A Huminisz-technológia lényege, hogy önmagukban is hatékonyan mûködő növénykondicionálókat és lombtrágyákat együttesen, az egyes növénykultúrák igényeinek megfelelő arányban és dózisban juttatjuk ki. Ezáltal még jobb hatásfok és eredmény érhető el. A KONDISOL növénykondicionálókat a SOLVITIS lombtrágyákkal együtt alkalmazva kiemelkedő jövedelmezőséget érhetünk el, például, a kukoricában is.

Huminisz előnyök

  • 5-15%-kal magasabb terméstöbblet, a takarmánykukorica esetében átlagos 7-15 t/ha termésszinten, 3-6- szoros megtérülés a többletráfordításhoz képest (1. grafikon) (2. táblázat)
  • nagyobb csőtömeg a kezelések hatására
  • (2-3. grafikon)
  • nő a fotoszintézis aktivitása és hatékonysága, így több szervesanyag épül be
  • a termés minősége és mennyisége jobb lesz, a növény stressztűrése és ellenállóképessége javul
  • (4. grafikon – SPAD index)
  • nagyobb gyökértömeg (1. kép)
  • jobb termékenyülés (2-3. kép)
  • relatív tápanyaghiányok, hidegstressz kezelése (jégverés) (4-7. kép)
  • fitotoxicitás kezelése (8-10. kép)

A várható hozamtöbblet időjárási-, és talajviszonyoktól, termesztés- technológiától, tápanyagellátottságtól függően változhat.

Köztudott, hogy a kukorica igen cinkigényes növény. Monokultúrás termesztésben, illetve meszes talajokon gyakran tapasztalhatunk cink hiánytüneteket, melyek aprólevelűségben és hiányos terméskötésben nyilvánulnak meg.

A termékek kijuttatása történhet az aktuális növényvédelmi kezelésekhez igazodva, azokkal egymenetben. A keverési próbát minden esetben végezze el!

*Abszolút cinkhiányos területeken 2-3 l/ha Solvitis Zn kijuttatását javasoljuk hektáronként.

A táblázatokban és technológiai ajánlásokban a termékek ajánlott dózisaként a kezelésenkénti minimálisan javasolt mennyiségeket adtuk meg.

További, a felhasználással kapcsolatos információkért keresse területi kollégáinkat bizalommal! (1. táblázat)

A Huminisz-technológiával kezelt állományok 2011-2020 között átlagosan 7,63%-os terméstöbbletet eredményeztek a kontrollhoz képest (60-70%-os arányban versenytárssal kezelt kontrollhoz képest)

A kukorica átlagos terméstöbblete 2011-2020 között (1. grafikon)

A Huminisz-technológiával kezelt területről származó növények gyökértömege 25%-kal volt nagyobb, mint a kontroll területen (lásd 1. kép)!

Huminisz-technológiával kezelt és kezeletlen kontroll kukorica gyökértömeg vizsgálata (Újszilvás, 2017) (1. kép)

A kezelések hatására a csőtömeg és a csövenkénti szemtömeg is szignifikánsan jobb eredményt hozott a kezeletlen kontrollhoz képest!

A Huminisz-technológia hatása a kukoricacső paramétereire (vetőmag-előállítás) (2. grafikon)

Huminisz-technológiával kezelt és kezeletlen kontroll vetőmag előállításra termesztett hibridkukorica-cső termékenyülési vizsgálata Balatonmagyaród 2018.09.05. (BBCH 90-92) (2. kép)

A Szepetneken végzett kísérletek eredményeként, a kétmintás t-próba szignifikáns különbséget jelzett a kezelt és kezeletlen növényekről származó csövek tömegeire vonatkozóan. A Huminisz-technológiával kezelt kukorica átlagos csőtömege statisztikailag is igazolható módon meghaladta a kezeletlen kontrollét.

A Huminisz-technológia hatása a kukoricacső tömegére (3. grafikon)

Az eredmények kiértékelése szignifikáns különbséget jelzett az adatsorok között. A Kondisol + Solvitis Mg + Zn kezelésben részesült növényeken mért átlagos SPAD-index szignifikánsan meghaladta a kezeletlen kontrollt. Tehát a kezelés statisztikailag kimutatható mértékben csökkentette a gyomirtó által okozott stresszhatást a kukoricán.

