A Tanyafejlesztési pályázat egyike azon kevés támogatásnak, amely kizárólag a tanyán élőket segíti. A támogatás célja a vidéki településeken élők életminőségének javítása. Továbbá a fenntarthatóság növelése olyan kisléptékű infrastruktúra fejlesztések támogatásával, amelyek hozzájárulnak az energiahatékonyság növeléséhez, a helyi gazdaság fejlesztéséhez, a szennyvízkezeléshez és a tanyasi térségek alapvető infrastruktúrával való ellátottság növeléséhez. 

A VP6-7.2.1.4-17 kódszámú Tanyafejlesztési pályázat felhasználható villamos energia rendszer kiépítésére (áram bekötése), illetve villamos energia ellátás fejlesztésére, ivóvízellátást szolgáló rendszer kiépítésére és szennyvízkezelést, -tisztítást szolgáló rendszer kiépítésére is. A felhívás keretében a tanyákon élő népesség életminősége és a vidék népességmegtartó képességének javulása várható - írta a Gordius.

A Tanyafejlesztési pályázat egyike azon kevés támogatásnak, amely kizárólag a tanyán élőket segíti, a támogatás célja a vidéki településeken élők életminőségének javítása - Fotó: Magro.hu, CSZS, Dunatetétlen

Kik igényelhetik a támogatást?

Ez a támogatás csak és kizárólag abban az esetben igényelhető, ha a pályázó minden feltételnek megfelel az alábbiak közül:

  • A benyújtás megelőző 12 hónapban az elfogadott tanyasi térségben, egy tanyán él életvitelszerűen, igazolható módon
  • a fejleszteni kívánt tanya a földhivatali ingatlan-nyilvántartás szerint a saját tulajdona, vagy házastársáé, egyenes ágbeli rokonáé
  • a pályázó 18. életévét betöltött cselekvőképes személy

Elfogadott tanyasi térségek

Bács-Kiskun megye, Békés megye, Csongrád megye, Hajdú-Bihar megye, Jász-Nagykun-Szolnok megye, Szabolcs-Szatmár-Bereg megye, továbbá Pest megye Ceglédi, Dabasi, Monori (kivéve Gyömrő), Nagykátai, Nagykőrösi, Ráckevei járásának települései.

A támogatás jellege, mértéke

Ez a támogatás egy utólag finanszírozott, vissza nem térítendő  támogatás, ahol a támogatási intenzitás 95%. A megítélhető támogatás maximális összege pályázónként legfeljebb 6,2 millió forint.

Támogatható tevékenységek

Kötelezően megvalósítandó, önállóan támogatható tevékenységek

1. háztartási léptékű szigetüzemű vagy hálózatra kapcsolt villamos energia rendszer kiépítése

villamosenergia-ellátást biztosító fejlesztés, beleértve a megújuló energiával történő fejlesztést (pl. napelem)

2. háztartási léptékű ivóvízellátást szolgáló rendszer kiépítése:

kútfúrás

vízbeszerző, vízkezelő, víztározó, vízelosztó, víztisztító létesítmények és felépítményei, mely nem haladja meg a napi 50 személy vízellátását

háztartási törpe-vízmű

3. háztartási léptékű szennyvízkezelést, -tisztítást szolgáló rendszer kiépítése egyedi szennyvízkezelő berendezéssel

Választható, önállóan nem támogatható tevékenységek

  • már meglévő vezetékhálózat rekonstrukciója
  • épületen belüli vízvezeték rendszer felújítása, kiépítése
  • a projekt megvalósításával közvetlenül érintett, a beruházás során sérült közúthálózati sáv, járda, kapubejáró, parkoló felület eredetivel funkcionálisan megegyező (szélesség, teherbírás, stb.) helyreállítása, szakmai indokoltság alapján
  • próbaüzem
  • az üzemeltetéssel kapcsolatos szemléletformálás, üzemelő berendezések bemutatóján részvétel
  • projektmenedzsment
  • a támogatásból létrehozandó létesítmények kiépítéséhez és megközelítéséhez elengedhetetlenül szükséges és indokolt beruházások megvalósítása
  • előkészítési tevékenységek (kötelezően előírt előzetes tanulmányok, engedélyezési-, műszaki-, tender és kiviteli tervek készítése, illetékek, hatósági díjak stb.)
  • a fejlesztéshez elengedhetetlenül szükséges berendezések elhelyezésére szolgáló helyiség kialakítása már meglévő épület bővítése, átalakítása által

