Lényegesen nagyobb volt a rotterdami kikötőn keresztül Európába érkező hűtött friss gyümölcs mennyisége 2020 első felében, mint az egy évvel korábban mért adatok. Az Európa legnagyobb forgalmú kikötőjébe érkező 162 ezer tonnás növekménnyel együtt már elérte a 3,2 millió tonnát. A Holland Statisztikai Hivatal adatai szerint a frisspiaci gyümölcsszállítmányok a hőmérséklet-csökkentetten kívül a fagyasztottat is beleértve a teljes hűtött áru mennyiségének 57 százalékát teszik ki.

Az IHS Markit anyaga alapján a FruitVeB írta meg, hogy a hűtve szállított frisspiaci zöldségek beérkező mennyisége viszont ugyanebben az összehasonlításban csökkenést mutat. 2020 első felében 111 ezer tonnára esett vissza, ami 24 százalékkal kevesebb, mint az előző évben volt. A legfontosabb termékek közül a hűtött áruként érkező halak és tenger gyümölcseinek mennyisége 544 ezer tonnára nőtt, míg a húsfélék és húskészítmények mennyisége 65 ezer tonnával 602 ezer tonnára csökkent. A Hollandiába érkező hűtött áru nagy részét – közel 30 százalékát, csaknem 1,5 millió tonna árut – három ország adja, ezek Brazília, Dél-Afrika és Panama. Ők egyenként közel azonos mennyiségben, hozzávetőleg 500 ezer tonnával járulnak hozzá a beszállított mennyiséghez.

Az előző évhez viszonyítva 2020 első felében lényegesen több friss gyümölcs érkezett Európába a rotterdami kikötő dokkjain keresztül

A legfontosabb változás az alábbi gyümölcsöknél következett be:

  • a frisspiaci alma importja körülbelül 30 ezerrel, 193 ezer tonnára esett vissza
  • a banán importja elérte a 850 ezer tonnát, tavaly ez csak 742 ezer tonna volt
  • a narancs behozatala 194 ezer tonnáról 216 ezer tonnára nőtt
https://www.youtube.com/watch?v=Pm_ykLVQvjI
Így működik a rotterdami kikötő

Dél-Amerikában is kettős a kép

A beszállítók közötti összehasonlításban az Ecuadori Köztársaság esetében volt a legnagyobb növekedés az előző évhez képest. A Dél-Amerikai országból származó összes hűtött áru mennyisége (beleértve a gyümölcsökön kívül az egyéb áruféléket is) 245 ezer tonnával nőtt. Ezzel ellentétben Kolumbia forgalmában lényeges visszaesés volt tapasztalható. 2019 első felében még 228 ezer tonna, 2020. első felében viszont már csak 90 ezer tonna környékén volt az innen származó áru mennyisége - írta Hunyadi István.

Megosztás

Kapcsolódó cikkek

További híreink

Módosul a tenyészbika tenyésztésbe állítását segítő de minimis támogatás

2024.07.06.

Változnak a szabályok, módosul a tenyészbika tenyésztésbe állítását segítő de minimis támogatás.

Modern feudalizmust hozhat az agráradatok kezelése? 

2024.07.06.

A modernizálódó mezőgazdaságban új ágazatként jelentek meg a precíziós gazdálkodásra és az ennek kiszolgálására létrehozott eszköz- és programrendszerek.

Takács András Péter beszélt a növényvédelem aktuális témáiról

2024.07.06.

Takács András Péter beszélt a növényvédelem aktuális témáiról és a keszthelyi Georgikon Campus tevékenységéről.

Válaszok kellenek arról, hol tart a magyar agrárdigitalizáció

2024.07.05.

Tanulmány készül annak érdekében, hogy az Európai Unió tagállamai pontosabban lássák, hol tart a mezőgazdaság digitalizációja

Sürgősen változtatni kell a magyar mezőgazdaság vízellátásán

2024.07.05.

A jóval a rendszerváltás előtt megépült keleti és nyugati főcsatornán kívül nem nagyon fejlődött az infrastruktúra, pedig az ország bővelkedik felszíni vizekben.

Új eszközök és büntetések segítenek a gazdáknak a termőföld felvásárlókkal szemben

2024.07.05.

Javul a termelők helyzete, mert új eszközök és büntetések segítenek a gazdáknak a termőföld felvásárlókkal szemben.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Kiemelt
Solis 50 RX kabinos 12fokozat
Bács-Kiskun, Kecskemét

Solis 50 RX kabinos 12fokozat

Hitelesített telefonszám
Keressenek az ár miatt!
Kiemelt
Goldoni S 80 plus fülkés traktor
Bács-Kiskun, Kecskemét

Goldoni S 80 plus fülkés traktor

Hitelesített telefonszám

12 000 000 HUF

+ áfa
Hirdetésfeladás