Mentsük meg a búzát!
Talán sablonosnak tűnik, hogy ismét a lombtrágyázásról és annak jelentőségéről beszélünk, azonban kézenfekvő a magyarázat. Csak nézzünk az aszálytól szenvedő táblákra és máris más megvilágításba helyeződik a lombtrágyázás szükségessége, mert a március végi-április eleji csapadék csak átmeneti megoldást hozott.
Az idei tavasz sem hazudtolja meg magát, száraz, csapadékmentes, amihez sajnos még a téli csapadékhiány is hozzájárul. A talajok nedvességtartalma nem megfelelő. A nehezen beszerezhető szilárd nitrogénműtrágyák magas áruk miatt, kiszórva csak veszteségként jelentkeznek, mivel hatóanyaguk csapadék hiányában elillan a légtérbe.
Mi ilyenkor a teendő?
Választhatjuk azt, hogy nem teszünk semmit a magas műtrágyaárakra és a szárazságra hivatkozva, és arra hogy így minden kiadott forint kárba vész. Így is lehetne gondolkodni, de ez nem jelent valódi megoldást.
Hirdetés
A jelenlegi klimatikus, gazdasági és geopolitikai helyzetben nem kedvező a gazdálkodók helyzete, de bízzunk abban, hogy a gabonatáblák a majd érkező csapadék hatására felélednek! Addig azonban a növényeinket életben és növekedésben kell tartani, mert az említett nehézségek lehetőségeket is tartogatnak. A gabonaárak várhatóan magas szinten maradnak, ami kompenzálni fogja a szintén magas inputköltségeket!
Most legjobb megoldás a lombtrágyázás. Jelenleg az őszi búzák még a bokrosodás fázisában vannak így az Agroleaf Power 12-52-5+TE 3-4 kg/ha dózissal komoly segítség a gabonáknak. Majd az első nódusz -zászlóslevél - virágzás stádiumában az Agroleaf Power 20-20-20+ZE kijuttatása javasolt 3,5-4 kg/ha dózisban, a tejesérésben kiadott Agroleaf Power 31-11-11+TE hektáronként 5 kg dózisban pedig a koronát és a plusz terméstöbbletet adja a gabonáknak. Jelen helyzetben a sűrűbb lombtrágyázás akár kisebb dózisokkal is indokolt lehet.
Miért az Agroleaf Power?
Ez a prémium kategóriás lombtrágya abban különbözik a többitől, hogy gyorsan felvehető, magas hatóanyag-tisztaságú, korszerű technológiájú termék. A DPI technológia (Double Power Impact) révén egyaránt tartalmaz NPK-összetevőket, M-77 kelátcsomagot és továbbfejlesztett biostimulátorokat.
Az M-77 formula tartalmaz hatóanyagokat, amelyek növelik a permetlé által kijuttatott kelátok hatékonyságát.
Vannak benne vitaminok, amelyek javítják a permetlét felszívó szövetek metabolikus aktivitását, illetve funkcionális elemek, amelyek javítják a tápanyagok hasznosulását. Ráadásul a stresszcsökkentő összetevői fokozzák a növény abiotikus stresszel szembeni ellenálló képességét.
A többlet tápanyagot a DPI technológia gyakorlatilag felveteti a növénnyel a 8-10 napon keresztül megnövelt intenzív fotoszintetikus aktivitással. Ez a titka és lényege az Agroleaf Power termékcsaládnak.
A folyékony nitrogénoldatok elérhetőségével is akadnak gondok. Ezeknek a kiváltására is létezik egyfajta megoldás a komplex vízoldékony műtrágyák használatával.
A 30%-os folyékony oldatából általában 160 kg/ha dózist juttatnak ki a gazdák két-három kezelés során. Amennyiben ez a termék nem elérhető, úgy javaslom helyette a Solinure 20-20-20+Te használatát, 400-500 kg-ot 1000 liter vízben feloldva és hektáronként 100 liter mennyiségben kijuttatva. A Solinure nitrogén formája részben Nitrát-N részben Ammónia-N és nagyobb részben karbamid +mikroelemek. A hektáronkénti kisebb dózis ellenére a 3 nitrogénforma azonnali és nyújtott nitrogénforrásul szolgál, valamint a PK- és mikroelem-tartalma könnyen felvehető tápanyagokat biztosít az aszály sújtotta állományok számára.
Csupán egy alternatíva ebben a helyzetben, de igen jó lehetőség és költséghatékony megoldás.
Jó termést kíván az ICL csapata!
Rácz Gábor
ICl-Magyarország
Telefon: 06-30-488-1479
Email: gabor.racz@icl-group.com
(x)
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés