Már vethető a borsó és a saláta – ha az idő is engedi!
A naptár szerint már tavasz van, az időjárás azonban még nem az igazi tavasz képét mutatja. Ettől függetlenül összeszedtük, milyen feladatokat kell elvégezni márciusban a gondos kertésznek.
A nappali fagyok már teljesen, az éjszakaiak nagyrészt már eltűntek, így itt az ideje a téliesített kerti csapok ellenőrzésének és ismételt üzembe helyezésének. A téli madáretetők helyét lassan a madárodúk vehetik át, ezek kihelyezéséről is gondoskodjunk.
Lassan beindul az élet a veteményesben is. Meg lehet kezdeni a talajelőkészítést a kertben. Lazítsuk fel az ősszel felásott talajt és dolgozzuk bele a komposztot a felső talajrétegbe. Időjárástól és hőmérséklettől függően már szabadföldbe is megkezdődhet a vetés. Első körben zöldborsót, tépősalátát, spenótot, hagymát és hónapos retket vethetünk az ágyásokba. A hónap második felében már akár a korai burgonyát is elültethetjük.
Hirdetés
A szabadföldi vetés mellett üvegházban, fóliaházban, vagy akár a lakásban is elvethetjük a paradicsom és paprika magvakat, amelyek később, palánta formájában kerülhetnek a szabadföldbe.
A gyümölcsfákkal is kell foglalkoznunk márciusban. A metszést még ebben a hónapban is elvégezhetjük, az újonnan ültetett fáknál pedig kifejezetten most kell elvégezni a koronaalakító metszést. A szamócáink is igénylik a törődést. A száraz leveleket távolítsuk el, a növények között pedig lazítsuk fel a talajt, valamint alkalmazzunk valamilyen talajtakarási formát – például mulcsozás – a növények között, hogy a gyomok ne tudjanak eluralkodni a szamócáink felett.
A gyümölcsösben elérkezett az ideje a lemosó permetezésnek. Mind a gyümölcsfákat, mind a szőlőtőkéket célszerű ilyenkor lepermetezni, ezzel a később megjelenő betegségek mértékét nagy mértékben tudjuk csökkenteni.
Virágaink is lassacskán felébrednek téli álmukból. A rózsák takarását eltávolíthatjuk, majd a metszést is megejthetjük. A fűmagvetéshez készítsük elő a terepet, de a vetéssel még várjunk legalább áprilisig. A gyepről távolítsuk el a lombot, gallyakat, egyéb szennyeződéseket. Ezeket nem kell a szemétbe dobnunk, vigyük nyugodtan a komposztra. A sövények alatt viszont hagyjuk meg a lehullott lombot, ezzel biztosítva a hasznos rovarok életterét.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés