Mit legyen az építési-bontási törmelékkel? – ingyenes tájékoztató kiadvány jött ki
Lakásfelújítás során elkerülhetetlen, hogy építési-bontási hulladék (sitt) keletkezzen. Az ilyen típusú hulladékot nem lehet egyszerűen háztartási hulladékként gyűjteni, és az ilyen típusú hulladékot a rendszeres lomtalanítás során sem szállítják el. Ezért ilyen esetekben mindig külön kell gondoskodni az elszállításról és a megfelelő kezelésről. Hasznos információkkal segít a Józsrefvárosi Önkormányzat ingyenes kisokosa, ahol minden tudnivalót összegyűjtöttek a témában.
Mi a teendő a lakásfelújítás során keletkezett építési-bontási törmelékkel? Mi számít annak? Milyen lehetőségek vannak a sitt elszállítására? És a lakásfelújítás során keletkezett további hulladékok tárolására, elszállítására milyen szabályok vonatkoznak? Ezekrre a kérdésekre is válaszol Budapest VIII. kerületének információs anyaga. Az ingyenes, nyomtatott kiadvány megtalálható többek között a Polgármesteri Hivatal portáján (1082 Budapest, Baross u. 63–67.) és az Ügyfélszolgálati Irodában, de teljes terjedelmében elérhető online is - írta a Józsefvárosi Önkormányzat tájékoztatója.
Házirendbe ütközik a zsákok közterületen, utcán, folyosón, belső udvaron való tárolása, illetve a zsákok közös kukák mellé helyezése. Amennyiben az építési-bontási törmelék tulajdonosa a zsákokat nem szállítja el felszólításra, önkormányzati bérlő/lakáshasználó esetén a Józsefvárosi Gazdálkodási Központ Zrt. (JGK) továbbszámlázza az elszállítás költségeit, magántulajdonos esetén pedig a közös képviselet ráterheli a tulajdonos folyószámlájára.
Hirdetés
Mi számít építési-bontási törmeléknek?
pl. beton, cserép, tégla, vakolat, aszfalt, csempe, járólap, kerámia
Mi a teendő a lakásfelújítás során keletkező építési-bontási törmelékkel?
Amennyiben az érintett meg tudja oldani a hulladék elszállítását, úgy az FKF Budapesten több helyen is biztosít lehetőséget építési-bontási törmelék ingyenes lerakására. A teljes lista és online időpontfoglalás: fkf.hu/epitesi-bontasi-tormelek-sitt
A nyolcadik kerülethez legközelebbi cím: Budapest XVIII., Jegenye fasor 15. Az FKF honlapján regisztráció után online időpontra kell jelentkezni az adott hulladékudvarnál.
Építési-bontási törmelék bármilyen, a mérlegre, illetve a konténerbe történő mozgatásra alkalmas zsákban vagy vödörben leadható. Egy lakásból naponta legfeljebb 150 kg, évente maximum 1000 kg építési-bontási törmeléket lehet leadni.
Az építési-bontási törmelék nem tartalmazhat veszélyes hulladékot, például azbesztet, kátrányt, bitument. Ezek leadása csak veszélyes hulladék átvételére engedéllyel rendelkező cégeknek lehetséges. Ha valaki nem tudja megoldani a hulladék elszállítását, vagy ha kényelmesebb neki, érdemes egy sittet elszállító céget keresni. Ezek a cégek kétféle módon oldják meg a hulladék elszállítását: teherautóval vagy konténerben.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés