Megoldanák a világ vízgondjait: külföldön is sikeres a magyar vízipar
Hirdetés
Sokat hallani a vízellátás problémájáról, de mekkora a gond? Milyen kihívásokkal néz szembe az emberiség a vízellátás terén?
A globális vízellátási, vízkezelési valamint elosztási ágazat jelentős mértékben járul hozzá társadalmunk fennmaradásához. Garantálja az élelmünket, az egészségünket és a jólétünket. Mivel a bolygónk lakosságának néhány évtizeden belül a 70 százaléka városokban él majd, a megbízható és biztonságos vízellátás iránt soha nem látott mértékű kereslet jelentkezik majd. Ma a Földön minden ötödik ember nem jut egészséges ivóvízhez, az ENSZ előrejelzése szerint 2025-re a világ népességének 35 százalékát fenyegeti majd vízhiány. Ezért kiemelt fontosságú a meglévő víziközmű rendszerek jó állapotának fenntartása, ezen kívül a rekonstrukció, az új és sokszor innovatív, alternatív vízellátás.Hogyan kapcsolódik a mezőgazdasági termelés és a város-vidék kapcsolata a vízellátáshoz?
A mezőgazdaság felelős a vízfelhasználás harmadáért, ez pedig a többi felhasználó számára rendelkezésre álló víz minőségére és mennyiségére is kihat. Megfigyelhető az városiasodási folyamat gyorsulása, emiatt pedig szorosabban kapcsolódó városi-mezőgazdasági-ipari- és természeti környezet létrejötte várható. Emiatt pedig kevesebb vízzel lehet majd gazdálkodni.Hogyan alakul a helyzet a jövőben?
A fejlett és új technológiák bevezetésén kívül egyre fontosabb a víz értékének felismerése, a víziközmű szolgáltatás fontosságának elismerése. Ha ez megvalósul, javul az emberek életminősége, csökken a vizek szennyeződése, valamint a nem megfelelő ivóvíz okozta megbetegedések száma. Így javulnak a higiéniás feltételek, miközben csökken az országok fogyasztása. Ezekkel a megoldásokkal a világ minden térsége jelentősen hozzá tud járulni a Fenntartható Fejlődési Célok teljesüléséhez is.Mely országok, térségek a leginkább veszélyeztetettek?
Probléma a földrajzi elhelyezkedésből adódó vízhiány, a meglévő vízforrások szennyezettsége, az elégtelen szennyvízkezelés, a megfelelő ivóvízhez és szanitációhoz való hozzájutás nehézsége, és a masszív földhasználattal járó erős urbanizáció. Ezért a leginkább érintettek a fejlődő országok, az afrikai, ázsiai, indonéziai térség, és az arab országok.Milyen Magyarországhoz köthető technológiák, eljárások segíthetnek külföldön? Mire van igény a világban?
A magyar vízipar világszerte ismert és elismert. A hazai szakemberek tudása és tapasztalata világszerte segítséget nyújthat ivóvíztisztítási, szennyvíztisztítási kihívások megválaszolásában. Nem csak hagyományos technológiai megoldások, hanem új, innovatív módszerek (víz újrahasznosítás, integrált megoldások stb.) alkalmazásával tudunk eredményes és hatékony, valamint fenntartható vízipari szolgáltatásokat külföldön is biztosítani. Nem csupán tiszta vizet és megoldást kell biztosítani az embereknek, a termékeken és a technológiákon kívül fontos az is, hogy oktatóprogramokkal munkahelyeket teremtsünk a helyi embereknek.Milyen partnereik vannak ebben?
A magyar vízipar, a magyar mérnöki eredmények külföldre történő bevezetésére alakult meg a Magyar Vízipari Klaszter (28 tagcég, több mint 3000 szakértő kolléga), ahol a vízipar minden területét lefedve kínálunk biztonságos vízellátást garantáló megoldásokat hazánk határain túlra. Fontos, hogy az ipari kezdeményezésekben a kormányzat felismerje a húzóerőt és pályázatok, egyéb üzleti lehetőségek biztosításán keresztül támogassák a magyar szakemberek, cégek exporttevékenységét. Emellett egyaránt fontosak a szakmai közösségek, szövetségek, legyen szó akár a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetségről, a Magyar Víziközmű Szövetségről, vagy az Európai Vízügyi Szövetségről. A teljes interjút elolvashatja a Magyar Mezőgazdaság oldalán.Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés