Nem kerítés, a magyar kukorica állíthatja meg az afrikai migrációt
A Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ (NAIK) közös agrárprogramokon észak-afrikai országokkal működik együtt. A kukoricával folytatott sikeres kísérletek után a jelenlegi kísérleteik témája a halfajok honosítása és a tevetej feldolgozása.
A Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központnak az észak-afrikai és szubszaharai országokban is vannak projektjei, amiknek az egyik fő célja a tömeges migráció megállítása a helyi növénytermesztés, állattenyésztés és élelmiszergyártás felfuttatásával.
A magyar kutatók Algériában, Egyiptomban, Líbiában, Marokkóban, Szudánban, Tunéziában, a Nyugat-Szaharában és Mauritániában dolgoznak, de részt vesznek a Kanári-szigetek és a Madeira-szigetek mezőgazdaságának fellendítésében is.
Hirdetés
„A magyar agrárszféra és az észak-afrikai térség kapcsolata több évtizedre nyúlik vissza, így bátran mondhatjuk, hogy elismerik az itthoni kutatóink szakmai tudását. Magyar kutatók irányították többek között az egyiptomi öntözés-fejlesztést, jelentős szerepet játszottunk az algériai halászati és takarmányipari fejlesztések kivitelezésében, míg Tunéziában a halászati mellett vízgazdálkodási projektek megvalósításában vettek részt a magyarok - fejtette ki közleményében Gyuricza Csaba, a központ főigazgatója.
Algériában magyar segítséggel dolgoznak az ország halászati ágazatának fejlesztésén, halfajok meghonosításán, továbbá a méhészeti és kertészeti technológiák terén is előrelépésekre lehet számítani. Kuriózumnak és technológiai bravúrnak tartja a szakma a tevetej feldolgozása során alkalmazotti technológiát Marokkóban, amelyet a Magyar Tejgazdasági Kísérleti Intézet dolgozott ki. Nigériában jelenleg 13 magyar kukoricafajtával kísérleteznek, a kukorica hozama pedig duplájára emelkedett, összesen 4 tonna.
A Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ azt írta, az afrikai országokkal történő együttműködés ugyanakkor hazánk számára is kiemelt jelentőséggel bír. Ennek oka, hogy az időjárási viszonyok a klímaváltozás miatt várhatóan hasonló körülményeket teremtenek Magyarországon, mint amilyen jelenleg az észak-afrikai országokban van.
Forrás: Origo
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés