Már csak néhány nap a keresztféléves képzések jelentkezési határideje
Jövő év februárjában kezdhetik meg tanulmányaikat azok a már diplomával rendelkező hallgatók a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetemen (MATE), akik keresztféléves képzésekre jelentkeznek. Az intézmény ebben a felvételi időszakban a továbbtanulni vágyók számára kizárólag mesterképzéseket hirdet. A jelentkezők az ország egyik legnagyobb egyetemének zöld campusai közül 2021. november 15-ig választhatnak. Hogy miért éri meg továbbmenni az újabb diplomához? Anyagunkból kiderül.
Miért jelentkezz mesterképzésre?
Az alapképzés elvégzését követően új kapuk nyílnak meg. Az Egyetemen rengeteg elsajátításra váró ismeretanyag, támogatás vár, ami a fejlődés lehetőségét biztosítja. A munkaerőpiacon jól hasznosítható a tudás, a mesterképzéstől pedig már csak egy lépés a doktori cím. A karriered egyik legfontosabb építőkockája az MA/Msc lehet - írta a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem sajtóközleménye.
Hirdetés
Ki és meddig jelentkezhet?
A keresztféléves felvételi eljárásra azok adhatnak be jelentkezést a mesterszakokra, akik rendelkeznek a megfelelő alapképzéses diplomával. Arról, hogy melyik szaknál milyen alapdiplomát fogadnak el előzményként, a felvi.hu oldalán, a szakleírásokban olvashatsz. A keresztféléves felvételire 2021. október 15-től egészen 2021. november 15-ig lehet jelentkezni az E-felvin keresztül. Ezt követően a hitelesítést 2021. november 20-ig kell elvégezni. A ponthatárok várhatóan 2022. január 24-én derülnek majd ki. Az eljárás során maximum 6 szakot lehet megjelölni, 3-at díjmentesen, a többiért 2-2 ezer forintot kell fizetni.
A mesterképzéses felvételi idején maximum 100 pontot szerezhetsz. Ez a MATE esetén a következőkből áll össze:
- Maximum 50 pont szerezhető az alapdiploma oklevél-átlaga alapján
- Maximum 40 pont szerezhető a motivációs beszélgetésen
- Maximum 10 pont szerezhető többletpontként
Részletesen a keresztféléves képzések a MATE-n
Az Agrár és Élelmiszertudományi Képzések Központ (MATE AGRI-FOOD) látja el az agrár jellegű képzésekkel kapcsolatos feladatokat az Akvakultúra és Környezetbiztonsági Intézet, Állattenyésztési Tudományok Intézet, az Élelmiszertudományi és Technológiai Intézet, az Élettani és Takarmányozástani Intézet, a Genetika és Biotechnológia Intézet, a Fenntartható Fejlesztés és Gazdálkodás Intézet, a Kertészettudományi Intézet, a Környezettudományi Intézet, a Műszaki Intézet, a Növénytermesztési-tudományok Intézet, a Növényvédelmi Intézet, a Szőlészeti és Borászati Intézet és a Tájépítészeti, Településtervezési és Díszkertészeti Intézet agrár képzései vonatkozásában.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatTöbb mint 400 hirdetés 89 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés