Magyarországon az elmúlt 30 évben számtalan ipari, logisztikai funkciójú könnyűszerkezetes acélcsarnok épült a Frisomat szerkezeteivel – mégis, talán ma is leggyakrabban mezőgazdasági funkcióban képzeljük el ezt az épülettípust. A mezőgazdaságban előszeretettel használt tárolók és állattartó épületek palettáját egyedi és kreatív épületek is színesítik. Alacsony energiaköltségű díszfaiskola, hús-kisker hűtőházzal – ezek is Frisomat csarnokok.

Kényelem és energiatakarékosság testre szabva acélcsarnokban

Zala megyében, a Pötrétei-tavak szomszédságában, a Hári Díszfaiskolában örökzöld dísznövényeket termesztenek 3 méter magasságig. Hári Zsolt, a Díszfaiskola ügyvezetője számára nem volt kérdés, hogy vállalkozása fejlődése miatt szükségessé vált épület egy modern acélcsarnok legyen. A választott csarnok ára, tartóssága, sokoldalú felhasználhatósága, a környezetbarát gyártási és építési technológia, valamint a gyors lebonyolítás és kivitelezés mind a könnyűszerkezetes csarnok mellett szólt. A már két éve használatban lévő épület kapcsán a tulajdonos az energiaköltségek kifejezetten kedvező szintjéről is beszámolt.

Növényeik nevelése szigorú technológiával történik, amire garanciát is vállalnak. A faiskolának otthont adó acélcsarnok egy 15,4 méter széles, 37 méter hosszú és 4 méter vállmagasságú Astrigma épület, 10 fokos tetőlejtéssel. A csarnok vázszerkezete Sigma 400, 4 méteres tengelytávolsággal. A tetőn és az oldalfalon 100 mm vastagságú PIR szendvicspanel-burkolat biztosítja a megfelelő beltéri klímát. Az épületben hosszú, sorolt ablakok vannak, hogy a dolgozók számára is komfortosabb legyen a munkakörnyezet. A csarnokot gépek, traktortok karbantartására, illetve műhelyként és raktárként használják, hisz a tér kihasználása mindig kardinális kérdés egy ilyen jellegű létesítmény estén is.

Két funkció, két acélcsarnok – egy üzleti vállalkozás

Hasonló következtetésre jutott az ország egy másik szegletében, Kecskeméten tevékenykedő vállalkozó, Németh Csaba is. A Vacsi Kft. alapítója, a kis- és nagykereskedelemmel foglalkozó húsüzem tulajdonosa. 2018-ban költöztette vállalkozását új telephelyre, a két merőben különböző funkciójú és kialakítású, de egybe épített acélcsarnokból álló épületbe. E két könnyűszerkezetes épület ékes példája annak, hogyan funkcionálhat egymás mellett egy egységként a modern és ízléses kereskedelmi tér, és a hústárolást és -rendszerezést rugalmasan kiszolgáló üzemcsarnok.

A cég mindennapi működésnek ma már két, egybe épített Frisomat acélcsarnok adja a teret. Az elöl álló, kisebb csarnok a húskiskereskedés, ami főként helyi lakosok mindennapos kiszolgálására specializálódott 400 m2-en. Itt a hús minden fellelhető formáján kívül számos egyéb, vegyeskereskedésben megszokott élelmiszer is helyet kap a polcokon. Az eladótér a 12 x 25 x 3 m méteres szigetelt acélcsarnokban kapott helyet. Mögötte épült a méretében sokkal nagyobb, 18 x 57 x 6,3 mmi méteres hűtőház. A kívülről trapézlemez burkolatú épület érdekessége, hogy a szigetelés a vázszerkezetek belső részére került. Ez utóbbi megoldás azért volt szükséges, mert a csarnok különböző funkciójú helyiségeiben – hűtőkamrák, a fagyasztók és a konyha területén – különböző hőfok biztosítása volt kívánt, így az épület egyes részeinek hőszigetelését ehhez alkalmazkodva alakították ki.

Miért a Frisomat?

A cég több mint 30 éves tapasztalattal máig rugalmasan, ugyanakkor jól kiforrott technológiával dolgozó cég. Legkomolyabb versenyelőnyünk az 500 és 2000 m2 közötti, illetve a klasszikus dongaszerkezetű acélcsarnokok építése területén van, amelyek szinte bármilyen célt képesek kiszolgálni. Egy ilyen, ténylegesen alap felszereltségűnek mondható szigetelt és fűtött épület egyben az egyik leggazdaságosabb lehetőség is. Méreteit tekintve vehetünk alapul egy átlagos specifikációkkal rendelkező 12×30-as méretű, 400-430 m2 körüli csarnokot, amely esetén a szerkezet (alapozás nélküli) költsége 90-100 000 Ft/m2. Ez a típus ténylegesen az a felszereltségű acélcsarnok, ami szinte bármely kis- és közép-vállalkozási projektnek jó kiinduló pontot adhat: legyen az a klasszikusabb rendeltetésű géptárolás, terménygyűjtés, termékelőállítás. Ám ahogy azt korábban bemutatott példákon láthattuk, akár dekoratív bemutatótermet vagy sportcsarnokot is berendezhetünk az épületben.

További információért kattintson ide!

(x)

További híreink

Módosul a tenyészbika tenyésztésbe állítását segítő de minimis támogatás

2024.07.06.

Változnak a szabályok, módosul a tenyészbika tenyésztésbe állítását segítő de minimis támogatás.

Modern feudalizmust hozhat az agráradatok kezelése? 

2024.07.06.

A modernizálódó mezőgazdaságban új ágazatként jelentek meg a precíziós gazdálkodásra és az ennek kiszolgálására létrehozott eszköz- és programrendszerek.

Takács András Péter beszélt a növényvédelem aktuális témáiról

2024.07.06.

Takács András Péter beszélt a növényvédelem aktuális témáiról és a keszthelyi Georgikon Campus tevékenységéről.

Válaszok kellenek arról, hol tart a magyar agrárdigitalizáció

2024.07.05.

Tanulmány készül annak érdekében, hogy az Európai Unió tagállamai pontosabban lássák, hol tart a mezőgazdaság digitalizációja

Sürgősen változtatni kell a magyar mezőgazdaság vízellátásán

2024.07.05.

A jóval a rendszerváltás előtt megépült keleti és nyugati főcsatornán kívül nem nagyon fejlődött az infrastruktúra, pedig az ország bővelkedik felszíni vizekben.

Új eszközök és büntetések segítenek a gazdáknak a termőföld felvásárlókkal szemben

2024.07.05.

Javul a termelők helyzete, mert új eszközök és büntetések segítenek a gazdáknak a termőföld felvásárlókkal szemben.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Kiemelt
Solis 50 RX kabinos 12fokozat
Bács-Kiskun, Kecskemét

Solis 50 RX kabinos 12fokozat

Hitelesített telefonszám
Keressenek az ár miatt!
Kiemelt
Goldoni S 80 plus fülkés traktor
Bács-Kiskun, Kecskemét

Goldoni S 80 plus fülkés traktor

Hitelesített telefonszám

12 000 000 HUF

+ áfa
Hirdetésfeladás