Hasznos újdonságokkal szerelte fel a gépeit a Case IH: a Vestrum a Puma és a Magnum modellek fejlesztései könnyebbé és hatékonyabbá teszik a traktorosok munkáját. Anyagunkban ezekből a változtatásokból szemezgettünk. A Case IH-újdonságokkal idén november 10. és 16. között Németországban, a hannoveri Agritechnica kiállításon lehet majd élőben is találkozni a világ egyik legnagyobb mezőgazdasági kiállításán. Ajánljuk a cikkünkben található látványos videókat is a traktorokról!

Az Agrárágazat riportja számolt be a Case IH újdonságairól, ezt az anyagot szemléztük.

Éjszakai műszakban a Vestrum CVXDrive - Fotó: Case IH

Ezekkel lett jobb a Vestrum CVXDrive

A 2019-es SIMA kiállításon bemutatott, és a középkategóriában az év traktorának választott Case IH Vestrum CVXDrive traktor a nagyobb modellek prémium megoldásait egyesíti a könnyű manőverezhetőséggel és kompakt méretekkel. A 100-130 lóerős kategóriában dolgozó gép üzemanyag-hatékonyan működik, megfelel az EU legújabb, Stage V. károsanyag kibocsátási előírásainak. Az alapfelszereltségben található Active Hold Control fékezés nélkül is álló helyzetben tartja a traktort emelkedőn és lejtőn, akár vontatmánnyal is.

A Vestrum CVXDrive kényelmet és hatékonyságot javító újdonságokat kap- Fotó: Case IH

A 2020-as Vestrum modellek olyan további extrákat is kínálnak, mint a tetőablak, a 235°-ban tisztító ablaktörlő, a kormánykerék előtti hűtőrekesz, valamint az AFS AccuGuide™ automatikus kormányzási rendszer, ami már ismerős lehet a nagyobb Maxxum modellekből.

https://www.youtube.com/watch?v=GyQGb1XOhl0

Puma 185-240

A Case IH kiterjesztette a Hi-eSCR2 kipufogógáz utókezelési technológiáját a Puma 185-240 traktorokra is, hogy azok megfeleljenek az EU Stage V. szabályozásának. A Hi-eSCR2 technológia alkalmazással a legújabb Puma 185-240 modelleknél a motorolaj-csere intervalluma 750 üzemóra vagy 18 hónap, míg a sebességváltó-olaj cseréje csak 1500 óránként lesz esedékes, ami nemcsak idő-, hanem költségmegtakarítást is eredményez. A Stage V Case IH Puma 185-240 modellek újdonságai között szerepel egy új, konfigurálható gyors léptetést lehetővé tévő menü az AFS Pro 700 monitorhoz.

Az AFS Pro 700 monitor a Case IH Puma traktorában - Fotó: Case IH

A PowerDrive váltóval szerelt Puma Multicontroller modelleken a Power Management a 16. és a fölötte található sebességfokozatoknál segíti a maximális teljesítmény hatékonyabb elérését és fenntartását. Ennek különösen a nehéz terhek közúton történő szállításánál van jelentősége.

https://www.youtube.com/watch?v=utIPOlFSshQ

Magnum AFS Connect

Megjött a Magnum traktorok hetedik generációja, a Magnum AFS Connect. A legnagyobb fejlesztések a kabinban és a traktor vezérlőrendszerében találhatók. Az új Magnum AFS Connect technológiai fejlesztése kétirányú kapcsolatot biztosít a fülkében lévő új AFS Pro 1200 kijelző és a mycaseih.com weboldalon elérhető Case IH AFS Connect portál között.

https://www.youtube.com/watch?v=6bi-Oxz5wHk

Az AFS Connect információs bázisa és alkalmazhatósága nem csupán az olyan működési adatokra terjed ki, mint a gépek helye, a teljesítményük vagy az üzemanyag-felhasználásuk, hanem például a földterület adataira is. A traktorvezető rögzítheti az adatokat, és valós időben, biztonságosan, menet közben továbbíthatja azokat az AFS Connect telematikai technológiával. Az új traktorok lehetővé teszik, hogy a tulajdonosok és a kezelők kedvük és igényük szerint állítsák be, ellenőrizzék és továbbítsák az adatokat.

A gazdaságok vezetői megoszthatják az általuk kiválasztott agronómiai adatokat egy harmadik féllel, például az agronómusukkal.

Továbbíthatják a traktor üzemeltetési adatait a kereskedőjüknek is, hogy ő megállapíthassa a szervizelési és üzemeltetési feladatokat, továbbá még szerviz előtt beazonosíthassa a szükséges alkatrészek számát és típusát.A kétirányú vezeték nélküli adatátvitel pedig lehetővé teszi, hogy a traktornak változó mennyiségeket tartalmazó recepttérképet küldjenek a vetőmag vagy műtrágya precíziós kijuttatásához.

Megosztás

További híreink

Magyarországon évente 21 milliárd forint vadkárigény keletkezik, változik a kezelése

2024.07.03.

Tavaly novemberben vetődött fel a Nemzeti Agrárkamarában először, hogy átveszik a vadkárigények teendőit a károsultaktól.

Megjött a tájékoztató a területi monitoring rendszer ellenőrzéseiről

2024.07.03.

A területi monitoring rendszer (TMR) a mezőgazdasági termelő által bejelentett területek vonatkozásában azonosítja a kérelemben bejelentettek és a műhold által észleltek eltéréseit.

Zajlik a szezon, itt az első nyári hónap gépes összefoglalója

2024.07.03.

A gépek témájához kapcsolódóan hoztunk híreket júniusból, hogy egy helyen összegyűjtve is böngészhetőek legyenek a tartalmak.

Már csak néhány napig lehet szavazni a 2024-es Év Szaktanácsadója címre

2024.07.02.

Az Agrárminisztérium és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara idén is keresi az Év Szaktanácsadóját. A cím odaítélésének első lépése a jelöléssel kezdődött.

Bővül a cseh és magyar szövetség: együttműködési megállapodást kötött az Agrofert és a Széchenyi István Egyetem

2024.07.02.

A Széchenyi István Egyetem stratégiai partnerségi együttműködési megállapodást kötött az Agrofert, a.s. vállalattal Csehország fővárosában, Prágában, a cégcsoport székhelyén.

Megnövelték a Gazdahitel költségvetését Romániában

2024.07.02.

Bővül a romániai Gazdahitel kerete: az eredetileg megszabott 815,5 millió lejről (65 milliárd 200 millió forint)  646 millió lejjel 1461,5 millió lejre, mintegy 116 milliárd 920 millió forintnyira nő a program költségvetése.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Hirdetésfeladás