A szárazság különösen megviseli az áttelelő növényeket. A hideg talajból a fejletlen gyökerek nehezen vagy egyáltalán nem tudják a fontos tápelemeket felvenni. A tavaszi fejlődés megindulásával a növények nitrogénigénye is hirtelen megnő. A gabonafélék termésmennyiségét elsődlegesen a növény által felvett nitrogén mennyisége határozza meg. A tavaszi fejtrágyázással kijuttatott nitrogén pedig a szárazság és a hideg talaj miatt nem mindig szívódik fel kielégítően a gyökereken keresztül.

Ilyenkor a gazdák legtöbbször lombtrágyával orvosolják, előzik meg vagy kezelik a növényi stresszt, vagy hiánytüneteket. A tavaszi induláskor a növények nagyon hatékonyan veszik fel és tudják hasznosítani a nitrogént lombon keresztül is. Amikor növényvédelmi kezelést végeznek, mindenképpen érdemes egymenetben nitrogén tartalmú lombtrágyát is kijuttatni, mert a szántóföldi növénytermesztés során a célzott növényvédelem legtöbb esetben egybeesik a lombtrágyázásra ideális fenofázisokkal is.

Az Agroleaf Power átsegíti a növényeket a kritikus fejlődési szakaszokon, csökkenti a stresszhatást, növeli a termőképességet, helyreállítja a tápanyag-egyensúlyt és megelőzi a hiánytüneteket 

Az ICL Agroleaf Power lombtrágya-családja a legjobb választás arra, hogy átsegítsük a növényeket a kritikus fejlődési szakaszokon, csökkentsük a stresszhatást, növeljük a termőképességet, helyreállítsuk a tápanyag-egyensúlyt és megelőzzük a szemmel nem látható hiánytüneteket. 

A lombtrágyák szárazságtűrést növelő hatásáról itt olvashat bővebben.

https://www.youtube.com/watch?v=Geu_bk_8iN4

Miért pont az Agroleaf Power?

Az Agroleaf Power prémium kategóriás lombtrágya család rendkívül tiszta hatóanyagai és gyors oldódása kiküszöböli a permetezőfej eltömődésének kockázatát. A tiszta NPK-hatóanyag és a kelatizált mikroelem-tartalom mellett rendelkezik két speciális tulajdonsággal is. A hatékonyságot növelő M77 formula 100%-ban biztosítja rövid időn belül az NPK és mikroelemek felvételét. Ezen kívül aktiválja a növény életfolyamatait, hatására a gyökérrendszer több gyökérsavat termel. Az M77 kelátcsomaggal kiegészített Agroleaf Power lombtrágyák rövid idő alatt erőteljesen stimulálni tudják a növények fejlődését. A DPI (Double Power Impact)-technológia a fotoszintézis 8-10 napon keresztüli fokozott aktiválásával gyakorlatilag felveteti a növénnyel a rendelkezésre álló többlet tápelemeket is. A felvett extra tápanyagok a termés mennyiséget is megnövelik.

Nemcsak azért javasolt a növényvédelmi kezeléseket egymenetben összekapcsolni a lombtrágyák kijuttatásával, mert kevesebb kezelés is elegendő, de ráadásul a lombtrágyák a növények életfolyamatainak aktiválásával fokozhatják a növényvédő készítmények hatékonyságát is. Az Agroleaf Power egyik legnagyobb előnye, hogy a gyors növényi reakciót követően hosszan tartó hatást biztosít és számos növényvédő szerrel jól keverhető, így alkalmas tankkeverékekben való használatra.

Szántóföldre javasolt Agroleaf Power összetételek:

Az ICL-SF tavaszi általános kezelési javaslata az Agroleaf Power Total 20-20-20+TE teljes mikroelemsort tartalmazó lombtrágyák használata hektáronként 5 kg-os dózisban, 250-300 liter vízmennyiséggel. A kezelést 7-10 naponta kell megismételni. Ez elsőre nagy mennyiségnek tűnik, de ekkor várható tőle plusz eredmény.

Javasolt a növényvédelmi kezeléseket egymenetben összekapcsolni a lombtrágyák kijuttatásával

Miért fontos a vízminőség?

A csökkenő kémiai hatóanyagok száma komoly tervezést és átgondolt növényvédelmi technológiát igényel. Elérkezett az az időszak, amikor a gazdák is felteszik maguknak a kérdést, miképpen tudom a meglévő hatóanyagokat legjobban kihasználni. A megoldás már régóta ismert a vízlágyítás-kezeléssel. A növényvédelmi szakemberek körében már régóta ismert, hogy a készítményeiknek van egy optimális pH tartománya, amelyen a leghatékonyabbak. Ez a pH-tartomány egyébként egybe esik a lombfelület pH 5.5-6,8 értékével, ahol a lomb „áteresztő” képessége a legjobb.

