Magyarország egyik legnagyobb sertéshizlaldáját építteti meg a magyar tulajdonú Claessens Group a Somogy megyei Böhönyén. A 4 milliárd forintos beruházással 2 éven belül elkészülő 4, összesen 32 ezer férőhelyes épület egyikének bokrétaünnepségét a településhez tartozó Terebezdpusztán tartották. A sertéshizlalda beüzemelése után 30-50 új munkahely jön létre. Claessens Peter, a cégcsoport egyik tulajdonosa az eseményen elmondta: a beruházást saját forrásból, egy korábban elavult létesítmény területén valósítják meg környezetkímélő technológiák alkalmazásával, a legmagasabb energiahatékonysági és legszigorúbb állatjóléti elvárásoknak megfelelően.
A sertéshizlalda 4 milliárd forintos beruházással készül el Böhönyén - MTI Fotó: Varga György
A belga származású Claessens család 22 évvel ezelőtt vette meg a Dél-Somogyi Állami Gazdaság utódcégét. A család tagjai azóta magyar állampolgárságot kaptak, cégcsoportjuk pedig Somogy legnagyobb állattartójává vált. A vállalat szarvasmarha tartással, tejtermeléssel, sertéstenyésztéssel és -hizlalással, valamint növénytermesztéssel foglalkozik. A Magyar Távirati Iroda érdeklődésére közölték, hogy 2 ezer tehenük van, éves tejtermelésük 20 millió liter, 6 ezer egyedből álló kocaállományuk heteken belül mintegy 8 ezresre nő, az állatok etetéséhez szükséges takarmányt saját szántóföldjükön termelik, valamint a környékbeli gazdáktól vásárolják. A cégcsoporthoz tartozó Claessens Kft., Agrár Kft. és Csicsó Pig Kft. tavaly összesen közel 10 milliárd forint árbevételt ért el, ez 25 százalékkal haladta meg az előző évit. [embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=rgPRqvhvlMU[/embedyt] Zsoldos Márta Piroska, a település független polgármestere elmondta, a cégcsoport most 250 embert alkalmaz, a fejlesztéssel pedig 30-50-nel bővülhet ez a létszám. A modern, környezetkímélő technológiák alkalmazásával épülő istállók nemcsak a legmagasabb energiahatékonysági és legszigorúbb állatjóléti elvárásoknak felelnek majd meg, de maximális komfortot biztosítanak a telepen dolgozó munkatársak részére is.
A térség egyik legnagyobb foglalkoztatójaként elkötelezettek vagyunk a Dél-dunántúli régió gazdasági felemelkedéséért. Az új beruházással vállalatunk közel 50 új munkahelyet teremt a környékbeli lakosok számára. A jövőben irodaépületek és egyéb kiszolgáló létesítmények is épülnek még a telep területén, amelyek üzemeltetése újabb dolgozói létszámnövelést igényel majd.
Claessens Peter, a Claessens cégcsoport vezetője
Az első istállóba várhatóan ez év őszén kezdik majd betelepíteni a malacokat, amelyek a cég Kisbaráti-pusztán lévő kocatelepéről érkeznek. Az állatok körülbelül 125-130 kilogrammos súly eléréséig maradnak a hízótelepen, majd legtöbben közülük a nagyobb hazai vágóhidakra kerülnek.
Claessens Johan, a magyar tulajdonú Claessens Group cégcsoport ügyvezetõje (b) és Móring József Attila, a térség országgyűlési képviselője Magyarország egyik legnagyobb, összesen 32 ezer férőhelyes sertéshizlaldája egyik épületének bokrétaünnepségén a Somogy megyei Böhönyéhez tartozó Terebezdpusztán -
MTI Fotó: Varga György
A fenntartható gazdálkodásra berendezkedett Claessens cégcsoport egy zárt rendszerű működési modellt alakított ki: koca-és hizlalótelepein saját maga neveli az állatokat, amihez a szükséges takarmányt szántóföldjein termeli meg. Tavaly a vállalat sertéstelepein lecserélte a teljes állományt, ami egy genetikaváltást is magával hozott: a hollandról a dán fajta tenyésztésére tértek át. A magasabb egészségügyi státusszal rendelkező és – a szakmailag indokolt eseteket kivéve - gyógyszermentesen nevelkedő állatokat a cég leginkább a táplálkozásban tudatosabb vásárlók piacára szánja.

Megosztás

További híreink

Válaszok kellenek arról, hol tart a magyar agrárdigitalizáció

2024.07.05.

Tanulmány készül annak érdekében, hogy az Európai Unió tagállamai pontosabban lássák, hol tart a mezőgazdaság digitalizációja

Sürgősen változtatni kell a magyar mezőgazdaság vízellátásán

2024.07.05.

A jóval a rendszerváltás előtt megépült keleti és nyugati főcsatornán kívül nem nagyon fejlődött az infrastruktúra, pedig az ország bővelkedik felszíni vizekben.

Új eszközök és büntetések segítenek a gazdáknak a termőföld felvásárlókkal szemben

2024.07.05.

Javul a termelők helyzete, mert új eszközök és büntetések segítenek a gazdáknak a termőföld felvásárlókkal szemben.

Nyáron is jönnek a támogatások és pályázatok hírei

2024.07.04.

Júniusban is több cikkünk szólt a támogatások és a pályázatok témáiról, ebben a hírösszefoglalóban pedig összegyűjtöttük a legfontosabb kapcsolódó anyagokat az elmúlt hónapból.

Tisztul Békés: 10 ezer tonnányi illegális hulladéktól szabadították meg a vármegyét

2024.07.04.

Összesen mintegy 10 millió kilogrammnyi, vagyis 10 ezer tonnányi elhagyott, jogellenesen elhelyezett hulladéktól szabadították meg tavaly Békés vármegyét, csaknem 400 bejelentést vizsgáltak ki.

Partner

A Corteva innovációi a hatékonyságra és fenntarthatóságra fókuszálnak

2024.07.04.

A magyarországi gazdálkodók 2024-es mezőgazdasági tevékenységét továbbra is befolyásolják az elmúlt évek nehézségei; a klímaváltozás és az aszályos időjárás, a szomszédos országban zajló háború és annak gazdasági hatásai, valamint a terményárak hektikus változása. A hatékonyság továbbra is központi szerepet játszik a gazdálkodásban, és a Corteva Agriscience nemzetközi mezőgazdasági kutató-fejlesztő vállalat olyan fenntartható megoldásokon dolgozik, amelyek segíthetnek a magyar gazdáknak a jövedelmezőség és a termelékenység javításában még egy ilyen kihívásokkal teli időszakban is.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Kiemelt
Solis 50 RX kabinos 12fokozat
Bács-Kiskun, Kecskemét

Solis 50 RX kabinos 12fokozat

Hitelesített telefonszám
Keressenek az ár miatt!
Kiemelt
Goldoni S 80 plus fülkés traktor
Bács-Kiskun, Kecskemét

Goldoni S 80 plus fülkés traktor

Hitelesített telefonszám

12 000 000 HUF

+ áfa
Hirdetésfeladás