Az ausztrál Agtecnic cég új permetezési technológiát dobott piacra, amelynek célja a permetezési folyamat bonyolultságának megszüntetése. Rob Johnson, az Agtecnic társalapítója és igazgatója szerint az új SenseSpray rendszer könnyen beállítható. „Csökkentettük a kalibrálások számát. És nem kell új permetezőt vásárolni. Valószínűleg költséghatékonyabb lesz, mint a piacon lévő többi pontpermetező rendszer.”

Az Agtecnic két éve alakult. A brisbane-i cégnek nyolcfős csapata van. Az Agtecnic kifejlesztett autonóm technológiákat mezőgazdasági járművekhez, a SenseSpray permetezési technológiát, és segít az ügyfeleknek a termékek piacra dobásában, csökkentve a helyzetfelismerés és az autonóm technológia integrálására fordított időt.

A szabadalom alatt álló SenseSpray rendszer párhuzamosan fut a farmon meglévő technológiával (Fotó: Pixabay)

Akár 90%-kal is csökkenhet a vegyszerhasználat

A SenseSpray nevű technológia az Agtecnic szerint akár 90%-kal is csökkenti a vegyszerhasználatot. „Végeztünk néhány kísérletet a közelmúltban, és egy területen az alkalmazási arány 2%-ra csökkent” – mondja Rob Johnson. „Általában nem lenne ilyen alacsony az alkalmazási arány. Ez elég elképesztő volt. De 80-90%-os csökkenést rendszeresen tapasztalunk.”

„A SenseSpray váratlan lehetőség volt” – mondja Johnson. „Alkalmazást kerestünk demonstrációs célú autonóm technológiájú járműre. A zöld barna foltokon történő permetezés megfelelő alkalmazásnak tűnt, ésszerű kis sebességgel. Ez egy olyan feladat, amelyet senki sem akar elvégezni, nehéz munkaerőt találni rá.”

Drágák a helyszíni permetezés lehetőségei

Az Agtecnic csapata számos foltpermetezési helyzeten dolgozott, a meglévő technológiát felhasználva, és rájött, milyen drágák a foltpermetezés lehetőségei. „Rövid időn belül sikerült saját prototípusunkkal előállnunk. Négy hét alatt volt néhány egységünk a szántóföldön, és négy hét után egy kis szórókeretes permetezés történt. Innen indultunk, és hozzáadtuk azokat az algoritmusokat, amelyeket a barna zöldön használunk.”

Tavaly Ausztráliában korlátozott számú SenseSpray pontpermetezőt használtak a szántóföldön. A következő szezonban az Agtecnic termékének finomítását és méretezését tervezi, de egyelőre csak Ausztrália keleti államaiban értékesíti a SenseSprayt. „Elégedettek vagyunk a hardverrel, az alkalmazással és a szoftverrel, és továbbra is dolgozunk az alkalmazás és a szoftver fejlesztésén” – magyarázza Johnson. „Szándékosan úgy terveztük, hogy könnyen méretezhető legyen.”

A fejlesztőcsapat egy egyszerű rendszer megtervezésére törekedett, bonyolultság nélkül és szem előtt tartva a diagnosztizálhatóságot. „A kameráknak alapvetően egy központi hubjuk van, amely tartalmazza az összes beállítást” – mutat rá Rob Johnson. „Ez a Wi-Fi kommunikációs pontja, így csatlakozhat egy táblagéphez. Könnyű csatlakoztatni a kamerákat, és szükség esetén kalibrálni a beállításokat.”

A hibakeresést is egyszerűvé akarták tenni, ha probléma adódik. A felület is egyszerű. Vannak beépített diagnosztikai módok. Könnyen megállapítható, hogy például egy kamera online vagy offline állapotban van-e.

Kompatibilis a meglévő permetezőkkel

A SenseSpray technológia a termelő meglévő irányítási, mennyiségi és szakaszvezérlő technológiáját használja fel. A szabadalom alatt álló SenseSpray rendszer párhuzamosan fut a farmon meglévő technológiával. Úgy tervezték, hogy a mezőgazdasági termelő méreteihez igazodjon. A SenseSpray felszerelhető új permetezőgépre, vagy utólag is felszerelhető egy meglévő permetezőre.

Az Agtecnic tengerentúli piacokat is fog keresni. „Már Európából és Kanadából is volt némi érdeklődés, de amíg a Coviddal nem rendeződnek a dolgok, addig maradunk Ausztráliában” – hangsúlyozza Johnson. Ugyanakkor a következő szezonokban szándékoznak világszerte meghonosítani a technológiát.

