Megjelent az AGRÁRÁGAZAT májusi lapszáma - Ízelítő a tartalomból
Az Agrárágazat májusi számában állandó rovatai (Lapzártától lapzártáig történt események rövidhírei; Havi Mezőgazdasági Árelemző Tömösi Attila tollából; Pályázati aktualitások Somogyi Tibor és Tóth Gergő Péter összeállításában; Gazdaszemmel néhány aktuális kérdésről, illetve problémáról; Technikától technikáig az innováció sodrásában) mellett beszámol aktuális kiállításokról, rendezvényekről, továbbá foglalkozik növénytermesztési, növényvédelemi, technikai, állattenyésztési kérdésekkel, újdonságokkal. Az alábbiakban ízelítőül néhány cikket válogattunk össze.
IDE kattintva megtekinthető vagy letölthető!
Hirdetés
Növénytermesztés A jövedelmező újburgonya termesztés növelésének lehetőségei
Magyarországon a július elejéig kiszedett és értékesített korai újkrumplinak és a szeptember elejéig kiszedett nyárinak van és lesz biztosabb piaca. Egy jó korai fajtával későbbi ültetés (május-július) esetén is kiváló minőségű, enyhén parásított és jól tárolható őszi felszedésű burgonya (újburgonya) előállítása is lehetséges – méghozzá olcsóbban, mint a hagyományos tavaszi ültetéssel, őszi szedéssel.
Növényvédelem Bórhiány-betegségek a zöldségtermesztésben
Az agrokémiában a bórral kapcsolatosan gyakran mondják, hogy a legjelentősebb növényi mikrotápelem. Hiányából adódó fejlődési rendellenességek több kertészeti növényre jellemzőek, de nem mondható a zöldség-, a szőlő- vagy a gyümölcstermesztésben általános betegségnek. Vannak területek, ahol rendszeresen kialakul, és vannak évek, amikor gyakrabban jelentkezik. Megelőzhető, illetve viszonylag könnyen gyógyítható, ha ideje korán felismerik!
Technika Traktorok CNG hajtóanyaggal
A világ gépjármű állománya egyre növekszik és ezzel a kőolaj kitermelése nem fog tudni lépést tartani. A közúti gépjárműveknél az alternatív hajtóanyagok, ezen belül a gázok alkalmazása iránt egyre nagyobb érdeklődés bontakozik ki. A mezőgazdasági traktorok területén is elkezdődtek az első kísérletek a sűrített földgáz (CNG) alkalmazására.
Állattenyésztés Tömegtakarmányaink tavaszi betakarítása és silózása
Idén a tavasz korán érkezett, a takarmánynövények fenológiai fázisa 2-3 héttel megelőzte a sokéves állapotot. A korai felmelegedést azonban lehülés követte gyakori esőzésekkel és jelentős reggeli harmattal. Mindez számos nehézséget és sok megoldandó feladatot jelent a tömegtakarmányok tavaszi betakarításakor a növénytermesztési- és a műszaki ágazatnak. Reméljük a május kedvezőbb időjárással érkezik.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés