendkívül nyitott. A magyarokat nagy szeretettel, szívesen fogadják itt - nyilatkozta az ázsiai ország fővárosában, Ulánbátorban tárgyaló Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter telefonon az MTI-nek. Ennek az az oka, hogy Magyarország a világon hetedikként ismerte el Mongólia függetlenségét, és immár 70 éve tart fenn diplomáciai kapcsolatot az Oroszországtól délre, Kínától pedig északra található országgal - írják.
Helyi szinten a legnagyobb állatvakcina gyár épül magyar beruházással Mongóliában
A kormányközi megállapodás értelmében Magyarország egy 57 millió dolláros kötött segélyhitelprogram keretében forrást biztosít ahhoz, hogy magyar cégek építsék fel Mongólia legnagyobb állatvakcina gyárát, amelyet magyar technológiával szerelnek fel. Ez azt jelenti, hogy a mongóliai állatállomány beoltásához szükséges oltóanyagokat ebben az új gyárban fogják előállítani - mondta a miniszter.
Hirdetés
Erősebb mongol-magyar kapcsolatok
Szijjártó ezen kívül Együttműködési szándéknyilatkozatot írt alá Szángín Szájd Hurelbatar pénzügyminiszterrel a kétoldalú a gazdasági kapcsolatok kiszélesítéséről, továbbá találkozott Damdín Cogtbatar külügyminiszterrel, Csultem Ulán mezőgazdasági miniszterrel, és hivatalában fogadta őt Kaltma Battulga köztársasági elnök is.
Cikkajánló állatgyógyászat témában: Több mint 8 milliárd forintos állatgyógyászati beruházás Monoron
A Ceva-Phylaxia Oltóanyagtermelő Zrt. több mint 8 milliárd forintból épít új állatvakcina-gyártó üzemet, valamint kutatási és fejlesztési központot a Pest megyei Monoron. A beruházás bejelentésekor tartott sajtótájékoztatón elhangzott, hogy a francia tulajdonú cég összesen 8,17 milliárd forintos befektetését 1,63 milliárd forinttal segíti a kormány. A cég Magyarországon kívül csak az Egyesült Államokban és Japánban végez kutatási és fejlesztési tevékenységet. A vállalat a harmadik legnagyobb gyártó a baromfi-oltóanyagok világpiacán.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés