Lengyelország mintegy 1200 kilométer hosszú acélkerítés felállítását tervezi a déli határainál. Ezzel a beruházással az afrikai sertéspestist (ASP) terjesztő vaddisznóknak az országukba történő bejutását próbálnák megakadályozni. A világ egyik leghosszabb kerítését építenék meg. Az építmény a mostani tervek szerint 2020-ra készülne el és 20 milliárd forintnak megfelelő összegbe kerülne. Hasonló okokból már Magyarországon is felmerült a gondolat az ukrán-magyar határon történő munkálatokról, de egyelőre nincs döntés az ügyben. Két méter magas "fallal" zárná le keleti országhatárait a lengyel kormány annak érdekében, hogy távol tartsák az ASP-t terjesztő vaddisznókat - írja az euractiv.com. A tervek szerint acélkerítést építenének az ukrán, a  fehérorosz, a litván és az orosz határon, amely összesen 1200 kilométer hosszan húzódna, így a világ egyik leghosszabb ilyen létesítménye lenne.
Kerítéssel védenék meg magukat az ASP-től a lengyelek (Fotó: Pixabay, JarkkoManty)
A számítások szerint a kerítés mintegy 56 millió euróból - 20 milliárd forinthoz közelítő összegből - készülne el. A létesítményt beásnák a földbe, hogy a vaddisznók ne tudjanak átjutni alatta. A vaddisznók ugyanakkor könnyedén áttörhetnék a kerítést, főleg akkor, ha táplálékszerzésről van szó - vélik a lengyel beruházás ellenzői. Ráadásul Lengyelország keleti határait több tó és folyó is keresztezi, ezért nagy a valószínűsége annak, hogy ezeknél az állatok megkerülhetnék a kerítést. Lengyelországban egyébként évekkel ezelőtt már feltűnt az afrikai sertéspestis. Háztáji sertésekben 2014-től 108 esetben mutatták ki a vírus jelenlétét, míg a vaddisznóknál a kórokozó 1415 állatban fordult elő. Tavaly Magyarországon is felmerült, hogy elektromos és úgynevezett szagkerítés épülhet az ukrán-magyar határon, mivel Ukrajnából fenyeget a legnagyobb veszély arra, hogy a vaddisznók ide is behurcolják az afrikai sertéspestist. A Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei kormányhivatal legutóbbi tájékoztatása szerint még vizsgálják az ügyet. Forrás: Agrárszektor

Megosztás

További híreink

Módosul a tenyészbika tenyésztésbe állítását segítő de minimis támogatás

2024.07.06.

Változnak a szabályok, módosul a tenyészbika tenyésztésbe állítását segítő de minimis támogatás.

Modern feudalizmust hozhat az agráradatok kezelése? 

2024.07.06.

A modernizálódó mezőgazdaságban új ágazatként jelentek meg a precíziós gazdálkodásra és az ennek kiszolgálására létrehozott eszköz- és programrendszerek.

Takács András Péter beszélt a növényvédelem aktuális témáiról

2024.07.06.

Takács András Péter beszélt a növényvédelem aktuális témáiról és a keszthelyi Georgikon Campus tevékenységéről.

Válaszok kellenek arról, hol tart a magyar agrárdigitalizáció

2024.07.05.

Tanulmány készül annak érdekében, hogy az Európai Unió tagállamai pontosabban lássák, hol tart a mezőgazdaság digitalizációja

Sürgősen változtatni kell a magyar mezőgazdaság vízellátásán

2024.07.05.

A jóval a rendszerváltás előtt megépült keleti és nyugati főcsatornán kívül nem nagyon fejlődött az infrastruktúra, pedig az ország bővelkedik felszíni vizekben.

Új eszközök és büntetések segítenek a gazdáknak a termőföld felvásárlókkal szemben

2024.07.05.

Javul a termelők helyzete, mert új eszközök és büntetések segítenek a gazdáknak a termőföld felvásárlókkal szemben.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Kiemelt
Solis 50 RX kabinos 12fokozat
Bács-Kiskun, Kecskemét

Solis 50 RX kabinos 12fokozat

Hitelesített telefonszám
Keressenek az ár miatt!
Kiemelt
Goldoni S 80 plus fülkés traktor
Bács-Kiskun, Kecskemét

Goldoni S 80 plus fülkés traktor

Hitelesített telefonszám

12 000 000 HUF

+ áfa
Hirdetésfeladás