Új koncepciót vezetne be a traktorokba a német Arnold NextG. A fejlesztés a személygépkocsihoz hasonló kormányérzet. A vállalat szakemberei a kulcsfontosságú járműfunkciók, például a kormányzás, a gázpedál és a fék digitalizálásával gondolták újra a traktorok kormányzását. Az új, szabadalmaztatott Virtual-Shaft technológia képes arra, hogy szinkronizálja a kormánykerék helyzetét a kerék kormányzási szögével, virtuális kormányoszlopot hozva létre. Biztosítja az első tengely és a kormánykerék összehangolását, tükrözve a teherautókban és személygépkocsikban megtalálható funkciókat.

Teljesen megújítaná a traktorok kormányzását, ezzel együtt pedig a vezetésélményt egy német vállalkozás. Az Arnold NextG új, szabadalmaztatott Virtual-Shaft technológiájával képes arra, hogy szinkronizálja a kormánykerék helyzetét a kerék kormányzási szögével, virtuális kormányoszlopot hozva létre. Ez a megoldás biztosítja az első tengely és a kormánykerék összehangolását, tükrözve a teherautókban és személygépkocsikban megtalálható funkciókat, beleértve a kormánykerék automatikus visszatérését a 12 órai pozícióba - írta a Future Farming cikke alapján az Agrárszektor híre.

Az Arnold NextG új, szabadalmaztatott Virtual-Shaft technológiájával képes arra, hogy szinkronizálja a kormánykerék helyzetét a kerék kormányzási szögével, virtuális kormányoszlopot hozva létre - Fotó: Arnold NextG

A vállalat a Force-Feedback technológia hozzáadásával tovább alakíthatja a vezetési élményt. Ez a megoldás ugyanis valós idejű visszajelzést adna a vezetőnek a változó út- és terepviszonyokról, a tengelyterhelésről és a csatlakoztatott munkagépek oldalirányú erejéről. Ez az adaptív kormányreakció nem csak az üzembiztonságot növelhet, hanem a vezető kényelmét is. A sebességfüggő kormányerő-elosztás és a változó kormányáttételek integrálása a német cég által kifejlesztett rendszerbe tovább egyszerűsítheti és fokozhatja a vezetési élményt. 

Akár joystickkal is lehet traktorokat vezetni 

Az Arnold NextG által kifejlesztett joystick az összes vonatkozó biztonsági szabványt betartva egy új korszakot nyit meg a traktorok üzemeltetésében. Megjelenésével a hagyományos kormányoszlop feleslegessé válhat, és a fejlesztés lehetővé teheti a mezőgazdasági gépek kizárólag joystickkal történő üzemeltetését, akár közutakon is. Ez lehetőséget teremt a traktor vezetőfülkéjének újragondolására, a forgatható vezetőüléstől kezdve a személyre szabható, az ülést és a kezelőszerveket egyesítő vezérlőegységig - írták.

A mezőgazdaság, az építőipar és az erdészet ágazataiban a gépek automatizálása kulcsfontosságú a költségek és a hatékonyság miatt. Az emberi kezelést minimálisra csökkentő járművek bevezetése csökkenti az olyan kockázatokat, mint az állásidő, és optimalizálja az üzemeltetési költségeket. Az Arnold NextG drive-by-wire technológiája nem csak az új mezőgazdasági gépek automatizálását, hanem a meglévő flották korszerűsítését is célozza. Ez a technológia a joystickvezérléstől a teljes autonómiáig számos műveletet támogat, betartva az összes biztonsági szabványt és adott esetben a közúti előírásokat - írták.

További híreink

Magyarországon évente 21 milliárd forint vadkárigény keletkezik, változik a kezelése

2024.07.03.

Tavaly novemberben vetődött fel a Nemzeti Agrárkamarában először, hogy átveszik a vadkárigények teendőit a károsultaktól.

Megjött a tájékoztató a területi monitoring rendszer ellenőrzéseiről

2024.07.03.

A területi monitoring rendszer (TMR) a mezőgazdasági termelő által bejelentett területek vonatkozásában azonosítja a kérelemben bejelentettek és a műhold által észleltek eltéréseit.

Zajlik a szezon, itt az első nyári hónap gépes összefoglalója

2024.07.03.

A gépek témájához kapcsolódóan hoztunk híreket júniusból, hogy egy helyen összegyűjtve is böngészhetőek legyenek a tartalmak.

Már csak néhány napig lehet szavazni a 2024-es Év Szaktanácsadója címre

2024.07.02.

Az Agrárminisztérium és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara idén is keresi az Év Szaktanácsadóját. A cím odaítélésének első lépése a jelöléssel kezdődött.

Bővül a cseh és magyar szövetség: együttműködési megállapodást kötött az Agrofert és a Széchenyi István Egyetem

2024.07.02.

A Széchenyi István Egyetem stratégiai partnerségi együttműködési megállapodást kötött az Agrofert, a.s. vállalattal Csehország fővárosában, Prágában, a cégcsoport székhelyén.

Megnövelték a Gazdahitel költségvetését Romániában

2024.07.02.

Bővül a romániai Gazdahitel kerete: az eredetileg megszabott 815,5 millió lejről (65 milliárd 200 millió forint)  646 millió lejjel 1461,5 millió lejre, mintegy 116 milliárd 920 millió forintnyira nő a program költségvetése.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Hirdetésfeladás