Hirtelen jött felmelegedéssel váltakozó fagyközeli reggelek, a talajnedvességet kiszipolyozó szelek, szórványosan visszamaradt víznyomott területek – az idei év sem méri szűk marokkal a stresszhelyzeteket növényeinknél. A termésbiztonság fenntartásához ezért most is kulcskérdés lesz a helyes szakmaisággal végzett lombtrágyázás, különösen őszi vetésű kalászosok és a káposztarepce esetében. Ez a titka, hogy az ideális körülményeket biztosító napokat regenerálódás helyett termésképzésre fordítsák az állományok. Vigyázzunk, nyereséget csak tudatosan kiválasztott, jobb technológiával készülő lombtrágya biztosíthat!

A rossz időzítéssel kivitt és nem megfelelő összetételű tápanyag ugyanis összezavarhatja növényeink élettanát, olyan túlhajtott és időszakhoz nem illő növekedést erőszakolhat ki, ami károsítja az állományt. Miközben a hagyományos technológiával készülő levéltrágyák felszívódásgyorsító és hatástartam-növelő adalékanyagok nélkül épp csak azzal nem bírnak el, amiért megvettük őket: az extrém időjárással!

Hogyan csökkentsük a kockázatot? Válasszunk olyan hatásofokozókkal készülő újgenerációs tápanyagokat, mint az ICL műtrágyagyár Agroleaf Power lombtrágyái.

Hogyan működnek? Milyen kombinációban, javasolt dózissal alkalmazhatjuk őket sikeresen az őszi vetésű szántóföldi növényeknél? Ezzel folytatjuk.

A jobb lombtrágya jobban megtérülő befektetés a gazdának

A meleg és fagyos napok váltakozása a kiszámíthatatlan csapadékeloszlással társulva nehezíti a növények gyökérzeten keresztüli tápanyagfelvételét, ami kétszeres kockázat a termelőknek: a kiéhezett állomány ugyanis lemarad a fejlődésben, gyengül az ellenálló képessége, ráadásul hiába van talajnedvesség, kevésbé hatékonyan dolgozza fel a már előzőleg kijuttatott szilárd műtrágyák hatóanyagát is.

Ahhoz, hogy a megugrott tápanyagveszteségek elkerülésével a költségek kisebbek, a terméskilátások fenntartásával a nyereség pedig nagyobb legyen, érdemes kondicionálni a növényeket.

A hatékonyság érdekében olyan lombtrágyát érdemes választani, amely:

  • magas hatóanyagtartalommal készül,
  • kifogástalan hatóanyag-tisztaság és vízoldékonyság jellemzi,
  • nem emeli az oldat pH-ját,
  • a makroelemeken túl mezo- és mikroelem-kiegészítéssel készül,
  • rendelkezik olyan kiegészítéssel, ami gyorsítja a tápelemfelvételt, kitolja a kivitt tápelemek felvehetőségét.

Egyszóval olyan levéltrágyára lesz szükség, mint az idén 100 éves fennállását ünneplő ICL műtrágyagyár Agroleaf Power lombtrágyái, amelyekből mindegyik kultúra esetében találunk az egyes fejlődési szakaszok igényeire hangolt tápanyag-összetételű prémium terméket. A jól időzített, célzott táplálással kiaknázhatjuk a levélzeten keresztüli táplálás 8-20-szoros hatékonyságát a szilárd tápelemforrásokhoz mérten, ráadásul ezzel a gyökérzet aktivitását is fokozzuk, segítve a korábban kijuttatott műtrágyák hasznosulását is.

Kitolt stressztűrés, célzott tápelempótlás a fejlődés kritikus időszakaiban: a magyar gazdák is szívesen választják az Agroleaf Power lombtrágyákat.

Agroleaf Power lombtrágyák: kitolt hatástartam, gyorsabb felszívódás célzott tápelem-összetétellel kombinálva

De mi teszi különlegessé a sokat emlegetett Agroleaf Power lombtrágyákat? Ez egy prémium kategóriás vízoldékony lombtrágyacsalád, amelynek tökéletes oldódása szinte nullára csökkenti a permetezőfejek eltömődésének kockázatát. A rendkívül tiszta makroelem hatóanyagok mellett a növényi immunrendszert, fotoszintézist és megtermékenyülést támogató mikrolemeket is tartalmaz kelatizált formában.

Hatásfokát pedig két egyedülálló, szabadalmaztatott ICL plusz adalékanyag növeli tovább:

  1. Az M-77 formula gyorsítja a növények nitrogén-foszfor-kálium- és mikroelem-felvételét, általában fokozza a növény életfolyamatait, amiből a gyökérzet is profitál. A megnövekedett gyökérsavtermelés segíti a talaj kötött tápanyagformáinak felszabadulását, így gyakorlatilag ingyen juthatnak extra tápelemekhez is a segítségével a talajból növényeink. Az M-77 formula kelatizált anyagai kitolják a hatástartamot, javítják a növények stressztűrő képességét.
  2. A DPI (Double Power Impact) technológia 8-10 napig fokozza a növények fotoszintetikus aktivitását, ami ez idő alatt felgyorsítja a tápanyagok beépülését a növényeken belül. A többlettápelem jobban hasznosul, a befektetésünk nagyobb hányadát fordítják többlettermés képzésére a növényeink.
A gyorsabb felszívódással, kitolt hatástartammal dolgozó Agroleaf Power lombtrágyákkal a gabonák is tetőtől talpig egészségesek.