Számoljunk: Ha egy hatóanyag csak 70-80%-os hatékonysággal dolgozik, a növényvédelem hiányosságának következménye könnyen megjelenhet magasabb fertőzési arány vagy nagyobb kártétel formájában, aminek a vége mindig a csökkent terméseredmény - vagyis csökkent bevétel.

Miben segít a Nova PeKacid ?

Számos pH beállító készítmény létezik a piacon, mi az ICL termékei közül az igen hatékony és kedvező árú, savazó hatású, vízben oldható Nova Pekacid műtrágya használatát javasoljuk.

A Nova PeKacid nitrogén- és klórmentes kristályos műtrágya, lényegében szilárd formátumú, kristályos foszforsav. Használata egyszerű és biztonságos. Segít beállítani a permetléhez használt víz pH-értékét és csökkenti annak hidrogén karbonát (HCO3) szintjét. Ezzel nemcsak, hogy megelőzi a vízkő lerakódások képződését a permetező rendszerben, de elősegíti a kijuttatott hatóanyagok optimális hatását, és teszi mindezt igen kedvező hektárköltség mellett. A víz pH-értékének csökkentéséhez ajánlott 0,5-1g/l dózis mellett 250-300l permetléhez 125g-300g/ha mennyiség szükséges. Ami még igen fontos, hogy a Nova Pekacid nem bántja a lombozat viaszrétegét.

Összefoglalva az Agroleaf Power termékek egészséges extra termést eredményeznek, a kiegészítő Pekacid adagolása a permetezési technológiák hatékonyságának növelésére igen költségtakarékos megoldást nyújt.

Részletes szaktanácsadás Rácz Gábor növényvédelmi szakmérnöktől, az ICL magyarországi képviselőjétől kérhető, a +36 30 4881479 telefonszámon.

További érdekes cikkekért, tippekért kövesse az ICL Facebook oldalát!

(x)

Kapcsolódó cikkek

További híreink

Válaszok kellenek arról, hol tart a magyar agrárdigitalizáció

2024.07.05.

Tanulmány készül annak érdekében, hogy az Európai Unió tagállamai pontosabban lássák, hol tart a mezőgazdaság digitalizációja

Sürgősen változtatni kell a magyar mezőgazdaság vízellátásán

2024.07.05.

A jóval a rendszerváltás előtt megépült keleti és nyugati főcsatornán kívül nem nagyon fejlődött az infrastruktúra, pedig az ország bővelkedik felszíni vizekben.

Új eszközök és büntetések segítenek a gazdáknak a termőföld felvásárlókkal szemben

2024.07.05.

Javul a termelők helyzete, mert új eszközök és büntetések segítenek a gazdáknak a termőföld felvásárlókkal szemben.

Nyáron is jönnek a támogatások és pályázatok hírei

2024.07.04.

Júniusban is több cikkünk szólt a támogatások és a pályázatok témáiról, ebben a hírösszefoglalóban pedig összegyűjtöttük a legfontosabb kapcsolódó anyagokat az elmúlt hónapból.

Tisztul Békés: 10 ezer tonnányi illegális hulladéktól szabadították meg a vármegyét

2024.07.04.

Összesen mintegy 10 millió kilogrammnyi, vagyis 10 ezer tonnányi elhagyott, jogellenesen elhelyezett hulladéktól szabadították meg tavaly Békés vármegyét, csaknem 400 bejelentést vizsgáltak ki.

Partner

A Corteva innovációi a hatékonyságra és fenntarthatóságra fókuszálnak

2024.07.04.

A magyarországi gazdálkodók 2024-es mezőgazdasági tevékenységét továbbra is befolyásolják az elmúlt évek nehézségei; a klímaváltozás és az aszályos időjárás, a szomszédos országban zajló háború és annak gazdasági hatásai, valamint a terményárak hektikus változása. A hatékonyság továbbra is központi szerepet játszik a gazdálkodásban, és a Corteva Agriscience nemzetközi mezőgazdasági kutató-fejlesztő vállalat olyan fenntartható megoldásokon dolgozik, amelyek segíthetnek a magyar gazdáknak a jövedelmezőség és a termelékenység javításában még egy ilyen kihívásokkal teli időszakban is.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Kiemelt
Solis 50 RX kabinos 12fokozat
Bács-Kiskun, Kecskemét

Solis 50 RX kabinos 12fokozat

Hitelesített telefonszám
Keressenek az ár miatt!
Kiemelt
Goldoni S 80 plus fülkés traktor
Bács-Kiskun, Kecskemét

Goldoni S 80 plus fülkés traktor

Hitelesített telefonszám

12 000 000 HUF

+ áfa
Hirdetésfeladás