Az idei AGROmashEXPO és AgrárgépShow kiállításon az AGRI CS Magyarország Kft. kereskedelmi igazgatója, Szollinger János, egy sajtótájékoztató keretében mutatta be a CASE IH új modelljét, a Puma 260 CVXDrive traktort és a precíziós gazdálkodást támogató AFS Connect rendszert.

A most Magyarországon hivatalosan is debütált erőgép, a Puma modellcsalád frissítése, kiegészítve egy, az eddigieknél nagyobb teljesítményű, névlegesen 260 Le-s teljesítményű modellel a prémium kategória egy következő generációjába tartozik. Az Európába szánt kivitelt tavaly novemberben mutatták be a párizsi SIMA mezőgazdasági szakkiállításon.

Az új modell motorteljesítménye 11 százalékkal nőtt a korábbi Puma széria legerősebb tagjához képest, a maximális teljesítménye így már akár 280 lóerő is lehet. Az abroncsok teljesítményén is javítottak, a kiváló tapadásuk megmaradt, egyúttal kíméletesebbek lettek a talajjal a 18 százalékkal megnövelt felületű hátsó gumiknak köszönhetően. A traktor 18 százalékkal nagyobb üzemanyagtartályt is kapott, ezért a munkaideje hosszabb lett az előző modellekhez képest – hangsúlyozta Szollinger János.

A legújabb trendeknek és felhasználói elvárásoknak megfelelően jelentős változáson esett át a kabin is – még kényelmesebbé vált. A zajszintet 66dB-re csökkentették, ami egyedülállóan alacsonynak számít a piacon. A kényelemérzetet tovább fokozza a beépített anyagok magas minősége és a hatékony klímaberendezés is. A kabin mérete 8 százalékkal nőtt az előző modellekhez képest, míg a 11 százalékkal megnövelt üvegfelület még jobban megkönnyíti kilátást. A gépkezelő könnyen a maga igényei szerint állíthatja be a kezelőfelületet az új színkódos hidraulikus csatlakozók és vezérlőkarok segítségével, valamint a fokozatmentes sebességváltót is.

A fejlesztők a biztonság terén is előre léptek. Az AVS, az új felfüggesztési rendszer összehangolja fülke felfüggesztését, a hátsó függesztőkart és a mellső híd rugózását, valamint az intelligens pótkocsifék révén elkerülhető a pótkocsik „bebicskázása” - mondta el a kereskedelmi igazgató.

Az új modell további újdonsága az Advanced Farming Systems (AFS) Connect, egy valós idejű telematikai szolgáltatás, ami lehetővé teszi a gazdaság és a flotta távolról történő megfigyelését és kezelését. Optimalizálja továbbá a gépek teljesítményét, termelékenységét és rugalmasságát. Vizuálisan megjeleníti a berendezéseit és az agronómiai adatait, és mivel azokat tárolja is, így megalapozottabb döntéseket hozhatunk a működésével kapcsolatban. Segíthet, például, a következő hozamelemzés elkészítésében is. Akár PC-n, akár okostelefonon, az AFS Connect applikáción keresztül is működtethető.

Az AFS Connect segítségével a gazdálkodók egy felületen tudják elvégezni a gépflottával kapcsolatos precíziós irányítási műveleteket. Mivel a rendszert folyamatosan fejlesztik, így hamarosan újabb funkciók is elérhetők lesznek majd – tudtuk meg.

Megosztás

További híreink

Magyarországon évente 21 milliárd forint vadkárigény keletkezik, változik a kezelése

2024.07.03.

Tavaly novemberben vetődött fel a Nemzeti Agrárkamarában először, hogy átveszik a vadkárigények teendőit a károsultaktól.

Megjött a tájékoztató a területi monitoring rendszer ellenőrzéseiről

2024.07.03.

A területi monitoring rendszer (TMR) a mezőgazdasági termelő által bejelentett területek vonatkozásában azonosítja a kérelemben bejelentettek és a műhold által észleltek eltéréseit.

Zajlik a szezon, itt az első nyári hónap gépes összefoglalója

2024.07.03.

A gépek témájához kapcsolódóan hoztunk híreket júniusból, hogy egy helyen összegyűjtve is böngészhetőek legyenek a tartalmak.

Már csak néhány napig lehet szavazni a 2024-es Év Szaktanácsadója címre

2024.07.02.

Az Agrárminisztérium és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara idén is keresi az Év Szaktanácsadóját. A cím odaítélésének első lépése a jelöléssel kezdődött.

Bővül a cseh és magyar szövetség: együttműködési megállapodást kötött az Agrofert és a Széchenyi István Egyetem

2024.07.02.

A Széchenyi István Egyetem stratégiai partnerségi együttműködési megállapodást kötött az Agrofert, a.s. vállalattal Csehország fővárosában, Prágában, a cégcsoport székhelyén.

Megnövelték a Gazdahitel költségvetését Romániában

2024.07.02.

Bővül a romániai Gazdahitel kerete: az eredetileg megszabott 815,5 millió lejről (65 milliárd 200 millió forint)  646 millió lejjel 1461,5 millió lejre, mintegy 116 milliárd 920 millió forintnyira nő a program költségvetése.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Hirdetésfeladás