Mire képes a Huminisz-technológia a kukoricában?
A Huminisz-technológia lényege, hogy önmagukban is hatékonyan mûködő növénykondicionálókat és lombtrágyákat együttesen, az egyes növénykultúrák igényeinek megfelelő arányban és dózisban juttatjuk ki. Ezáltal még jobb hatásfok és eredmény érhető el. A KONDISOL növénykondicionálókat a SOLVITIS lombtrágyákkal együtt alkalmazva kiemelkedő jövedelmezőséget érhetünk el, például, a kukoricában is.
Huminisz előnyök
- 5-15%-kal magasabb terméstöbblet, a takarmánykukorica esetében átlagos 7-15 t/ha termésszinten, 3-6- szoros megtérülés a többletráfordításhoz képest (1. grafikon) (2. táblázat)
- nagyobb csőtömeg a kezelések hatására
- (2-3. grafikon)
- nő a fotoszintézis aktivitása és hatékonysága, így több szervesanyag épül be
- a termés minősége és mennyisége jobb lesz, a növény stressztűrése és ellenállóképessége javul
- (4. grafikon – SPAD index)
- nagyobb gyökértömeg (1. kép)
- jobb termékenyülés (2-3. kép)
- relatív tápanyaghiányok, hidegstressz kezelése (jégverés) (4-7. kép)
- fitotoxicitás kezelése (8-10. kép)
A várható hozamtöbblet időjárási-, és talajviszonyoktól, termesztés- technológiától, tápanyagellátottságtól függően változhat.
Köztudott, hogy a kukorica igen cinkigényes növény. Monokultúrás termesztésben, illetve meszes talajokon gyakran tapasztalhatunk cink hiánytüneteket, melyek aprólevelűségben és hiányos terméskötésben nyilvánulnak meg.
Hirdetés
A termékek kijuttatása történhet az aktuális növényvédelmi kezelésekhez igazodva, azokkal egymenetben. A keverési próbát minden esetben végezze el!
*Abszolút cinkhiányos területeken 2-3 l/ha Solvitis Zn kijuttatását javasoljuk hektáronként.
A táblázatokban és technológiai ajánlásokban a termékek ajánlott dózisaként a kezelésenkénti minimálisan javasolt mennyiségeket adtuk meg.
További, a felhasználással kapcsolatos információkért keresse területi kollégáinkat bizalommal! (1. táblázat)
A Huminisz-technológiával kezelt állományok 2011-2020 között átlagosan 7,63%-os terméstöbbletet eredményeztek a kontrollhoz képest (60-70%-os arányban versenytárssal kezelt kontrollhoz képest)
A Huminisz-technológiával kezelt területről származó növények gyökértömege 25%-kal volt nagyobb, mint a kontroll területen (lásd 1. kép)!
A kezelések hatására a csőtömeg és a csövenkénti szemtömeg is szignifikánsan jobb eredményt hozott a kezeletlen kontrollhoz képest!
A Huminisz-technológia hatása a kukoricacső paramétereire (vetőmag-előállítás) (2. grafikon)
Huminisz-technológiával kezelt és kezeletlen kontroll vetőmag előállításra termesztett hibridkukorica-cső termékenyülési vizsgálata Balatonmagyaród 2018.09.05. (BBCH 90-92) (2. kép)
A Szepetneken végzett kísérletek eredményeként, a kétmintás t-próba szignifikáns különbséget jelzett a kezelt és kezeletlen növényekről származó csövek tömegeire vonatkozóan. A Huminisz-technológiával kezelt kukorica átlagos csőtömege statisztikailag is igazolható módon meghaladta a kezeletlen kontrollét.
A Huminisz-technológia hatása a kukoricacső tömegére (3. grafikon)
Az eredmények kiértékelése szignifikáns különbséget jelzett az adatsorok között. A Kondisol + Solvitis Mg + Zn kezelésben részesült növényeken mért átlagos SPAD-index szignifikánsan meghaladta a kezeletlen kontrollt. Tehát a kezelés statisztikailag kimutatható mértékben csökkentette a gyomirtó által okozott stresszhatást a kukoricán.
Stressz hatás után Huminisz-technológiával kezelt kukorica SPAD-eredményei (4. grafikon)
A Huminisz-technológiával kezelt csemegekukorica csöveken jobb volt a terméskötődés, a csövek szinte végig kiteltek szemekkel (lásd 2-3. kép)!
Huminisz-technológiával kezelt és kezeletlen kontroll csemegekukorica-cső termékenyülési vizsgálata, Esztár, 2018 (3. kép)
Kukorica tekintetében hideg stresszről akkor beszélhetünk, amikor napokon keresztül az éjszakai hőmérséklet 6-8 °C fok alatt van, és napközben sem emelkedik 18°C fölé. Ennek következtében a gyökér nem képes felvenni a hideg talajból az ott lévő foszfort.
Relatív foszforhiány tünete a kezelés előtt (4. kép)
Kezelés hatása 3 héttel később (5. kép)
Kezelés: 5 l/ha Kondisol N + 1 l/ha Solvitis NPK 3-20-3, 1 l/ha Solvitis Zn, Balatonmagyaród, 2018
Súlyos jégverés után, Huminisz-technológia alkalmazásával, a kukorica képes volt regenerálódni, és egészséges, végig kitelt csöveket hozni!
Jégverés után kezelt kukoricaállomány (6. kép)
A betakarított termés (7. kép) Nagykanizsa, 2019.
Előtte
Kezelés után 10 nappal
Kezelés után 20 nappal
Rosszul kimosott permetezőgép tartályból kukoricára napraforgó gyomírtó szer jutott (Letenye, 2020) (8-10. kép)
1. kezelés 3 l/ha Kondisol B+S + 3 l/ ha Solvitis Magneto
+ 1 l/ha Solvitis BórMo – gyomirtást követően 1 héttel később
2. kezelés 3 l/ha Kondisol B+S + 3 l/ha Solvitis Magneto + 1 l/ha Solvitis BórMo
Végeredmény 10 t/ha – betakarításkori nedvességtartalom: 22%
A Huminisz-technológia megtérülési mutatói kukoricában a betakarításkori legalacsonyabb áron számolva.
További eredményekért keresse fel honlapunkat! (2. táblázat)
(x)
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés