Már csak pár napig élvezhetjük a nyarat és beköszönt az ősz, ezzel pedig megindul a madarak vándorlása is. Ezzel pedig újabb lehetőség nyílik a madárinfluenza terjedésére. Bár hivatalosan még csak most ért véget az előző járvány, nem árt levonni a konzekvenciákat, hogy elkerülhessük a következőt.

Néhány nappal ezelőtt jelentették be, hogy hazánk újra megkapta a mentes státuszt, így már sehol sincs jelen a madárinfluenza az ország területén. Ezzel megindulhatott ismét a kereskedelem számtalan uniós és egyéb országgal is.

A gazdálkodók java megnyugodott és fellélegzett, de nem szabad elfeledkezni arról, hogy közeleg az ősz. Ilyenkor a vándormadarak megkezdik utazásukat, ez pedig a madárinfluenza egyik országról másikra terjedésében komolyan megkönnyíti.

Továbbra is a vándormadarak okozzák a legnagyobb problémát a madárinfluenzával kapcsolatosan
 

Mindez azt jelenti, hogy a madárinfluenza veszély nem múlt el, sőt, ősszel csak tovább fokozódik, így az állattenyésztőknek továbbra is mindent meg kell tenniük annak érdekében, hogy a tenyésztett állomány ne érintkezhessen a vadmadarakkal. Tegyünk óvintézkedéseket.

Fontos, hogy az etetés, itatás zárt, de minimum fedett helyen történjen továbbra is, valamint a takarmányt is zárt helyen kell tárolni annak érdekében, hogy a vándormadarak ne férjenek hozzá. Itatás során kizárólag csapvizet használjuk, felszíni vizekből ne itassuk jószágainkat.

Amennyiben elhullott vadmadarat talál valaki, haladéktalanul jelezze azt az illetékes hatóság irányába. Továbbá ha a tenyésztett állományban észlelünk rejtélyes elhullást, azonnal szólni kell az állatorvosnak.

Idegen baromfitelepeket csak nagyon indokolt esetekben látogassunk, de ilyenkor is kiemelten ügyeljünk a higiéniára, nehogy átvigyük esetlegesen a betegséget saját állományunkba.

További híreink

Válaszok kellenek arról, hol tart a magyar agrárdigitalizáció

2024.07.05.

Tanulmány készül annak érdekében, hogy az Európai Unió tagállamai pontosabban lássák, hol tart a mezőgazdaság digitalizációja

Sürgősen változtatni kell a magyar mezőgazdaság vízellátásán

2024.07.05.

A jóval a rendszerváltás előtt megépült keleti és nyugati főcsatornán kívül nem nagyon fejlődött az infrastruktúra, pedig az ország bővelkedik felszíni vizekben.

Új eszközök és büntetések segítenek a gazdáknak a termőföld felvásárlókkal szemben

2024.07.05.

Javul a termelők helyzete, mert új eszközök és büntetések segítenek a gazdáknak a termőföld felvásárlókkal szemben.

Nyáron is jönnek a támogatások és pályázatok hírei

2024.07.04.

Júniusban is több cikkünk szólt a támogatások és a pályázatok témáiról, ebben a hírösszefoglalóban pedig összegyűjtöttük a legfontosabb kapcsolódó anyagokat az elmúlt hónapból.

Tisztul Békés: 10 ezer tonnányi illegális hulladéktól szabadították meg a vármegyét

2024.07.04.

Összesen mintegy 10 millió kilogrammnyi, vagyis 10 ezer tonnányi elhagyott, jogellenesen elhelyezett hulladéktól szabadították meg tavaly Békés vármegyét, csaknem 400 bejelentést vizsgáltak ki.

Partner

A Corteva innovációi a hatékonyságra és fenntarthatóságra fókuszálnak

2024.07.04.

A magyarországi gazdálkodók 2024-es mezőgazdasági tevékenységét továbbra is befolyásolják az elmúlt évek nehézségei; a klímaváltozás és az aszályos időjárás, a szomszédos országban zajló háború és annak gazdasági hatásai, valamint a terményárak hektikus változása. A hatékonyság továbbra is központi szerepet játszik a gazdálkodásban, és a Corteva Agriscience nemzetközi mezőgazdasági kutató-fejlesztő vállalat olyan fenntartható megoldásokon dolgozik, amelyek segíthetnek a magyar gazdáknak a jövedelmezőség és a termelékenység javításában még egy ilyen kihívásokkal teli időszakban is.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Kiemelt
Solis 50 RX kabinos 12fokozat
Bács-Kiskun, Kecskemét

Solis 50 RX kabinos 12fokozat

Hitelesített telefonszám
Keressenek az ár miatt!
Kiemelt
Goldoni S 80 plus fülkés traktor
Bács-Kiskun, Kecskemét

Goldoni S 80 plus fülkés traktor

Hitelesített telefonszám

12 000 000 HUF

+ áfa
Hirdetésfeladás