A kávézacc segít a savanyú termesztőközeget kedvelő növényeknek, mivel kiváló nitrogénforrás, javítja a talajban lévő hasznos mikroorganizmusok növekedését. De mielőtt megpróbálna valaki olyan talajjavítót használni, mint a koffein, fontos tudni, hogy mely növények szeretik és melyek nem szeretik a kávézaccot. A legtöbb növény örül a megmaradt főzött kávézaccnak, de kerüljük a kávé használatát fiatal növényeken vagy palántákon.

Mely növények szeretik a kávézaccot?

1. Hortenziák

Botanikai neve: Hydrangea macrophylla

Késő ősszel adjunk kávézaccot a hortenziák körüli talajhoz. Ismételjük meg ezt évente 2-3 alkalommal, és látni fogjuk, ahogy élénk és nagy virágokat hoznak!

Ha a talajában sok a nitrogén, a kávézaccal történő további fellendítés visszafoghatja az azálea virágainak növekedését. Jó ötlet lenne elvégezni egy talajvizsgálatot, mielőtt tovább lépne. (Fotó: Pixabay)

2. Azálea

Botanikai neve: Rhododendron

Ez a savigényes növény szereti a kávét, 4-6 havonta egyszer egy marék kávézaccot keverhetünk a cserépbe, hogy felpezsdítsük a virágzást és a színeket.

Megjegyzés: Ne feledje, hogy ha a talajában sok a nitrogén, a kávézaccal történő további fellendítés visszafoghatja az azálea virágainak növekedését. Jó ötlet lenne elvégezni egy talajvizsgálatot, mielőtt tovább lépne.

3. Gyöngyvirág

Botanikai neve: Convallaria majalis

Ezt a virágzó növényt 2-3 havonta egyszer tápláljuk egy maréknyi kávézaccal vagy a lefőzött kávé maradék vizével. Ez fellendíti a növekedését.

4. Áfonya

Botanikai neve: Vaccinium sect. cyanococcus

Az áfonya állandó nitrogénellátást igényel, és szereti a savanyú talajt. Ezek a bokrok a lista élén állnak, amelyek élvezik a kávézaccot, és biztosan rengeteg bogyót fognak termelni, ha 4-6 hetente kávés vízzel kezeljük őket.

5. Holly

Botanikai neve: Ilex

Szórjunk egy maréknyi kávézaccot a magyalcserjék és -fák tövét körül a sűrű levelek és a legjobb bogyótermés érdekében. Ezt 5-8 hetente tegyük meg.

6. Rózsák

Botanikai név: Rosa

A rózsák szeretik a nitrogént és a savanyú talajt. Gyönyörű virágokat nevelhetsz, ha 4-6 hetente egyszer növényenként fél csésze feketekávé-oldattal megöntözzük.

7. Karácsonyi kaktusz

Botanikai neve: Schlumbergera bridgesii

A karácsonyi kaktuszt havonta egyszer öntözzük meg kávéval dúsított vízzel. Ez fellendíti a növekedését, és csodálatos virágzásba is segíti.

8. Pothos

Botanikai neve: Epipremnum aureum

A pothosokat időnként öntözzük meg feketekávé-oldattal. Kéthavonta 2-3 teáskanál kávézaccot is adhatunk a virágföldhöz.

9. Philodendron

Botanikai neve: Philodendron

Adjunk 4-6 havonta egy marék kávézaccot a virágkeverékhez, hogy a levelek bokrosabbak legyenek. Havonta egyszer kávévoldatot is használhatunk.

10. Afrikai ibolya

Botanikai neve: Saintpaulia spp.

Az afrikai ibolya szereti a savas és nitrogénben gazdag termesztőközeget, és ha 4-6 hetente kávéőrleményt adunk a talajhoz, az segít a növénynek a virágzásban és a színes virágok kialakulásában.

