Nem akar nagyobb termést és jobb tápelem-hasznosulást? Nem javítaná akár 20%-kal a foszforfeltáródást? Nem pótolná egyszerre a nitrogént, kalciumot és magnéziumot? Nem meszezné a talajt? Nem javítaná a talaj szerkezetét és vízbefogadó képességét?

Ha a válasza igen, akkor használjon Green Max-ot!

A Nitrogénművek több mint 90 éves gyártói tapasztalattal rendelkezik a nitrogénműtrágyák terén. A savanyú kémhatású, kalcium- és magnéziumszegény talajokra, illetve kalcium- és magnéziumigényes kultúrák számára speciális műtrágyát fejlesztettünk ki! Ez a Green Max!

Miért volt égetően szükség a Green Max kifejlesztésére?

Hazánk szántóterületének több mint fele savanyú kémhatású (pH<6)! Ez nem maradhat így! A tápanyagok feltáródása és hasznosulása már 6 alatti pH-n is korlátozott. Ilyenkor a foszfornak csak legfeljebb a fele hasznosul. Megéri megállítani a talajsavanyodást? Ez nem kérdés! A talajsavanyodás az elsivatagosodás előszobája! Hazánkban ez az egyik legjelentősebb és potenciálisan a legnagyobb területre kiterjedő talajdegradációs tényező. A savanyú talajból nemcsak a tápelemfelvétel korlátozott, de a romló talajszerkezet művelési és gyökeresedési nehézségeket, belvíz, pangóvíz kialakulását, levegőtlen talajt, gyökérfulladást, gátolt gyökérnövekedést, csökkent talajéletet, egészségtelen talajt, kalciumhiányt, hozamveszteséget okoz. A savanyú talaj kevesebb vizet tud befogadni, megtartani, fokozza az amúgy is egyre szélsőségesebb klíma kedvezőtlen hatásait. Az elmúlt 30 év alatt fokozatosan savanyítottuk el talajainkat!

Hogy jutottunk idáig?

A fő ok az elmúlt évtizedek átgondolatlan trágyázási koncepciója volt, amin változtatni tudunk, és amin változtatnunk kell! Egy jó termőtalaj savanyító hatású műtrágyákkal való tönkretételéhez nem évszázadok kellenek, hanem csupán egy-két évtized! A fenntartható mezőgazdasági termelést szem előtt tartva meg kell állítanunk a savanyodási folyamatot, amit savanyító hatású műtrágyák alkalmazásával és a kalciumpótlás elmulasztásával idéztünk elő. Az igazi felelősök a karbamid és az ammónium-nitrát műtrágyák! Használatukkal csak tovább romlik, savanyodik a talaj, rosszul hasznosulnak, mert nem a mi klímánkra valók! Használatuk aszályban veszélyes! Jelentős részük elpárolog, elfújja a szél, a nitrogén egyszerűen elvész!

Szeretne nagyobb termést? Jobb tápelem-hasznosulást? Javítaná akár 20%-kal a foszfor-feltáródást? Pótolna egyszerre nitrogént, kalciumot és magnéziumot? Meszezné a talajt? Javítaná a talajszerkezetet, a vízbefogadó képességet?

A megoldás a nitrogén és a talajjavító anyagok egyedülálló kombinációja, a Green Max!

Tonnánként 159 kg/ha nitrogén, 161 kg/ha kalcium (CaO) és 116 kg/ha magnézium (MgO) hatóanyag! Apróra őrölt dolomitpor, óriási reaktív felület a 40µm szemcsemértnek köszönhetően!

A savanyító hatású műtrágyákat gyakran a mészindexükkel szokták jellemezni. Eszerint az ammónium-nitrát mészindexe 60, a karbamidé 80-100. Vagyis 100 kg ammónium-nitrát, illetve karbamid talajsavanyító hatását 60, illetve 80-100 kg CaCO3 egyidejű kijuttatásával lehet ellensúlyozni. A Green Max mészindexe -30! Savanyú talajokon felér egy 300 kg/ha hatóanyagú mésztrágyázással!

