Idén márciustól elérhető a Nébih új, növényvédő szeres kezelések bejelentésére szolgáló elektronikus felülete. Ezen az adatok egy részét interaktív térképen is feldolgozzák. A cél, hogy a gazdálkodók bejelentései alapján a méhészek ezen keresztül kaphassanak hasznos információkat a növényvédelmi kezelésekről. A rendszer sikeres működéséhez a növénytermesztők aktív közreműködése elengedhetetlenül szükséges.

A Nébih írta meg, hogy az új űrlap segítségével a gazdálkodók önkéntes alapon, elektronikusan jelenthetik be a növényvédelmi kezeléseikhez kapcsolódó adatokat. Így például:

  • a kezelt növényi kultúrát,
  • a kezelés időpontját, helyét,
  • a terület nagyságát,
  • a felhasznált növényvédő szereket és
  • azok mennyiségét.
Megkönnyítheti a magyar méhészek dolgát a Nébih új, online térképes felülete - képünk illusztráció

A gazdálkodók az elektronikus űrlap kitöltését a Nébih Ügyfélprofil rendszerét használva indíthatják el. A rendszer legkönnyebben a Nébih Portál főoldalán, az Ügyfélprofil gombra kattintva érhető el. Az elektronikus űrlap kitöltéséhez (az ügyfélkapus azonosítást követően) az Ügyintézés menüpont Növényvédelmi kezelések adatszolgáltatás ügyet kell kiválasztani. Ezen a hivatkozáson lehet elérni a felületet. A gazdák az adatfeltöltést saját maguk, a cég képviselője vagy meghatalmazottjuk segítségével egyaránt megtehetik. A bejelentés befogadásáról a rendszer a gazdálkodó ügyfélkapujára, vagy cégkapujára tájékoztató üzenetet küld.

A gazdálkodók által benyújtott, nyilvánosságra hozható adatokat a Nébih Téradat Tárházának segítségével, térképes megjelenítéssel teszi közzé.

Több funkció is elérhető a magyar méhészek és az érdeklődők számára

A nyilvános térképfelületen keresés indítható. Ez nem csak egy adott helyszínre, hanem akár konkrét növénykultúrára, hatóanyagra vagy kezelési időszakra, illetve ezek kombinációira is történhet. A Nébih anyaga szerint mindannyiunk közös érdeke, hogy az interaktív térképen hasznos és naprakész információk jelenhessenek meg. Ezért a hivatal kéri a gazdálkodók együttműködését a növényvédő szeres kezelések rendszeres bejelentésében.

Megosztás

Kapcsolódó cikkek

További híreink

20 beltéri és kültéri növény, amelyik télen is virágzik

2024.11.21.

Ha van olyan időszak, amikor egy kis színre van szükségünk az életünkben, akkor azok a borongós, szürke téli napok. Szerencsére, bár sok növény inkább tavaszig elrejti virágait, vannak olyanok, amelyeket nem riaszt el a hideg.

Nyuszt vagy menyét? Segítünk, hogy megkülönböztesse őket!

2024.11.21.

A nyusztok, ezek az apró, fürge és rejtőzködő ragadozók, gyakran felkeltik az emberek érdeklődését. Legyen szó arról, hogy hol élnek, mit esznek, vagy hogyan különböztethetők meg más menyétféléktől, sok izgalmas kérdés merül fel velük kapcsolatban. Az alábbi cikk a nyuszttal kapcsolatos leggyakoribb kérdésekre válaszol.

Dámbikák élet-halál harca videóval

2024.11.21.

Látványos mentőakciót hajtottak végre a Lábodi Vadászerdészet hivatásos vadászai, amikor szétválasztottak két, agancsuknál összeakadt dámbikát.

Hogyan hat az őszi szárazság és a novemberi hideg az őszi vetésekre?

2024.11.21.

A hét elején jelentős csapadék érkezett az ország nagy részére, ami enyhítette a talaj kiszáradását, különösen az őszi vetések számára létfontosságú felső rétegekben. Az előttünk álló napokban északon havazás, délen változékonyabb idő várható, majd hétvégétől szárazabb, naposabb idő jön, amely éjszakai fagyokkal és nappali enyheséggel jár.

Magyarországon is sok vállalkozást érint az új globális minimumadó

2024.11.21.

A nagy méretű multinacionális cégcsoportok életére és adózására jelentősen hat a globális minimumadó szabályainak a bevezetése

December 2-ig nyújthatók be a kárenyhítő támogatási kérelmek

2024.11.21.

A gazdálkodók 2024. december 2-ig nyújthatják be kárenyhítő támogatási kérelmüket. A határidő azért módosult, mert 2024. november 30. munkaszüneti napra esik.

Partnerhírek
Partner

Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben

2024.11.19.

Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.

Partner

Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez

2024.11.07.

Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat

Magro.hu Piactér

Több mint 400 hirdetés 89 kategóriában!

Megnézem a hirdetéseket
Hirdetésfeladás