Stressz hatás után Huminisz-technológiával kezelt kukorica SPAD-eredményei (4. grafikon)

A Huminisz-technológiával kezelt csemegekukorica csöveken jobb volt a terméskötődés, a csövek szinte végig kiteltek szemekkel (lásd 2-3. kép)!

Huminisz-technológiával kezelt és kezeletlen kontroll csemegekukorica-cső termékenyülési vizsgálata, Esztár, 2018 (3. kép)

Kukorica tekintetében hideg stresszről akkor beszélhetünk, amikor napokon keresztül az éjszakai hőmérséklet 6-8 °C fok alatt van, és napközben sem emelkedik 18°C fölé. Ennek következtében a gyökér nem képes felvenni a hideg talajból az ott lévő foszfort.

Relatív foszforhiány tünete a kezelés előtt (4. kép)

Kezelés hatása 3 héttel később (5. kép)

Kezelés: 5 l/ha Kondisol N + 1 l/ha Solvitis NPK 3-20-3, 1 l/ha Solvitis Zn, Balatonmagyaród, 2018

Súlyos jégverés után, Huminisz-technológia alkalmazásával, a kukorica képes volt regenerálódni, és egészséges, végig kitelt csöveket hozni!

Jégverés után kezelt kukoricaállomány (6. kép)

A betakarított termés (7. kép) Nagykanizsa, 2019.

Előtte

Kezelés után 10 nappal

Kezelés után 20 nappal

Rosszul kimosott permetezőgép tartályból kukoricára napraforgó gyomírtó szer jutott (Letenye, 2020) (8-10. kép)

1. kezelés 3 l/ha Kondisol B+S + 3 l/ ha Solvitis Magneto

+ 1 l/ha Solvitis BórMo – gyomirtást követően 1 héttel később

2. kezelés 3 l/ha Kondisol B+S + 3 l/ha Solvitis Magneto + 1 l/ha Solvitis BórMo

Végeredmény 10 t/ha – betakarításkori nedvességtartalom: 22%

A Huminisz-technológia megtérülési mutatói kukoricában a betakarításkori legalacsonyabb áron számolva.

További eredményekért keresse fel honlapunkat! (2. táblázat)

(x)

Kapcsolódó cikkek

További híreink

Magyarországon is sok vállalkozást érint az új globális minimumadó

2024.11.21.

A nagy méretű multinacionális cégcsoportok életére és adózására jelentősen hat a globális minimumadó szabályainak a bevezetése

December 2-ig nyújthatók be a kárenyhítő támogatási kérelmek

2024.11.21.

A gazdálkodók 2024. december 2-ig nyújthatják be kárenyhítő támogatási kérelmüket. A határidő azért módosult, mert 2024. november 30. munkaszüneti napra esik.

Több, mint 10 milliárd forintot fizettek ki a Napenergia plusz programban

2024.11.21.

Az Energiaügyi Minisztérium szerint mintegy 4000 pályázónak már több mint 10 milliárd forintot utaltak át a modern napelemes rendszerek telepítéséhez

Naponta méhek millióinak gyilkosa az autó

2024.11.21.

Egy friss kutatás meglepő eredményeket hozott a méhek közlekedési forgalom miatti pusztulásáról, amely jóval nagyobb léptékű, mint azt korábban feltételezték.

Kemény mínuszok és havazás lesz ma

2024.11.21.

Csütörtökön változóan felhős, napos idő várható, de estére délnyugatról vastag felhőzet érkezik, és nyugaton havas eső, havazás alakulhat ki, erős, néhol viharos széllel.

Van válasz a veszteséges tejtermelésre: Szilágyi Szabina mesélt a Bociország Sajtműhely munkájáról

2024.11.21.

A szarvasmarhatartás korántsem egyszerű feladat, amit Szilágyi Szabina gyakorló gazdálkodó alapos gazdasági számításokkal támasztott alá.

Partnerhírek
Partner

Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben

2024.11.19.

Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.

Partner

Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez

2024.11.07.

Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat

Magro.hu Piactér

Több mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!

Megnézem a hirdetéseket
Hirdetésfeladás