Független kutatások szerint az Agroleaf Power lombtrágyák alkalmazása más lombtrágyákhoz képest 10 nappal kitolja a tápanyagok felvehetőségét, de Rácz Gábor, a műtrágyagyár területi képviselője szerint más okból is megtérülő beruházás az alkalmazásuk.

„Az Agroleaf Power lombtrágyák kijuttatását nem csak a megszokások miatt érdemes a növényvédőszeres kezelésekhez igazítani. Az optimális tápanyagpótlással fokozódnak a növényi életfolyamatok, amelyek növelheti a növényvédő készítmények hatásfokát is. Az Agroleaf Power lombtrágyák a legtöbb növényvédőszerrel problémamentesen keverhetőek, az egy tankkeverékkel történő kijuttatás csökkenti a menetszámot is. Az első kijuttatás előtt természetesen mindig végezzük alacsony dózissal próbakeverést és próbakezelést az ICL műtrágyatermékek esetében is! Sose felejtsük el, hogy a lombtrágya nagyobb része víz, így ha például kiugróan kemény öntözővízzel dolgozunk, érdemes az oldat pH korrekciójára is időt, valamint terméket szánni. Ilyen téren az ICL Nova PeKacid 0-60-20 száraz foszforsavtartalommal készülő savazóműtrágyája kiváló, 500 gramm/1m3 víz dózisban alkalmazva költséghatékonyan végzi el az oldat beállítását” – emeli ki a szakértő.

Az őszi vetésű gabonanövények termésmaximalizálásához ideális Agroleaf Power lombtrágyák

A gabonanövények estében két Agroleaf Power lombtrágya kombinációjával biztosíthatjuk a mennyiségre és minőségre is kiváló termést, amelyeket egyaránt 4-5 kg/ha dózisban érdemes kijuttatni a megfelelő fejlődési fázisban.

A két lombtrágya kombinációjával jobb kondícióban tartott növényeknél kisebb eséllyel üti fel a fejét a fuzáriózis, javul az ezermagtömeg és a termés beltartalma is.

Az őszi káposztarepce termésmennyiségét és olajtartalmát növelő Agroleaf lombtrágyák

Az őszi káposztarepce estében szintén két Agroelaf lombtrágya kombinációját találjuk az ICL tápanyag-utánpótlási technológiájában, amelyek estében a javasolt dózis szintén 4-5 kg/ha.

  • Agroleaf Power Total NPK 20-20-20+mikroelemcsomag összetétel tavasszal 8-11 leveles (rozettás állapot) idején kijuttatva 3 alkalommal vagy a növény állapotának megfelelően a hiánytünetek megelőzéséhez.
  • Agroleaf Crop Oil Seed NPK 6-18-31+2MgO+mikroelemcsomag szármegnyúlás és zöld-sárgabimbós állapot idején háromszor ismételve.

A lombtrágyák hatékonyan támogatják a repce fejlődését, az Agroleaf Crop Oil összetétele pedig ideális az olajszintézis serkentéséhez.

Keresse Rácz Gábor területi képviselőt a további termékinformációkért, ingyenes szaktanácsadásért!

Rácz Gábor növényvédelmi szakmérnök, ICL
Tel: +36304881479
Email: gabor.racz@icl-group.com

(x)

Kapcsolódó cikkek

További híreink

Magyarországon évente 21 milliárd forint vadkárigény keletkezik, változik a kezelése

2024.07.03.

Tavaly novemberben vetődött fel a Nemzeti Agrárkamarában először, hogy átveszik a vadkárigények teendőit a károsultaktól.

Megjött a tájékoztató a területi monitoring rendszer ellenőrzéseiről

2024.07.03.

A területi monitoring rendszer (TMR) a mezőgazdasági termelő által bejelentett területek vonatkozásában azonosítja a kérelemben bejelentettek és a műhold által észleltek eltéréseit.

Zajlik a szezon, itt az első nyári hónap gépes összefoglalója

2024.07.03.

A gépek témájához kapcsolódóan hoztunk híreket júniusból, hogy egy helyen összegyűjtve is böngészhetőek legyenek a tartalmak.

Már csak néhány napig lehet szavazni a 2024-es Év Szaktanácsadója címre

2024.07.02.

Az Agrárminisztérium és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara idén is keresi az Év Szaktanácsadóját. A cím odaítélésének első lépése a jelöléssel kezdődött.

Bővül a cseh és magyar szövetség: együttműködési megállapodást kötött az Agrofert és a Széchenyi István Egyetem

2024.07.02.

A Széchenyi István Egyetem stratégiai partnerségi együttműködési megállapodást kötött az Agrofert, a.s. vállalattal Csehország fővárosában, Prágában, a cégcsoport székhelyén.

Megnövelték a Gazdahitel költségvetését Romániában

2024.07.02.

Bővül a romániai Gazdahitel kerete: az eredetileg megszabott 815,5 millió lejről (65 milliárd 200 millió forint)  646 millió lejjel 1461,5 millió lejre, mintegy 116 milliárd 920 millió forintnyira nő a program költségvetése.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Hirdetésfeladás