Őszi búzában és kukoricában egyaránt teszteltük, hogy mire képes a Green Max a karbamiddal és az inhibitoros karbamiddal szemben. Az eredmények szerint őszi búzában a Green Max 970 kg/ha-ral növelte a hozamot a karbamidhoz képest, és 520 kg/ha-ral az inhibitoros karbamiddal szemben. A Green Max még meszes talajon is jobb eredményt hozott. Ebben az esetben a Green Max 2150 kg/ha-ral adott nagyobb hozamot, mint a karbamid, és 1230 kg/ha-ral nagyobbat, mint az inhibitoros karbamid (1. ábra).

1. ábra: A Green Max hozamelőnye a karbamiddal szemben búzában (t/ha)

A kukoricában végzett kísérleteink hasonló eredményt hoztak. Itt a Green Max 750 kg/ha-ral adott többet a karbamidhoz képest, és 1350 kg/ha-ral az inhibitoros karbamidhoz képest. Meszes talajon a Green Max 1570 kg/ha-ral adott nagyobb hozamot, mint a karbamid, és kereken 1000 kg/ha-ral nagyobbat, mint az inhibitoros karbamid (2. ábra).

Mindez azt igazolja, hogy savanyú talajokon a kémhatás semlegeshez közelítése, meszes talajon a jobb kalcium- és magnéziumellátottság eredményezte a magasabb hozamot, mely hektáronként búzánál 31200 – 129000 Ft/ha, kukoricánál 38250 – 80070 Ft/ha többlet árbevételt biztosított termőhelytől függően.

2. ábra: A Green Max hozamelőnye a karbamiddal szemben kukoricában (t/ha)

Gyors hasznosulás! Tökéletesen gömb alakú, granulált műtrágya! Egyedülálló minőség! Kalcium- és magnéziumtartalma fedezi bármely növénykultúra igényét még nagy hozamok esetén is! Azonnal hat és hatása tartós!

Talajjavító-anyagtartalma hazai bányákból származik! Ez nem egy ipari hulladék vagy gyártási melléktermék! Valódi pannon üledék! A Green Max talajjavító hatóanyaga alkalikus! Nagyon jól alkalmazható savanyú talajok esetén a talaj pH-jának növelésére, ami már az alkalmazás első évében megmutatkozik! Más kalciumtartalmú anyagok, melyek neutrálisak (gipsz, anhidrid, anhidrit) –, a talaj-pH-t nem javítják!

Ne tegye kockára az unokáinktól kölcsönkapott Földet!

Használja a Green Maxot!

(x)

Megosztás

További híreink

Több, mint 10 milliárd forintot fizettek ki a Napenergia plusz programban

2024.11.21.

Az Energiaügyi Minisztérium szerint mintegy 4000 pályázónak már több mint 10 milliárd forintot utaltak át a modern napelemes rendszerek telepítéséhez

Naponta méhek millióinak gyilkosa az autó

2024.11.21.

Egy friss kutatás meglepő eredményeket hozott a méhek közlekedési forgalom miatti pusztulásáról, amely jóval nagyobb léptékű, mint azt korábban feltételezték.

Kemény mínuszok és havazás lesz ma

2024.11.21.

Csütörtökön változóan felhős, napos idő várható, de estére délnyugatról vastag felhőzet érkezik, és nyugaton havas eső, havazás alakulhat ki, erős, néhol viharos széllel.

Van válasz a veszteséges tejtermelésre: Szilágyi Szabina mesélt a Bociország Sajtműhely munkájáról

2024.11.21.

A szarvasmarhatartás korántsem egyszerű feladat, amit Szilágyi Szabina gyakorló gazdálkodó alapos gazdasági számításokkal támasztott alá.

Kritikus állapotban az intenzív osztályon van a tinédzser, akit madárinfluenza fertőzött meg

2024.11.20.

Egy kanadai tinédzser kritikus állapotban, intenzív osztályon fekszik, miután H5N1 madárinfluenzával fertőződött meg november elején.

Hérics: mérgező szépség vagy értékes vadvirág?

2024.11.20.

A hérics, ez a különleges és szemet gyönyörködtető vadvirág, számos érdekességet rejt mind nevében, mind természetes élőhelyében.

Partnerhírek
Partner

Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben

2024.11.19.

Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.

Partner

Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez

2024.11.07.

Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat

Magro.hu Piactér

Több mint 3.100 hirdetés 88 kategóriában!

Megnézem a hirdetéseket
Hirdetésfeladás