(Forrás: futurefarming.com)

Megosztás

További híreink

Partner

Ezt ne hagyja ki! - Nagy meglepetés az Agrárszektor Konferencián

2024.10.04.

Előesttel bővül az idén a siófoki Agrárszektor Konferencia műsora, így már három napon keresztül, december 3-5. között találkozhatnak színvonalas szakmai programokkal a rendezvény résztvevői. A december 3-i előesten az agráriumot érintő meteorológiai előrejelzésekről, az agrárgazdaságra is hatással bíró várható gazdasági és belpolitikai eseményekről lesz szó, illetve mérlegre kerülnek a magyar élelmiszergazdaság Európai Unióban töltött elmúlt húsz évének tapasztalatai és a hazai agrárvállalkozások kitörési lehetőségei is.

Öntözőrendszerek: Melyik a legjobb választás?

2024.10.04.

Az öntözőrendszerek kulcsfontosságú szerepet játszanak a kertészet és általában a mezőgazdaság hatékonyságában, különösen a szárazabb éghajlatokon, így Magyarországon is. Az optimális vízellátás biztosítása a növények számára nemcsak a terméshozamot növeli, hanem a vízpazarlás minimalizálásában is segít.

Utánajártak, hány medve kóborolhat Magyarországon

2024.10.04.

Szinte lehetetlen kideríteni, pontosan hány európai barnamedve kószál éppen Észak-Magyarország erdőiben, de az egyes észleléseket végignézve képet kaphatunk az állatok hozzávetőleges számáról.

Partner

Vulcan Profi Smax – granulált elemi kén - Mindenkinek használni kellene?!

2024.10.04.

Az elmúlt években a kénhiány állandósult a növénytermesztésben. Sok és egyoldalú a kijuttatott nitrogén, miközben egyre magasabb fehérje- és olajtartalmú növényeket termesztünk. Granulált kén használatával több évre elegendő ként tudunk kijuttatni.

Bőgés után barcogástól hangosak az erdők – egy nap alatt akár 30-40 nősténnyel is elbír a bika

2024.10.04.

Az ősz és a hűvösebb idő beköszöntével megérkezett a gímszarvasok párzási időszaka, azaz a szarvasbőgés. A különös jelenség időjárástól és földrajzi viszonyoktól függően augusztus végétől akár novemberig is tarthat. A rendőrség és a vadásztársaságok fokozott óvatosságra kérik a közlekedőket, mivel a párzás időszakában a vadak mozgása még kevésbé kiszámítható, mint máskor.

Drámai visszaesés után hároméves mélyponton Magyarország ipari termelése: mi áll a háttérben?

2024.10.04.

Az augusztusi ipari termelési adatok alapján az ipari kibocsátás volumene jelentős visszaesést mutatott. Az ipar teljesítménye idén augusztusban 9,5%-kal csökkent az előző év azonos időszakához képest, a munkanap-hatással korrigálva pedig a visszaesés 4,1% volt.

Partnerhírek
Partner

Vulcan Profi Smax – granulált elemi kén - Mindenkinek használni kellene?!

2024.10.04.

Az elmúlt években a kénhiány állandósult a növénytermesztésben. Sok és egyoldalú a kijuttatott nitrogén, miközben egyre magasabb fehérje- és olajtartalmú növényeket termesztünk. Granulált kén használatával több évre elegendő ként tudunk kijuttatni.

Partner

Nem csak értékesít és szolgáltat, hanem drónok üzemeltetésében is segít a PlantaDrone

2024.10.02.

A Kukorica Kör Egyesület dunapataji Szakmai Napján Gyovai Szabolcs, a PlantaDrone Kft. ügyvezetője, a dróntechnológia lehetséges felhasználási módozatairól tartott előadást. Az elhangzottak szerint az értékesítésen túl már az üzemeltetésükben is segíti a dróntulajdonosokat a cég, az általuk létrehozott Drón műveleti központ által.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Kiemelt
Graecus CBK szárzúzó
Bács-Kiskun, Kecskemét

Graecus CBK szárzúzó

Hitelesített telefonszám
Keressenek az ár miatt!
Kiemelt
Graecus BK
Bács-Kiskun, Kecskemét

Graecus BK

Hitelesített telefonszám
Keressenek az ár miatt!

Magro.hu Piactér

Több mint 3.400 hirdetés 106 kategóriában!

Megnézem a hirdetéseket
Hirdetésfeladás