Nagyobb hasznot és jobb hatékonyságot hoz a magyar fejlesztésű kultivátor
A tavalyi, forgalom szempontjából átlagosnak mondható év hozta az elvártat az OMIKRON Kft. számára, a 2022-es viszont eddig hektikusan alakult a külföldi beszerzések miatt. Azok hosszú szállítási határidejéhez és a szinte kiszámíthatatlan körülményekhez alkalmazkodva a cég minden vállalt megrendelésének teljesítésére törekszik, hogy a partnerek időben megkapják a gépeiket. Nagy az igény a folyékony műtrágya adapterrel szerelt kultivátorok iránt, ezekből tavaly az egész, 60 darabos készlet elfogyott. Gubacsi Melinda reklámmenedzser és Gubacsi Imre termékmenedzser a 2022-es AGROmashEXPO kiállításon beszélt a technológia részleteiről.
Mennyire elégedettek a termelők az OMIKRON Kft. folyékony műtrágya adapterrel szerelt kultivátor fejlesztésével?
Gubacsi Melinda: A termelői igények azt mutatják, hogy van létjogosultsága a cégünk új fejlesztésű technológiájának, amelyről folyamatosan jó visszajelzéseket kapunk. A gazdálkodók teljes mértékben pozitív eredményekről számoltak be. Közülük volt olyan, aki kontrollparcellás kísérletet is végzett a területein és azt tapasztalta, hogy a nitrosol-os OMIKRON-technológiával kezelt hektáron 20 mázsával több kukorica termett, mint a kezeletlen kontrollterületen.
Milyen előnyei vannak az OMIKRON kultivátoroknak?
Gubacsi Imre: A mi sorközművelő gépeink kétfajta méretben rendelhetőek, a kisebb lóerőtartományú kategóriában 660, a nagyobb, 100 lóerő feletti teljesítményű traktoroknál pedig 1100 literes tartálytérfogattal. Felépíthető csak talajba juttató, vagy dupla szerelvényezésű kivitelben is. Ez utóbbi esetén a lombtrágyákat, a mikroelemeket kultivátorozás közben, egy menetben ki lehet juttatni egy fronttartály használatával. Fontos, hogy a gépnél sebességarányos kijuttatás valósul meg, a számítógépes rendszer folyamatosan figyeli a kijuttatott mennyiséget, amihez szükség esetén hozzáadni és amiből elvenni is képes.
Hirdetés
Nagy előny, hogy minden gépre és rendszerre tudunk olyan megoldást kínálni, amivel növelhető a gazdálkodás hatékonysága. A rendszer egyéb gépi segítség nélküli, gyors önfeltöltésre is alkalmas. A műtrágyát ki lehet juttatni vele a levélre vagy a talajba, a párolgási veszteség csökkentése érdekében egy menetben betakarva. A gép felszerelhető mind a két kijuttatási rendszerrel is, így átszerelés nélkül lehet tápanyagutánpótlási módot beállítani. A kijuttatott mennyiség számítógéppel vezérelt, a pillanatnyi átfolyásról visszajelzést adva működik. Fontos továbbá, hogy a dózis menet közben, kézzel állítható. A technológiával a hagyományos megoldásnál lényegesen kisebb a taposási kár és kevesebb üzemanyag felhasználásával lehet elvégezni az adott munkamennyiséget. A legfontosabb pedig az, hogy termésátlagot lehet növelni vele.
Milyen további fejlesztések várhatóak a termékeknél?
Gubacsi Imre: Azt az értékrendet, amit a céget alapító, nemrégiben elhunyt édesapánk megtanított és megmutatott nekünk, mindenképpen tovább akarjuk vinni gép- és alkatrészminőségben, valamint kiszolgálásban is. Azt szeretnénk, hogy ő is büszke legyen ránk, és megfeleljünk annak a színvonalnak, amit ő képviselt és gyakorolt. A jövő fejlesztési irányát leginkább a folyékony műtrágya kijuttatási technológiában látjuk, főként a kultivátorok esetében folytatjuk az újításokat. Eközben természetesen a többi termékünk esetében is mindig azon törjük a fejünket, hogy mivel lehet javítani rajtuk.
Milyen termékekkel szolgálják ki a hazai gazdálkodókat?
Gubacsi Melinda: A termékkínálatunkban megtalálhatóak a hagyományos szántóföldi gépek; a lazítók, az őszi munkák gépei, a gruberek, a nehéztárcsák és a magágykészítő kombinátorok is. A termékfejlesztéseket több partnerünk visszajelzései alapján tudjuk célzottan, gyakorlati szempontból is megvalósítani. Ez azért fontos, mert így egyre jobban, hatékonyabban működő gépeket vásárolhatnak meg tőlünk. Szerencsére a termelők látják egymás területein, hogyan teljesítenek az OMIKRON-gépek. Ennél jobb marketing nem kell: az eredmény önmagáért beszél és bizonyító erejű.
Mennyire felelnek meg a cég termékei a precíziós gazdálkodás elveinek?
Gubacsi Imre: Több fejlesztésünknél is erre összpontosítunk, sőt, a kultivátorokban meg is találhatóak a helyspecifikus gazdálkodás gyakorlatát kiszolgáló megoldások. Ehhez egy hazai gyártóval, a TOPCON termékek kizárólagos forgalmazójával, az Agropilot Kft. csapatával dolgozunk össze. Az ő területalapú kijuttatást megvalósítani képes rendszerükkel szereljük fel az általunk gyártott kultivátorokat. Ez a mostani, VP2-4.1.8-21 Mezőgazdaság digitális átállásához kapcsolódó precíziós fejlesztések támogatása elnevezésű pályázatnál is érvényes megoldást kínál. A pályázat várható bővítése esetén a gépfüggetlen technológiánk megfelel a helyspecifikus gazdálkodást támogató kiírás feltételeinek. Ezzel is kereshetnek minket a gazdák.
(x)
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés