A betakarítás egy ünnep. Az egész éves munkánkat ünnepeljük ilyenkor, a sok befektetett energia gyümölcsét. Hiszen a megfelelő mértékű hozam eléréséhez, megfeszített figyelem és fegyelmezett munka kell, a szoros technológiai elvárások és rövidülő munkaidőablakok elvárják a kellő mértékű odafigyelést.

Ahhoz azonban, hogy az aratás időszakában ne rontsunk a teljesítményünkön, a megfelelő eszközökkel és tudással felvértezve kell nekiindulnunk ennek az időben rövid, de annál tartalmasabb időszaknak. Sorozatunk következő részében kollégáink a betakarításhoz szükséges eszközöket és digitális megoldásokat mutatják be.

A kombájnbemutatónk most rendhagyó módon történik. Nagy Tamás, marketingmenedzser kollégánk körbejárta partnereinket, hogy használat közbeni ismereteikről, tapasztalataikról kérdezze őket mindhárom John Deere típus esetében.

Hajmásy Gyula vevőszolgálati mérnök kollégánk a betakarítás előtti kombájnbeállításokról tart egy rövid bemutatót, hiszen nagyon fontosnak tartjuk, hogy az Önök eszközei üzembiztosan teljesítsék a szezont.

Kolozsvári István kollégánk visszatér ez alkalommal is, hiszen egy újabb bálázótípust mutat be, mégpedig a John Deere M sorozatát.

Csigi Péter a nedvességmérők sorozatát tárja Önök elé. Szó lesz a szem- és bálanedvesség-mérésről is, amit a lehető leghatékonyabban végezhetünk el. Varga Péter és Bellai Tamás az aratást kiszolgáló logisztikai eszközökről szól Önöknek, és végül, de nem utolsó sorban Mészáros Gábor a betakarítást segítő precíziós megoldásainkat mutatja be.

Keressék a videókat a KITE YouTubefacebook és instagram csatornáján, illetve a kite.hu-n!

https://www.youtube.com/embed/_30-STHTPI0

Akcióinkról pedig ide kattintva olvashatnak!

(x)

Megosztás

További híreink

Magyarországon évente 21 milliárd forint vadkárigény keletkezik, változik a kezelése

2024.07.03.

Tavaly novemberben vetődött fel a Nemzeti Agrárkamarában először, hogy átveszik a vadkárigények teendőit a károsultaktól.

Megjött a tájékoztató a területi monitoring rendszer ellenőrzéseiről

2024.07.03.

A területi monitoring rendszer (TMR) a mezőgazdasági termelő által bejelentett területek vonatkozásában azonosítja a kérelemben bejelentettek és a műhold által észleltek eltéréseit.

Zajlik a szezon, itt az első nyári hónap gépes összefoglalója

2024.07.03.

A gépek témájához kapcsolódóan hoztunk híreket júniusból, hogy egy helyen összegyűjtve is böngészhetőek legyenek a tartalmak.

Már csak néhány napig lehet szavazni a 2024-es Év Szaktanácsadója címre

2024.07.02.

Az Agrárminisztérium és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara idén is keresi az Év Szaktanácsadóját. A cím odaítélésének első lépése a jelöléssel kezdődött.

Bővül a cseh és magyar szövetség: együttműködési megállapodást kötött az Agrofert és a Széchenyi István Egyetem

2024.07.02.

A Széchenyi István Egyetem stratégiai partnerségi együttműködési megállapodást kötött az Agrofert, a.s. vállalattal Csehország fővárosában, Prágában, a cégcsoport székhelyén.

Megnövelték a Gazdahitel költségvetését Romániában

2024.07.02.

Bővül a romániai Gazdahitel kerete: az eredetileg megszabott 815,5 millió lejről (65 milliárd 200 millió forint)  646 millió lejjel 1461,5 millió lejre, mintegy 116 milliárd 920 millió forintnyira nő a program költségvetése.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Hirdetésfeladás