Nem támogatható tevékenységek

A fentebb felsoroltakon kívül más tevékenység nem támogatható, különös tekintettel az alábbiakra:

  • fenntartási, karbantartási tevékenységek
  • jármű beszerzése
  • a nem közművel összegyűjtött háztartási szennyvíz lerakó kialakítása, bővítése, lezárása, rekultiválása
  • zárt szennyvíztároló, oldómedence kialakítása
  • csapadékvíz-elvezető rendszer építése, bővítése, rekonstrukciója

Kizáró okok

  • Egy tanyáról több pályázat benyújtása.
  • Amennyiben a tanya csak tartózkodási hely és az állandó lakóhely nem azon a településen van, ahol a tanya.
  • A pályázatban foglalt adatok, információk és dokumentumok nem teljes körűek, nem valósak és nem hitelesek.
  • A benyújtott pályázatban szándékosan valótlan vagy megtévesztő adatot szolgáltat.
  • A fejlesztés tárgyát képező ingatlan tulajdoni lapján végrehajtási jog bejegyzése szerepel.

A pályázatok benyújtásának határideje

A támogatási kérelmeket szakaszosan, legkésőbb 2023. június 5-ig lehet benyújtani. A pályázatok értékelése és bírálata minőség alapján pontszámok összesítése után történik. Az elért összpontszám alapján sorrendet állítanak fel köztük. Várhatóan a beérkezett pályázatok közül a legjobb 20-30% részesül támogatásban. A szerezhető pontszámok egy részét a pályázat kidolgozottsága adja, a másik részét azonban a pályázó személyes paramétereivel hozza.

További híreink

Nyuszt vagy menyét? Segítünk, hogy megkülönböztesse őket!

2024.11.21.

A nyusztok, ezek az apró, fürge és rejtőzködő ragadozók, gyakran felkeltik az emberek érdeklődését. Legyen szó arról, hogy hol élnek, mit esznek, vagy hogyan különböztethetők meg más menyétféléktől, sok izgalmas kérdés merül fel velük kapcsolatban. Az alábbi cikk a nyuszttal kapcsolatos leggyakoribb kérdésekre válaszol.

Dámbikák élet-halál harca videóval

2024.11.21.

Látványos mentőakciót hajtottak végre a Lábodi Vadászerdészet hivatásos vadászai, amikor szétválasztottak két, agancsuknál összeakadt dámbikát.

Hogyan hat az őszi szárazság és a novemberi hideg az őszi vetésekre?

2024.11.21.

A hét elején jelentős csapadék érkezett az ország nagy részére, ami enyhítette a talaj kiszáradását, különösen az őszi vetések számára létfontosságú felső rétegekben. Az előttünk álló napokban északon havazás, délen változékonyabb idő várható, majd hétvégétől szárazabb, naposabb idő jön, amely éjszakai fagyokkal és nappali enyheséggel jár.

Magyarországon is sok vállalkozást érint az új globális minimumadó

2024.11.21.

A nagy méretű multinacionális cégcsoportok életére és adózására jelentősen hat a globális minimumadó szabályainak a bevezetése

December 2-ig nyújthatók be a kárenyhítő támogatási kérelmek

2024.11.21.

A gazdálkodók 2024. december 2-ig nyújthatják be kárenyhítő támogatási kérelmüket. A határidő azért módosult, mert 2024. november 30. munkaszüneti napra esik.

Több, mint 10 milliárd forintot fizettek ki a Napenergia plusz programban

2024.11.21.

Az Energiaügyi Minisztérium szerint mintegy 4000 pályázónak már több mint 10 milliárd forintot utaltak át a modern napelemes rendszerek telepítéséhez

Partnerhírek
Partner

Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben

2024.11.19.

Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.

Partner

Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez

2024.11.07.

Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat

Magro.hu Piactér

Több mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!

Megnézem a hirdetéseket
Hirdetésfeladás