11. Ciklámen

Botanikai neve: Cyclamen persicum

A ciklámen sűrű növekedését azzal segíthetjük, ha virágzási időszakában 2-3 hetente egyszer kávé és víz oldatával öntözzük.

12. Jádenövény

Botanikai neve: Crassula ovata

A jádenövények szeretik a nitrogént, mivel az fokozza a sűrű szár- és levélnövekedést. Havonta öntözhető kávéoldattal.

13. Kígyónövény (vagy anyósnyelv)

Botanikai neve: Sansevieria trifasciata

Az anyósnyelv örül az alkalmi kávékedvnek. Készítsen 1 rész kávéból és 2 rész vízből oldatot, és 4-5 hetente egyszer szórja a virágcserépre.

14. Póknövény

Botanikai neve: Chlorophytum comosum

A növény tarka, pókszerű levelei mély színűek és sűrű növekedésűek lesznek a kávéőrlemény alkalmazásával. Használjon 1 rész kávét és 3 rész vizet 4-6 hetente.

Mely növények nem szeretik a kávéőrleményt

A túlságosan savas talaj elpusztíthatja vagy akadályozhatja az olyan növények növekedését, mint a spárgapáfrány, a kínai mustár, az olasz rizs, a levendula, az orchidea, a rozmaring, a paradicsom és a muskátli.

Ezeknek a növényeknek a gyökerei nem képesek felvenni a talajban lévő kávézacc által hozzáadott tápanyagokat.

A túlságosan savas közeget nem kedvelő növények növekedését is hátráltathatja a talaj pH-értékének a kávézacc rendszeres kijuttatása miatti megváltozása.

Megosztás

További híreink

Nyuszt vagy menyét? Segítünk, hogy megkülönböztesse őket!

2024.11.21.

A nyusztok, ezek az apró, fürge és rejtőzködő ragadozók, gyakran felkeltik az emberek érdeklődését. Legyen szó arról, hogy hol élnek, mit esznek, vagy hogyan különböztethetők meg más menyétféléktől, sok izgalmas kérdés merül fel velük kapcsolatban. Az alábbi cikk a nyuszttal kapcsolatos leggyakoribb kérdésekre válaszol.

Dámbikák élet-halál harca videóval

2024.11.21.

Látványos mentőakciót hajtottak végre a Lábodi Vadászerdészet hivatásos vadászai, amikor szétválasztottak két, agancsuknál összeakadt dámbikát.

Hogyan hat az őszi szárazság és a novemberi hideg az őszi vetésekre?

2024.11.21.

A hét elején jelentős csapadék érkezett az ország nagy részére, ami enyhítette a talaj kiszáradását, különösen az őszi vetések számára létfontosságú felső rétegekben. Az előttünk álló napokban északon havazás, délen változékonyabb idő várható, majd hétvégétől szárazabb, naposabb idő jön, amely éjszakai fagyokkal és nappali enyheséggel jár.

Magyarországon is sok vállalkozást érint az új globális minimumadó

2024.11.21.

A nagy méretű multinacionális cégcsoportok életére és adózására jelentősen hat a globális minimumadó szabályainak a bevezetése

December 2-ig nyújthatók be a kárenyhítő támogatási kérelmek

2024.11.21.

A gazdálkodók 2024. december 2-ig nyújthatják be kárenyhítő támogatási kérelmüket. A határidő azért módosult, mert 2024. november 30. munkaszüneti napra esik.

Több, mint 10 milliárd forintot fizettek ki a Napenergia plusz programban

2024.11.21.

Az Energiaügyi Minisztérium szerint mintegy 4000 pályázónak már több mint 10 milliárd forintot utaltak át a modern napelemes rendszerek telepítéséhez

Partnerhírek
Partner

Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben

2024.11.19.

Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.

Partner

Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez

2024.11.07.

Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat

Magro.hu Piactér

Több mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!

Megnézem a hirdetéseket
Hirdetésfeladás