Gyakran előfordul, hogy a gazdaságokban használt csúcskategóriás nagygépek, járművek értéke jelentősebb, mint a föléjük emelt, biztonságukat és állagmegóvásukat szolgáló épületeké. Mégis néha a szabad ég alatt pihennek a működést szolgáló értékes eszközök. De csak azoknál, akik még nem találkoztak a rugalmasan alakítható, gyorsan épülő és tartós acélcsarnokokkal. Önnek mi a véleménye? Ossza meg velünk és nyerjen!

Mivel a mezőgazdasági termelés általános jellemzője a ciklikusság, a folyamatokhoz használt eszközök használata is szezonális. A kulcsszó ilyenkor pedig az állagóvás, a raktározás, nagyértékű gépek tárolása és felkészítése a következő használatra. A technológia fejlesztések előrehaladtával párhuzamosan megjelent a fedett tárolás szükségessége. Ezt az igényt ma már könnyű kielégíteni, az egyre népszerűbb hosszú élettartamú, stabil, rugalmas és könnyen telepíthető könnyűszerkezetes acélcsarnokokkal. A Frisomat gyors kivitelezésű épületei pedig ebben a szerepben verhetetlenek!

Gyorsan felépíthető könnyűszerkezetes épületek. Fotó: Frisomat

Strapabíró acélcsarnok nagyértékű munkaeszközeink tárolására

A hidegen hengerelt acélból készülő épületek népszerűsége a szerkezet kínálta több hatékony megoldási lehetőségnek is köszönhető. A könnyűszerkezetes acélcsarnokok masszív, biztonságos, időtálló építmények, ugyanakkor a tervezésük és kivitelezésük is rendkívül gyorsan, jól kiszámíthatóan zajlik. A gyártási technológiának köszönhetően a szerkezetek mérete, tetőmegoldása, esetleges nyílászárókkal történő kiegészítése teljes mértékben egyéni elképzelésre szabható.

Saját igényre szabható acélcsarnok. Fotó: Frisomat

A gépek mozgatásának gyakoriságából, méretüktől és funkciójuktól függően alakíthatók ki tárolási terek, oldal irányból teljesen, illetve félig nyitott vagy zárt kivitelezésben, akár 60 méteres fesztávolsággal is. Az épületek felépítési ideje jól kiszámítható, határidők kapcsán sem keletkeznek szignifikáns eltérések, hiszen a véglegesített épülettervek gyártásba történő leadását követően az szükséges elemek időrendben készülnek és folyamatosan kerülnek leszállításra az építési területekre. A Frisomat acélcsarnokok kivitelezése – szintén a gyártási technológia révén – ugyanakkor szinte hulladékmentes, hiszen a pontos gyártási paraméterek mentén haladva, a szerkezeti és oldalpanelek létrehozásához csak a szükséges anyagmennyiségét használják.

Saját igényre szabható, gyors megoldás

Bár a mezőgazdasági járművek és kiegészítő gépek tárolásához a legnépszerűbb tetőszerkezet-típus az ívelten fedett megoldás, de nem ez az egyetlen választási lehetőség, amivel élni lehet. A szerkezetek tervezhetők az íves mellett lapos, illetve 10 vagy 22 fokos lejtésű tetőkkel is, melyek ezen felül elérhetők fényáteresztő panelekkel is a természetes napfény beengedése érdekében. A külső burkolatok tekintetében is számos megoldási kombináció létezik és nem csupán az elemek színében, de hőszigetelési szempontból is. A szendvicspanelekkel biztosított hőszigetelési rétegek különféle vastagságban elérhetők, így igény esetén - amennyiben a tárolóban a gépek karbantartására, tisztítására és javítására is használt műhely kialakítása tervezett – fűtési rendszer kialakítása nélkül is elérhető egy, a passzívházakra jellemző kellemes beltéri átlaghőmérséklet. A nyirkos és hideg évszakban, amelyben a gépek tárolása nagyrészt indokolt szintén fontos szempont lehet a páralecsapódás és vízszivárgások elkerülése az eszközökön keletkező korróziós károk elkerülése érdekében. Ennek megfelelően a Frisomat könnyűszerkezetes acélépületek elemei elláthatók egy ún. antikondenzációs bevonattal, mely megakadályozza a párásodásból adódó nedvesség felgyülemlését és csöpögését.

Sokoldalú tervezhetőség. Fotó: Frisomat

A Frisomat épület-megoldásai számos szemszögből nézve sokoldalúan tervezhetők, a későbbiekben igény szerint egyszerűen bővíthetők mind méretben, mind kiegészítő megoldásokkal – statikai felülvizsgálatot követően a gazdasági és energiahatékonysági szempontból egyre nagyobb jelentőségű napelemes rendszerekkel is.

FELMÉRÉS!

Beruházásra készül, vagy éppen most fejezte be?

Ossza meg velünk tapasztalatait telephely kialakítással, bővítéssel kapcsolatban. A kérdőív kitöltése anonim, és csupán kb. 5-8 percet vesz igénybe. Köszönetképp, a kitöltők között 5 db Frisomat ajándékkosarat sorsolunk ki április végén! A kérdőív kitöltéséhez kattintson ide!

A Frisomat mezőgazdasági tároló-megoldásairól bővebben itt tájékozódhat.

(x)

További híreink

Módosul a tenyészbika tenyésztésbe állítását segítő de minimis támogatás

2024.07.06.

Változnak a szabályok, módosul a tenyészbika tenyésztésbe állítását segítő de minimis támogatás.

Modern feudalizmust hozhat az agráradatok kezelése? 

2024.07.06.

A modernizálódó mezőgazdaságban új ágazatként jelentek meg a precíziós gazdálkodásra és az ennek kiszolgálására létrehozott eszköz- és programrendszerek.

Takács András Péter beszélt a növényvédelem aktuális témáiról

2024.07.06.

Takács András Péter beszélt a növényvédelem aktuális témáiról és a keszthelyi Georgikon Campus tevékenységéről.

Válaszok kellenek arról, hol tart a magyar agrárdigitalizáció

2024.07.05.

Tanulmány készül annak érdekében, hogy az Európai Unió tagállamai pontosabban lássák, hol tart a mezőgazdaság digitalizációja

Sürgősen változtatni kell a magyar mezőgazdaság vízellátásán

2024.07.05.

A jóval a rendszerváltás előtt megépült keleti és nyugati főcsatornán kívül nem nagyon fejlődött az infrastruktúra, pedig az ország bővelkedik felszíni vizekben.

Új eszközök és büntetések segítenek a gazdáknak a termőföld felvásárlókkal szemben

2024.07.05.

Javul a termelők helyzete, mert új eszközök és büntetések segítenek a gazdáknak a termőföld felvásárlókkal szemben.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Kiemelt
Solis 50 RX kabinos 12fokozat
Bács-Kiskun, Kecskemét

Solis 50 RX kabinos 12fokozat

Hitelesített telefonszám
Keressenek az ár miatt!
Kiemelt
Goldoni S 80 plus fülkés traktor
Bács-Kiskun, Kecskemét

Goldoni S 80 plus fülkés traktor

Hitelesített telefonszám

12 000 000 HUF

+ áfa
Hirdetésfeladás