Kamattámogatást az MFB TÉSZ Forgóeszköz Hitelprogram 2020 keretében felvett hitelhez a termelői szerveződések igényelhetnek, amennyiben kamattámogatási, illetve támogatáslehívási kérelmet nyújtanak be a Magyar Államkincstárhoz. A részletekről érdemes tájékozódni, mert fontos feladatok teljesítése a pályázat feltétele. Az élelmiszeripari vállalkozások számára is adott a lehetőség egy másik nyomtatvány kitöltésével és beadásával.

Termelői szerveződések és élelmiszeripari vállalkozások számára nyitott a lehetőség a kamattámogatási kérelem beadása - írta a Magyar Államkincstár.

Kétféle kamattámogatás áll a Termelői szerveződések és élelmiszeripari vállalkozások rendelkezésére, lehet pályázni rájuk - Fotó: Magro.hu, CSZS, Harsány, 2022

A termelői szerveződések igényelhetik eképpen:

A kamattámogatási kérelmet az N0300 számú „MFB TÉSZ Forgóeszköz Hitelprogram 2020 – Kamattámogatási kérelem" elnevezésű nyomtatványon, a hitel futamideje alatt egy alkalommal a Kincstár Piaci és Nemzeti Támogatások Főosztályához postai úton erre a címre kell benyújtani: Magyar Államkincstár, Piaci és Nemzeti Támogatások Főosztálya, 1892 Budapest.

A kérelemhez csatolnadó mellékletek listája és további részletek itt találhatóak.

Élelmiszeripari cégek pedig eképp kérhetnek kamattámogatást:

Kamattámogatást az MFB ÉLIP Forgóeszköz Hitelprogram 2020 keretében felvett hitelhez az élelmiszeripari vállalkozások igényelhetnek, amennyiben kamattámogatási, illetve támogatáslehívási kérelmet nyújtanak be a Magyar Államkincstárhoz.

A kamattámogatási kérelmet az N0305 számú „MFB ÉLIP Forgóeszköz Hitelprogram 2020 – Kamattámogatási kérelem" elnevezésű nyomtatványon, a hitel futamideje alatt egy alkalommal a Kincstár Piaci és Nemzeti Támogatások Főosztályához postai úton a Kincstárhoz (Magyar Államkincstár, Piaci és Nemzeti Támogatások Főosztálya 1892 Budapest) kell benyújtani.A kérelemhez csatolnadó mellékletek listája és további részletek itt találhatóak.

Megosztás

Kapcsolódó cikkek

További híreink

Magyarországon évente 21 milliárd forint vadkárigény keletkezik, változik a kezelése

2024.07.03.

Tavaly novemberben vetődött fel a Nemzeti Agrárkamarában először, hogy átveszik a vadkárigények teendőit a károsultaktól.

Megjött a tájékoztató a területi monitoring rendszer ellenőrzéseiről

2024.07.03.

A területi monitoring rendszer (TMR) a mezőgazdasági termelő által bejelentett területek vonatkozásában azonosítja a kérelemben bejelentettek és a műhold által észleltek eltéréseit.

Zajlik a szezon, itt az első nyári hónap gépes összefoglalója

2024.07.03.

A gépek témájához kapcsolódóan hoztunk híreket júniusból, hogy egy helyen összegyűjtve is böngészhetőek legyenek a tartalmak.

Már csak néhány napig lehet szavazni a 2024-es Év Szaktanácsadója címre

2024.07.02.

Az Agrárminisztérium és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara idén is keresi az Év Szaktanácsadóját. A cím odaítélésének első lépése a jelöléssel kezdődött.

Bővül a cseh és magyar szövetség: együttműködési megállapodást kötött az Agrofert és a Széchenyi István Egyetem

2024.07.02.

A Széchenyi István Egyetem stratégiai partnerségi együttműködési megállapodást kötött az Agrofert, a.s. vállalattal Csehország fővárosában, Prágában, a cégcsoport székhelyén.

Megnövelték a Gazdahitel költségvetését Romániában

2024.07.02.

Bővül a romániai Gazdahitel kerete: az eredetileg megszabott 815,5 millió lejről (65 milliárd 200 millió forint)  646 millió lejjel 1461,5 millió lejre, mintegy 116 milliárd 920 millió forintnyira nő a program költségvetése.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Hirdetésfeladás