Egy mesterséges intelligencia fejlesztésekkel foglalkozó cégben szerzett részesedést a Lemken. A befektetéssel a német vállalatvezetés reményei szerint házon belül fejlesztheti tovább a jövő technológiáit. A gépgyártó a szoftverekre és mesterséges intelligenciára specializálódott Track32 holland cégben szerzett részesedést. A két vállalat korábban már dolgozott együtt, közösen fejlesztették az IC Weeder mesterséges intelligencia-kapák képfelismerő technológiai szoftverét.

A Nice.hu számolt be róla, hogy a Track32 együttműködött a Lemkennel a kamera vezérelte az MI-kapák képfelismerő technológiájához szükséges szoftver megalkotásában, erről itt lehet olvasni. A modern képfelismerő rendszerek egyre jobban elterjednek a mezőgazdaságban, és sok területen legalább részben lehetővé teszik a gépek automatikus használatát. Azonban ehhez intelligens algoritmusok és fejlett kamerák és szenzorok szükségesek. A hollandiai Track32 céggel folytatott intenzív együttműködés korábban már nagyon sikeresnek bizonyult a kamerával vezérelt sorközművelő gépek fejlesztésében.

A Lemken a szoftverekre és mesterséges intelligenciára specializálódott Track32 holland cégben szerzett részesedést. A két vállalat korábban már dolgozott együtt, közösen fejlesztették az IC Weeder mesterséges intelligencia-kapák képfelismerő technológiai szoftverét

Fejlesztések, folyamatok, jövő

A befektetéssel a Lemken azt reméli, hamarosan házon belül fejlesztheti tovább a jövő agrotechnológiáit, illetve felgyorsítja a folyamatokat. A Track32 számára az együttműködés nagyobb tervezési biztonságot és nagyobb növekedési potenciált kínál.

Anthony van der Ley, a Lemken Csoport ügyvezető igazgatója örömét fejezte ki, hogy a jelenlegi beruházás szilárd alapot teremt a jövőbeni együttműködéshez. "Ez felgyorsítja az intelligens technológiák fejlődését és biztosítja a folytonosságot. A Track32 számára együttműködésünk tervezési biztonságot és nagy növekedési lehetőséget kínál" - mondta.

A Track 32 alapítója, Joris IJsselmuiden szerint: "Szoftverekre és mesterséges intelligenciára szakosodott cégként a szántóföldi gazdálkodáshoz és az üvegházi eljárásokhoz is fejlesztünk megoldásokat. A LEMKEN céggel, mint befektetővel és ügyféllel még jobban koncentrálhatunk szoftvereink továbbfejlesztésére, és profitálhatunk a végfelhasználókhoz való nagyobb közelségből."

Az ic-weeder mesterséges intelligencia szoftvere a Track32 fejlesztésében

A LEMKEN számára ez a beruházás a nagy piaci potenciál mellett további előnyöket is kínál, mégpedig a fenntarthatóság szempontjából: a mezőgazdasági gépekkel foglalkozó specialista vállalat bízik abban, hogy az ezzel a technológiával felszerelt gépek nagyban hozzájárulnak majd a regeneratív mezőgazdasághoz - írta a cég közleménye.

Pontosság és sokoldalúság

A Track32 szakértelme lehetővé teszi a LEMKEN munkagépek még pontosabb és sokoldalúbb használatát oly módon, hogy az intelligens gépeket ne csak emberi kezelők, hanem például robotok is irányíthassák. A LEMKEN és a Track32 jelenleg számos közös projektben működik együtt e cél elérése érdekében.

A mesterséges intelligencia használata napjainkban egyre népszerűbb, s nemcsak az önjáró traktorok száma növekszik. Megjelent már önálló bálázó gép, sőt, egyre több lehetőség van a trágyázás és a növényvédőszerek intelligens szórására is - írták. A technológia használata rengeteg időt és pénzt takarít meg a gazdálkodóknak, ezért minden újabb előrelépés ígéretes lehetőség számukra és a környezetvédelmet tekintve is komoly előny.

További híreink

Magyarországon évente 21 milliárd forint vadkárigény keletkezik, változik a kezelése

2024.07.03.

Tavaly novemberben vetődött fel a Nemzeti Agrárkamarában először, hogy átveszik a vadkárigények teendőit a károsultaktól.

Megjött a tájékoztató a területi monitoring rendszer ellenőrzéseiről

2024.07.03.

A területi monitoring rendszer (TMR) a mezőgazdasági termelő által bejelentett területek vonatkozásában azonosítja a kérelemben bejelentettek és a műhold által észleltek eltéréseit.

Zajlik a szezon, itt az első nyári hónap gépes összefoglalója

2024.07.03.

A gépek témájához kapcsolódóan hoztunk híreket júniusból, hogy egy helyen összegyűjtve is böngészhetőek legyenek a tartalmak.

Már csak néhány napig lehet szavazni a 2024-es Év Szaktanácsadója címre

2024.07.02.

Az Agrárminisztérium és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara idén is keresi az Év Szaktanácsadóját. A cím odaítélésének első lépése a jelöléssel kezdődött.

Bővül a cseh és magyar szövetség: együttműködési megállapodást kötött az Agrofert és a Széchenyi István Egyetem

2024.07.02.

A Széchenyi István Egyetem stratégiai partnerségi együttműködési megállapodást kötött az Agrofert, a.s. vállalattal Csehország fővárosában, Prágában, a cégcsoport székhelyén.

Megnövelték a Gazdahitel költségvetését Romániában

2024.07.02.

Bővül a romániai Gazdahitel kerete: az eredetileg megszabott 815,5 millió lejről (65 milliárd 200 millió forint)  646 millió lejjel 1461,5 millió lejre, mintegy 116 milliárd 920 millió forintnyira nő a program költségvetése.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Hirdetésfeladás